Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда CR - свещта е черна!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хонда CR - свещта е черна!

    Здравейте,
    явно е че му върви много гориво, 15 сек. да го покарам в ниските обороти и после 5-10 сек препуква докато изчисти, като пускам по енерция с изгасен двигател дори и при лек наклон капе гориво от отдушника. Някакви идеи дали трябва нов жигльор или мога да пренастроя тоя. Иначе вкарам ли го във високите обороти слуша
    ама все ми се струва, че трябва да може още тая машина на четвърта трябва да го дръпна доста за да се изправи, на 3-та се изправя ама пак трябва бая да му навия газта и да го дръпна леко.
    [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

  • #2
    До: Хонда ЦР свеща е черна!

    Първоначално публикуван от borisgp Преглед на мнение
    Здравейте,
    явно е че му върви много гориво, 15 сек. да го покарам в ниските обороти и после 5-10 сек препуква докато изчисти, като пускам по енерция с изгасен двигател дори и при лек наклон капе гориво от отдушника. Някакви идеи дали трябва нов жигльор или мога да пренастроя тоя. Иначе вкарам ли го във високите обороти слуша
    ама все ми се струва, че трябва да може още тая машина на четвърта трябва да го дръпна доста за да се изправи, на 3-та се изправя ама пак трябва бая да му навия газта и да го дръпна леко.
    Не го гледаи на коя се исправя това не е критерий и много зависи от венците на коя ще се исправи .Двигателя дави ли се как работи на оборот работи ли сам или гасне но щом тече бензин може би иглата кадето пуска бензина има едно конусче се е поизносило и се увеличава нивото предполагам че е от него
    П.П може да му видиш и въздушния филтър ако не си скоро
    0888 074 049

    Коментар


    • #3
      До: Хонда ЦР свеща е черна!

      Първоначално публикуван от borisgp Преглед на мнение
      Здравейте,
      явно е че му върви много гориво, 15 сек. да го покарам в ниските обороти и после 5-10 сек препуква докато изчисти, като пускам по енерция с изгасен двигател дори и при лек наклон капе гориво от отдушника. Някакви идеи дали трябва нов жигльор или мога да пренастроя тоя. Иначе вкарам ли го във високите обороти слуша
      ама все ми се струва, че трябва да може още тая машина на четвърта трябва да го дръпна доста за да се изправи, на 3-та се изправя ама пак трябва бая да му навия газта и да го дръпна леко.
      Колегата е прав иглата или въздушния филтър друго което може да е от мръсотии в резервоара в карбуратора да са влезли боклуци и да не затваря плътно иглата. Трябва да имаш филтър преди карбуратора или най малко някоя цедка преди да влезе бензина .
      Dimitar Dyakov

      Коментар


      • #4
        До: Хонда ЦР свеща е черна!

        Значи филтъра го сменявам постоянно с чист така че не е от него, ще трябва да отварям карбуратора, има ли някакви настройки къде точно теябва да е иглата за да видя как е. Иначе на на оборот работи, но ако го оставя малко повече време гасне, ако го разклатя докато работи на обороти пак гасне.
        Днес ходих да покарам, наложи ми се да премина през една рекичка, реших да не я прескачам и пуснах предната гума бавно във водата предницата заби в някакви каманаци и мотора остана в наклонено полобжение около 10 -15 секунди работейки на обороти в момента в който го свалих целия в реката погледнах водата и имаше вече доста сериозно петно от изтекло гориво от отдушника !
        [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

        Коментар


        • #5
          До: Хонда ЦР свеща е черна!

          Щом ти е черна свещта значи ти ходи много гориво и малко въздух, т.е. богата смес.
          Намали си горивния жигльор или свали иглата с 1-2 положения надолу.
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #6
            До: Хонда ЦР свеща е черна!

            Като за начало ще пробвам само преместване на иглата дано да стане, че нов жигльор кой знае колко парички е ще го разглобявам в събота пък да видим че отвънка голям студ сега, става само за каране не е за ремонти на открито
            [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

            Коментар


            • #7
              До: Хонда ЦР свеща е черна!

              Borisgp много попоздрави от Костенец , аз съм със същия проблем, черна свещ, малко покарам ли на ниски обороти почва едно прекъсване и му трябва време докато изчисти. Филтъра го чистя при всяко каране, и нямам проблеми с поплавака тоест не тече от преливниците. Смятам само да смъкна иглата на долу,ако неси се оправил обади се. А между другото скоро няма да можем да покараме че счупих оста на скоростния лост и наи вероятно ще сменям и лагери и семеринги и всичо останало което трябва.

              Коментар


              • #8
                До: Хонда ЦР свеща е черна!

                Здрасти карали ли сме заедно до сега аз често карам с момчетата от Костенец, ти какъв мотор караш и за кой филтър спомена, че чистиш постоянно и другия въпрос е с иридиева свещ ли караш или с обикновенна, щото чувам доста добри отзиви за иридиевите свещи пък и звънях в Хонда ( БУлтрако) по каталог му дават иридиева свещ на моя палвник ама е 65 лева

                Вчера специално в дъжда му скъсах гъза от газ и като я свалих свеща пак черна та ще пробвам да преместя иглата ама ще е чак в събота а пък ако се организира някво каране няма да е и в събота.
                [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                Коментар


                • #9
                  До: Хонда ЦР свеща е черна!

                  Това с местенето на иглата става за 5 минути максимум. Даже и в полеви условия става.Така като ти е богата сместа ти прави нагари по клапата и по изпускателния отвор и къде ли още не. А и свещта може да ти избие. По добре си нагласи иглата, че да не береш ядове после. Ще хване да ти избие свещ по път и ще се чудиш какво да правиш.
                  KAWASAKI Let the good times roll

                  Коментар


                  • #10
                    До: Хонда ЦР свеща е черна!

                    Ами ще те послушам най-вероятно и аз имам усещането че на тая свещ не и остава много, а веднъж вече съм бутал . То проблема е, че карборатор до сега не съм отварял и не съм на ясно та все трябва да се съобразявам с пусти майстори и тяхното ограничено време.
                    Дано да го хвана майсторчето да го направим туй нещо преди съботното каране още повече щом казваш че е за половин час работа!
                    [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Хонда ЦР свеща е черна!

                      Има два вида карборатори. На едните жилото за газта влиза в капачката и се хваща за иглата, а другия е жилата са отстрани и иглата се вдига посредствум вакум(или нещо такаова) Но то не е от значение.
                      Кажи твоя от кой вид е и с удоволствие ще ти обясня как се регулира иглата. Не е свързано с гранде разглабяне и е хипер просто и аз преди не бях разглабял но се оправих без никакви ядове.
                      KAWASAKI Let the good times roll

                      Коментар


                      • #12
                        До: Хонда ЦР свеща е черна!

                        Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
                        Има два вида карборатори. На едните жилото за газта влиза в капачката и се хваща за иглата, а другия е жилата са отстрани и иглата се вдига посредствум вакум(или нещо такаова) Но то не е от значение.
                        Кажи твоя от кой вид е и с удоволствие ще ти обясня как се регулира иглата. Не е свързано с гранде разглабяне и е хипер просто и аз преди не бях разглабял но се оправих без никакви ядове.
                        Не съм много сигурен но маи на всички двутактови жилото минава през горната капачка.
                        0888 074 049

                        Коментар


                        • #13
                          До: Хонда ЦР свеща е черна!

                          Вакумните карбуратори са на 4Т моторите,
                          на CR-a си е със жило, механично
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #14
                            До: Хонда ЦР свеща е черна!

                            Със жило е, ще бъда благодарен за подробна инструкция, то неволята учи преди така чаках ,чаках за амортисьора някой да дойде и накрая разглобих шасито на части сам
                            [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Хонда ЦР свеща е черна!

                              Значи започваме
                              1. сваляш си седалката и резаервоара да не ти пречат.
                              2.Сега развърташ капачката и отам те изненадва пружината.
                              3. Вадиш си пужината и илгата заедно с тая част дето на се слага иглата в нея.
                              4. след като ги извадиш гледаш иглата и на нея има една зегерка. Точно тази зегерка ще местиш нагоре надолу. Съответно за по бедна и по богата смес.
                              5 след като си я преместил зглабяш като си го извадил и си готов.
                              Има тук информация относно колко и накъде да се мести иглата.
                              На теб ти трябва по бедна смес затова ще сложиш зегерката на една позиция по нагоре така че иглата да слезе надолу и да пропуска по малко гориво.
                              Приложил съм и една схемичка преработена от мен за да се орянтираш по лесно. само като си я дръпнеш използвай зума за да прочетеш текста.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от Жоро Донечки; 06-10-08, 13:13.
                              KAWASAKI Let the good times roll

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X