Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КТМ 125 Счупено бутало

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: КТМ 125 Счупено бутало

    Имам същия проблем, само че мотора е ktm gs300. Малко е старичък 85 или 86 година е, но като за първи става. Проблемът е надрано бутало с диаметър 72мм, счупен биелен лагер. Къде да намеря части за машината?
    Последно редактирано от Димитър; 09-03-10, 09:56.

    Коментар


    • #17
      До: КТМ 125 Счупено бутало

      Първоначално публикуван от yanislav85 Преглед на мнение
      Имам същия проблем, само че мотора е ktm gs300. Малко е старичък 85 или 86 година е, но като за първи става. Проблемът е надрано бутало с диаметър 72мм, счупен биелен лагер. Къде да намеря части за машината?
      Други размери имаш ли освен 72.00мм.
      [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

      Коментар


      • #18
        До: КТМ 125 Счупено бутало

        Имам предвит, че търся такова бутало.
        Последно редактирано от Димо; 15-03-10, 01:05.

        Коментар


        • #19
          До: КТМ 125 Счупено бутало

          Първоначално публикуван от yanislav85 Преглед на мнение
          Имам предвит, че търся такова бутало.
          А аз- размер на буталния болт и височината на буталото+ тази от ръба на буталния болт до челото.
          [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

          Коментар


          • #20
            До: КТМ 125 Счупено бутало

            Първоначално публикуван от yanislav85 Преглед на мнение
            Имам същия проблем, само че мотора е ktm gs300. Малко е старичък 85 или 86 година е, но като за първи става. Проблемът е надрано бутало с диаметър 72мм, счупен биелен лагер. Къде да намеря части за машината?
            160 евро на WISEKO
            0888/451875,0879/451875,0898/494201 Николай Янчев

            Коментар


            • #21
              От: До: КТМ 125 Счупено бутало

              Първоначално публикуван от scooby Преглед на мнение
              Цилиндара ми е чугун,шлаифах го на 1-ви ремонт.Сложих японско бутало за 85лв. от някаква Honda което е със същите параметри като мойто,има разлика в челния прозорец на полата малко по голям е.Запалих мотора работи перфектно.
              колега след шлайфа на какав размер бутало мина защото имам сащия проблем сега сам с бутало с размер 56,5 и ми се появи едно цакане и незнам дали е от това че е по голямо буталото припелил сам и атаката да не опира там и цакането продалжава

              Коментар


              • #22
                От: КТМ 125 Счупено бутало

                Колега имах същият проблем като твоят само,че на ямаха дт 125!Сменях бутало с сегменти защото беше направило дупка на буталото...та както и да е взех ново бутало тайванско сложих го моторът си запали но имаше едно цъкане в по-ниските обороти след 1000 км се вчупи сегмент за мое щастие цилиндара и буталото бяха здрави понеже карах бавно и го спрях веднага сегментът беше утишъл в ауспоха купих си два нови сегмента сложих и всичко утихна!И в крайна сметка при мен се оказа,че са били фалшиви сегментите и от там е идвало цъкането.Много вероятно е и при теб да е същият проблема с това бутало от 85лв.Относно шлайфа попринцип когато се шлайфа цилиндър се шлайфа с 0,5 мм освен ако не е много надран че да има нужда от 1 мм но това е рядкост.А ако наистина буталото ти е по-голямо от това което трябва да бъде няма да се разминеш само с цъкане.Даже се съмнявам че моторът ще запали поради липса на компресия.Така,че според мен са ти сегменти но все пак не е 100%.Но това е сравнително евтин вариянт да опиташ с нови.Поздрави!!!!

                Коментар


                • #23
                  От: КТМ 125 Счупено бутало

                  Сегменти цъкат по специфичен начин. Една от причините е хлабина в канала на буталото.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • #24
                    От: КТМ 125 Счупено бутало

                    Какво стана колега оправи ли моторетката????

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X