Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на ватата на ауспуха

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на ватата на ауспуха

    Някой слагал ли е на двутактов мотор вата за четиритактов и каква е самата роля на ватата ?
    Оня ден ходих да си взема вата за да я сменя обаче човека миказа че му е свършила двутактовата и ми предложи да ми сложи четиритактова каза че нямало голяма разлика първо се съгласих но после отказах ще чакам да дойде/ и за цената само една сверка ако някой скоро е купувал 24 лева е пакета четиритактова вата?
    [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

  • #2
    До: Смяна на ватата на ауспуха

    Ролята на ватата е да обира останалото масло от цилиндара.
    И сащо така да уплатнява ватре аспуха да не гарми толкова много
    KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

    Коментар


    • #3
      До: Смяна на ватата на ауспуха

      E значи по-добре че не съм сложил вата от четиритактов 2т гори масло
      [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

      Коментар


      • #4
        До: Смяна на ватата на ауспуха

        Кажи от къде си взимаш ватата , на мен ми трябва за 4т

        Коментар


        • #5
          До: Смяна на ватата на ауспуха

          От Самоков един човек внася за крос и ендуро от А до Я и то на прилични цени.
          [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

          Коментар


          • #6
            До: Смяна на ватата на ауспуха

            Ватата служи и за захлушаване и за поемане на маслото но не забравяйте че и заглужителя е част от цялата ауспухова система на мотора, в зависимост от дължината на заглужителя може да се промени много работата на двигателя. Освен това със затлачена вата и запушени отворчета на вътрешната тръбичка мотора просто спира да върви, затова я сменяйте редовно.
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #7
              До: Смяна на ватата на ауспуха

              borisgp Можеш ли да дадеш телефон и адрес за магазина ???
              [FONT=Comic Sans MS][SIZE=5][COLOR=red][SIZE=5]

              [COLOR=Black][/COLOR][/SIZE] [/COLOR][/SIZE][/FONT]

              Коментар


              • #8
                До: Смяна на ватата на ауспуха

                ..целта на ватата -освен да абсорбира част от енергията на звуковите вълни и да намали шума е -и да намали турбуленциите образуващи се в заглушителя които намалят съпротивлението му на газовете протичащи през него или да кажем-променят съпротивлението..това са едни много сложни процеси но на практика мотора започва да върви по зле понеже при 2т мотори е много точно настроена тази система

                ..конкретно въпроса-да става и 4 тактова вата просто се слага по друг начин-навива се а не се "натъпква" както са повечето 2 тактови вати
                -най доброто в момента е т-нар готови вати които са пакетирани и в средата има една картонена тръбичка-докато пъхате тръбичката на заглушителя тя избутва картона и сте готови ..бях показал такава в една от темите за ктм май аз ползвам само такива-малко по скъпи са но са много лесни за поставяне а и издържат -3 до 4 пъти повече време от другите и при това са по леки

                Коментар


                • #9
                  До: Смяна на ватата на ауспуха

                  АЗ сложих такава за 4т и за сега съм доволен от работата на мотора и звука, освен това като свалих старата беше абсулютно същата, а са я слагали професионалисти в Германия такаче не би трябвало да е проблем!
                  [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Смяна на ватата на ауспуха

                    можеш ли да дадеш някакв саит или номер да си поръчам вата?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Смяна на ватата на ауспуха

                      отворих си ауспоха да му сменям ватата....( става дума за рм 250)...вобще нямаше такава вътре а всички дупчици бяха запушени......отпуших ги и сложих вата, наистина има ефект, но ми се струва че ауспуха е преправян , дефакто от началото до края всичко е подредено в една линия, т.е. нямям заглушител ....може ли някои да каже така ли трябва да е

                      Коментар


                      • #12
                        До: Смяна на ватата на ауспуха

                        Първоначално публикуван от pitbulltrade Преглед на мнение
                        отворих си ауспоха да му сменям ватата....( става дума за рм 250)...вобще нямаше такава вътре а всички дупчици бяха запушени......отпуших ги и сложих вата, наистина има ефект, но ми се струва че ауспуха е преправян , дефакто от началото до края всичко е подредено в една линия, т.е. нямям заглушител ....може ли някои да каже така ли трябва да е
                        в какъв смисъл всичко е в една линия? как да няма заглушител като неговата вата си сменял !!!
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #13
                          До: Смяна на ватата на ауспуха

                          Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                          в какъв смисъл всичко е в една линия? как да няма заглушител като неговата вата си сменял !!!
                          Краси,тои иска да каже че заглушителя няма серпентини ами като погледнеш през него и се вижда от другия край и затова казва че всичко е на една линия.Нали така колега?
                          0888 074 049

                          Коментар


                          • #14
                            До: Смяна на ватата на ауспуха

                            Аз имам един въпрос, защото съм обеден че ватата ми е за смяна, но заглушителя ми не се разглобява, съответно трябва да го режа, но не ми се занимава. Та въпроса ми е следният, когато духна през заглушителя на мотора на брат ми (КТМ 200 - оригиналният аспух) и съм си сложил ръката от другата страна, въздушната струя се усеща много добре, но все пак неговият мотор е по-развинтен от моя (Ямаха ДТ125), а на моя едвам, едвам се усеща струята, че някой знае ли така ли трябва да е на Ямахичката или просто е много запушен заглушителя, както му вика Наско Радев - сешуара.. А и като съм без заглушител ми се струва, че върви повече, но може и да си внушавам заради по-големия шум, който вдига.
                            Димитър Тенев

                            Коментар


                            • #15
                              До: Смяна на ватата на ауспуха

                              Неможе да не се разглобява.
                              Или има нитове или с болтчета или нещо друго.
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X