Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cz 350

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Cz 350

    Добър Ден Колеги.Искам да задам няколко въпроса отностно мотора.Скоро си зех ЧЗ 350 с двигател на Ява.Та когато е студен мотора не пали на ритане, а на бутане когато запаля и след това като го ритна пали веднага,въпроса ми е защо когато мотора е студен не пали и като запали на бутане гасне ако нему се дава газ.А преди няколко дена не беше така.От какво може да е това ако някой може да ми каже.Дали може да иска центровка?Уборотите да се дигнат?Ако някой разбира много моля да ми обясни ще съм много благодарен.Благодаря предварително

  • #2
    До: Cz 350

    Просто ползвай смукача при палене студен.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Cz 350

      Благодаря много колега.Току що го пробвах и веднага запали звяра.Мерси много ако си от Бургас бирата ти е готова

      Коментар


      • #4
        До: Cz 350

        Чезетата нямат смукач , а нацицкваш ли му бензин преди да запалиш , ако не му нацицквай му и преди да дадеш на контакт ритни няколко пати на манивела.

        Коментар


        • #5
          До: Cz 350

          Сичко стана и звяра се разбесня .Мерси много много.Ако за напред недай си боже стане нещо пак ще питам.А това за одобрение на всеки ли се изисква или само на мен защото съм нов? Нещо много бавно поствам.

          Коментар


          • #6
            До: Cz 350

            Само при първият пост се иска одобрение. От там нататък няма проблем. Добре дошъл във форума.

            PS наполовина бургазлия съм, като се прибера в България ще свиркам
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              До: Cz 350

              малко съм малак но си карам цз-то с кросова предница понаправено е кросче.Но според мен няма значение годините като можеш свиркай и изкачам.Ам защо немога да видя какво съм побликувал до сега?

              Коментар


              • #8
                До: Cz 350

                Можеби на вас изписва а на мен не , или неми одобрявате какво пиша

                Коментар


                • #9
                  До: Cz 350

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Само при първият пост се иска одобрение. От там нататък няма проблем. Добре дошъл във форума.

                  PS наполовина бургазлия съм, като се прибера в България ще свиркам
                  Много се радвам че стана работата.Само остана да карам утре

                  Коментар


                  • #10
                    До: Cz 350

                    Пич, да ти напиша как се пали ЧЗе...
                    Преди да направиш каквото и да било, вдигаш манивелата и риташ 5-6 пъти - за продухване, след това пускаш бензина и пълниш карборатора(отгоре на карба има една игличка, натискаш и задържаш до като от преливника не излезе бензин, даже е хубаво една идея преди да потече да пуснеш игличката) след тази процедура риташ пак два пъти, след това даваш контакт и трябва да запали от първия път. От два-три пъти най-много не запали ли(естествено да не е и задавен) значи ти е мръднало предварението. Това е и основен проблем на ЧЗтата - центровката. Два цилиндъра, две чукчета - кофти работа. Направето му центровка и ако продължи през 20-30км да губи предварение си вземи нови комплект чукчета и наковални, нови свещи и с хубава центровка става много сериозна машина за начинаещ.
                    Добре е да се научиш да си му правиш сам предварението, че ще ти се налага не веднъж занапред.
                    ЧЗето няма смукач.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Cz 350

                      даде помпя игличката.Но днес от 3 дена запали за 1 път без бутане.И се чудя как.Дали може да е защото вчера го карах само от 1-та страна пуснат бензина , а не от 2-те.И днес запали веднага а друг път разбий го не пали.Утре ще видя дали пак ще запали от манивелата.Аз за това зех ЦЗ да мога да се науча да го ремонтирвам и да се науча да карам

                      Коментар


                      • #12
                        До: Cz 350

                        Ей с това ЧЗ ме върнахте в младостта. Що центровки съм му правил, що свещи са ми горели, че съм се прибирал и от над 100 км. на един цилиндър. Обаче в ония години (80-те на миналия век) като тръгнех по магистралата за София, нямаше кой да ме мине - руските коли, че и тогавашните западни, рядко се движеха с повече от 120, а аз го надувах със 140 - кеф! Обаче прави са колегите - не се ли научиш да си правиш центровката, си за никъде, при това центровката тук се прави не на око като при едноцилиндровите, а ти трябва микрометър, който да стои под седалката постоянно! И нали знаеш: който не кара, той не пада! Хайде да ти върви (не да се пързаля) като по вода!

                        Коментар


                        • #13
                          Модератора нещо от моя комп ли става или ? Немога да си видя постовете виждам само 1-воначалния.Защо така

                          Мерси мерси,скоростите ги хванах точно за 5 мин.Остава да му свикна и да издивявам пак.А и да се науча сам да си го правя.Мерси на модераторите,админи мерси много

                          Колко трябва да е разстоянието м/у чукчето и наковалнята на Чз-то?
                          Последно редактирано от viki terzieva; 14-10-10, 15:31.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Cz 350

                            Първоначално публикуван от nemeca
                            Колко трябва да е разстоянието м/у чукчето и наковалнята на Чз-то?
                            0,3мм
                            3мм преди ГМТ
                            Задължително правиш първо десния цилиндър
                            десен цилиндър-горно чукче
                            лев цилиндър-долно чукче
                            Най-добре е с микрометър, ако нямаш става и с една пръчица. Правиш и маркери на определените позиции и без проблеми хващаш предварението

                            Намери си книжка и прочети инструкцийте. Много добре е описано всичко.

                            Коментар


                            • #15
                              От:прохождащтия

                              И аз се запалих преди 3 месеца и най-накрая си намерих Чезето и в неделя отивам да си го взема. На 25 год. сЪм, ама мисля, че ще се науча, защото на жена ми баща Й е бивш сьстезател и много разбира от всякакви моторетки от старата школа. И мисля зимата да го реставрираме на 100 процента в оригинален вид.
                              Последно редактирано от viki terzieva; 14-10-10, 14:24. Причина: правопис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X