Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KDX 200 SR-ремонт на двигател.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

    Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
    Аз съм що годе технически грамотен човек знам как се чука.
    Сега погледнах лагерите на коляновия вал са натъпкани с грес!?????? Това ще запали ли скоро???

    Коментар


    • #17
      До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

      Първоначално публикуван от Stalin45 Преглед на мнение
      Тука май си пообъркал май ! За японска машина само Koyo !!!!
      И аз съм на това мнение коио са наи здравите лагери ама да са оригинални.
      0888 074 049

      Коментар


      • #18
        До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

        Първоначално публикуван от Stalin45 Преглед на мнение
        Сега погледнах лагерите на коляновия вал са натъпкани с грес!?????? Това ще запали ли скоро???
        Бяха натъпкани с грес след като им свалих капачките и ги снимах бате.След няклко минутна манипулация с бензин вече не бяха.

        П.п Пък и да ви кажа чесно лагерите ако наистина са немски незнам що толкова се претиснявате.Koyo,SKF,NTN все тая когато е ментак.

        Коментар


        • #19
          До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

          Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
          Бяха натъпкани с грес след като им свалих капачките и ги снимах бате.След няклко минутна манипулация с бензин вече не бяха.

          П.п Пък и да ви кажа чесно лагерите ако наистина са немски незнам що толкова се претиснявате.Koyo,SKF,NTN все тая когато е ментак.
          ААА значи и капачки са имали! Мммм интересно! Лагер за колянов вал с капачка?!

          А от трите марки пак Koyo си е ТHE BEST !!! Е може и компромис с NSK
          Оригинални от USA !!! Това не е никакъв проблем!

          Коментар


          • #20
            До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

            Първоначално публикуван от Stalin45 Преглед на мнение
            ААА значи и капачки са имали! Мммм интересно! Лагер за колянов вал с капачка?!

            А от трите марки пак Koyo си е ТHE BEST !!! Е може и компромис с NSK
            Оригинални от USA !!! Това не е никакъв проблем!
            Абе господин Сталин ми ти пък като толкова разбираш иди си вземи лагери от Америка и натискаи кво само филосовстваш.Пък и кво те ебе лагера с капачка ли е без капачка ли е то на него си има цифрички и буквички,отиваш намираш същия казват ти че го имат обаче е капсулован ти го взимаш махаш му капачките и е готов.Немога да
            разбера кво те бърка темичката.Пуснал съм я с цел ако някои има желание да се научи на нещо без да твърдя че съм голям спец.
            Дано ти е станало ясно.

            Коментар


            • #21
              До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

              Невиждам пречина капсолован лагер(махаш капсаловката от едната страна) и готово.Таман и несе натоварва и семеринга.
              "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

              Коментар


              • #22
                До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
                Абе господин Сталин ми ти пък като толкова разбираш иди си вземи лагери от Америка и натискаи кво само филосовстваш.Пък и кво те ебе лагера с капачка ли е без капачка ли е то на него си има цифрички и буквички,отиваш намираш същия казват ти че го имат обаче е капсулован ти го взимаш махаш му капачките и е готов.Немога да
                разбера кво те бърка темичката.Пуснал съм я с цел ако някои има желание да се научи на нещо без да твърдя че съм голям спец.
                Дано ти е станало ясно.
                Да стана ми! Ти изобщо си нямаш и на представа какво правиш! Без да се сардиш ама лагерите на коляновия вал са малко по разични от стандартните които можеш да купиш навсякъде!
                А щом е капсолован значи не е предназначен за дейноста която искаш.
                Твоя просто ще блокира, както и на всички които четат и темата и си ремонтират моторите като теб!

                Коментар


                • #23
                  До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                  айде да се обадя и аз, гледам че вече се изпокарахте. да започна от там че работя в Една от най голямата лагерна фирма в БГ. шофьор съм но знам някой неща за лагерите.дали лагера е 2 пъти или 1 рс демек метало гумена шайба не е от значение. стига да отговаря на параметрите каквито са нужни, разликата е че е по скъп. и да добавя че сме оторозиран дистрибутор на нск,има произведени в англия,полша, япония да неизброявам още. но да кажа честно тези лагери SLF никога несъм ги чувал(без лоши чувства) но може и да има неспоря.
                  кажи ми точно с какви показатели са лагерите, какво пише на тях

                  поздрави
                  crf450 supermoto

                  Коментар


                  • #24
                    До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                    Първоначално публикуван от shumanski Преглед на мнение
                    айде да се обадя и аз, гледам че вече се изпокарахте. да започна от там че работя в Една от най голямата лагерна фирма в БГ. шофьор съм но знам някой неща за лагерите.дали лагера е 2 пъти или 1 рс демек метало гумена шайба не е от значение. стига да отговаря на параметрите каквито са нужни, разликата е че е по скъп. и да добавя че сме оторозиран дистрибутор на нск,има произведени в англия,полша, япония да неизброявам още. но да кажа честно тези лагери SLF никога несъм ги чувал(без лоши чувства) но може и да има неспоря.
                    кажи ми точно с какви показатели са лагерите, какво пише на тях

                    поздрави
                    http://www.slf-fraureuth.de

                    Еи тука има малко за тези които се интересуват.Според мен колкото е по мъничка и невзрачна фирмичката толкова повече имате шанс да си вземете нещо що годе качественно.Иначе от големите Лъвове наи много някое Лъвско менте на някои Лъвски пари.Не че те ще ви го продадът ама търговците със сигорност както беше станало дума в една друга тема.
                    Последно редактирано от spl77; 03-08-08, 22:07.

                    Коментар


                    • #25
                      До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                      Първоначално публикуван от Stalin45 Преглед на мнение
                      Да стана ми! Ти изобщо си нямаш и на представа какво правиш! Без да се сардиш ама лагерите на коляновия вал са малко по разични от стандартните които можеш да купиш навсякъде!
                      А щом е капсолован значи не е предназначен за дейноста която искаш.
                      Твоя просто ще блокира, както и на всички които четат и темата и си ремонтират моторите като теб!
                      Брей, няма няма па току се изцепи някой! И защо си мислиш че коя и да е фирма (ако ще и Койо да е) за производтво на лагери би си монтирала специално поточна линия за производство на лагери за коляновия вал на КДХ 200 ?!
                      Лагерите са стандартни! Когато един конструктор проектира двигател, той си избира лагери за него, според нужните характеристики, и от каталозите на фирмите производителки на лагери! От същите тези каталози може да си избере лагери и монтьора, пазарувайки в магазина за лагери, за да си ремонтира двигателя! Обаче трябва да знае, при какви условия работи този лагер. Най-важно е да се знаят размерите на лагера, обороти (винаги трябва да се презастраховаш, взимайки лагер за доста по-високи обороти отколкото може да вдигне мотора - това ако лагера е за колянов вал на 2Т), смазване - маслена баня, щом е за ДВГ! Повечето радиалноаксиални лагери излизат от завода капсуловани, това просто означава че производителя е предвидил те да могат да работят и в по-неблагоприятна среда от маслената баня в ДВГ, т.е. да работят и без принудително мазане, но съвсем не означава че като се махне капсуловката, този лагер не може да се монтира на ДВГ и да работи в маслена баня!
                      Е, най-лесно, удобно и сигурно е да се пазаруват части по номер, но това не означава че всяко друго решение е грешно!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #26
                        До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        .... И защо си мислиш че коя и да е фирма (ако ще и Койо да е) за производтво на лагери би си монтирала специално поточна линия за производство на лагери за коляновия вал на КДХ 200 ?!
                        Лагерите за коляновия вал са размер който се намира, но! Слави има лагери в японските двигатели които са правени само за там и няма лагер аналог който може да си купиш от магазина, следователно производителя явно си е направил специална поточна линия.
                        Ще ви дам и един друг пример. Преди да си купя КТМ-а съм имал хонда и ямаха, отделно други приятели също са имали японски мотори. Става въпрос на лагерите на предното колело 6904, размер 20х37х9, които са еднакви за всички кросови японци. Купувал съм си какви ли не, и евтини и скъпи, карат по няколко месеца и почват да чукат. В крайна сметка си поръчах оригинални от Бултрако които бяха на NSK ако не се лъжа, но опаковани в найлончета и етикети на хонда. Е познайте какъв беше ефекта, повече от година докато продадох мотора никакви проблеми.
                        Така че ако си купиш лагер от магазина не се знае на какво ще попаднеш а ако си го поръчаш оригинален лагер си сигурен в качествата и предназначението му.
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #27
                          До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                          ВАЙЙЙ що нещо сте изписали

                          ..но има някои много ценни мнения-като това за загряването на лагерите преди поставянето
                          ..между другото понякога става и с охлаждане -пъхваш ги във фризера и готово

                          само ми е странно това
                          Купувате си чаркове за около 50 кинта
                          преди като съм купувал..само 1-диния лагер за коляновия вал бе 50 лв.. ..а 2 та лагера и семерингите общо да са 50 лв .. ..не знам скоро не съм сменял такива неща ама много евтино ми се вижда

                          ..друго ценно мнение е на краси за оригиналните части от дилъра на марката ..но това не винаги може да се случи..освен хонда и ктм другите дилъри са ..малко муднички в това отношение

                          Коментар


                          • #28
                            До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                            Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                            Лагерите за коляновия вал са размер който се намира, но! Слави има лагери в японските двигатели които са правени само за там и няма лагер аналог който може да си купиш от магазина, следователно производителя явно си е направил специална поточна линия.
                            Ще ви дам и един друг пример. Преди да си купя КТМ-а съм имал хонда и ямаха, отделно други приятели също са имали японски мотори. Става въпрос на лагерите на предното колело 6904, размер 20х37х9, които са еднакви за всички кросови японци. Купувал съм си какви ли не, и евтини и скъпи, карат по няколко месеца и почват да чукат. В крайна сметка си поръчах оригинални от Бултрако които бяха на NSK ако не се лъжа, но опаковани в найлончета и етикети на хонда. Е познайте какъв беше ефекта, повече от година докато продадох мотора никакви проблеми.
                            Така че ако си купиш лагер от магазина не се знае на какво ще попаднеш а ако си го поръчаш оригинален лагер си сигурен в качествата и предназначението му.
                            Това че един лагер се намира трудно в България защото го произвеждат малко производители, съвсем не означава че този лагер е разработен и се произвежда само за един конкретен модел двигател! Просто такова производство не би било рентабилно за производителя на лагери, особенно пък за мотоциклетни двигатели.
                            Навремето, като си правих дипломната работа, ми се наложи да търся един такъв трудно намираем лагер! Просто мястото където трябваше да бъде лагерното гнездо беше калпаво, а лагера щеше да е натоварен доста, и в крайна сметка се оказа че в каталозите, които ползвах до тогава (препоръчани от ТУ) такъв лагер не съществува! Щях да получа инфаркт за малко! Вариантите бяха два - или да почвам проекта от начало (а нямах време за това), или да сложа иглен лагер (обаче това ръководителя на дипломната ми работа изрично ми го забрани)! Тогава на помощ ми се притече един познат технолог с дългогодишен стаж, който ми даде някакви немски каталози за лагери. Оказа се че подходящ лагер там има, та спаси положението! Обаче пред комисията трябваше да се обосновавам, защо точно такъв рядко срещан и трудно намираем лагер съм избрал. В крайна сметка приеха обосновката ми, но ми намалиха оценката с половин единица .
                            Та казвам го от позицията на бивш конструктор-технолог: всеки конструктор се старае да използва колкото се може по-лесно достъпни стандартни елементи! Освен това се съмнявам дребносерийното производство на мотоциклети да заинтригува до толкова даден производител на лагери че да проектира и произвежда специален лагер за конкретен модел ДВГ, който не се знае още колко дълго ще се произвежда! Защото конкретния ДВГ, кой може да гарантира че още на следващата година няма да се окаже неудача и да бъде заменен с конструктивно променен такъв? И тогава производителя на лагери какво ще прави - ще пие студена вода.

                            П.П. Краси, конкретно за лагерите на предната главина. Явно си ги избирал по размер, но не си съобразил натоварването и смазването! С едни и същи размери се произвеждат лагери, които да издържат на различни натоварвания в зависимост и от смазването. Визуално можеш да се ориентираш и по броя съчми. Сигурен съм че лагерите, които си взимал са били с по-малко съчми от оригиналните щом са се разтропали по-бързо! Дали един лагер се произвежда от производителите на лагери е един въпрос, а съвсем отделен въпрос е дали този лагер се внася в България и се продава в магазините за лагери!
                            А на КТМ-а какви са лагерите на предната главина?
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #29
                              До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                              Момчета специално за лагерите на коляновия вал на KDX-A по размер са: 6305C3 та този лагер си е напълно стандартен по първите четери цифри аз когато отидох да търся наблегнах точно на C3 явно тази маркировка има за цел да поясни нещо по специално точно за този лагер.И то наи вероятно е ,че наистина лагера работи при по натоварен режим,та онази рунтава кокошка ми каза,че имат точно същия и го взех така че немога да разбера за какво се спори отивате намирате си лагери може и по 10 кинта парчето може и по 100 на мен лично за 4-ри лагера и три семеринги ми взеха 57.50 Преди да ида там отидох в един известен магазин в Пловдив за мото части и аксесори е там този ми каза некви цифри за неква марка лагери дето баща ми ги слага на пералнята и просто се отказах от него явно хората си мислят че само при него ги има и тои гледа да сапунисва на ред.

                              Коментар


                              • #30
                                До: KDX 200 SR-ремонт на двигател.

                                А на КТМ-а какви са лагерите на предната главина?
                                ..може би ще ви е интересно че на..по старите ктм и предните главини са били с вмз лагери български
                                също и на БМВ650F до колкото знам даже и на по новите модели

                                ..иначе на ктм ите новите отпред остта е с много голям диаметър и явно добре са подбрали и лагерите защото не са мръднали въобще на мотора ми докато задните наскоро ги смених-оригиналните бяха японски а тези които пак за оригинални ми доставиха от дилъра на ктм-и са получили директно от завода на ктм-са на skf произведени във франция .може би тази година са сменили доставчика от ктм

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X