Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИЖ СПОРТ и една идея за 2 свещи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ИЖ СПОРТ и една идея за 2 свещи

    Четох някъде,че ако свеща е под ъгъл имало много по добро изгаряне на сместа.Виждал съм Ява 250 Спорт (същата като ЧЗ 250 крос само,че е с 5 скорости,с две свещи и е 7 коня по мощна,манивелата е от дясно и се рита напред) и човека ми каза че втората свещ била за в ниските и много високите обороти.Мисълта ми е дали ако на моя ИЖ на мястото на декомпресора му завия още една свещ,сложа още една бубина,като я свържа успоредно на другата и свържа бубината към втората свещ ще има някаква промяна в положителна посока.

  • #2
    До: ИЖ СПОРТ и една идея за 2 свещи

    Първоначално публикуван от TrOfi Преглед на мнение
    Четох някъде,че ако свеща е под ъгъл имало много по добро изгаряне на сместа.Виждал съм Ява 250 Спорт (същата като ЧЗ 250 крос само,че е с 5 скорости,с две свещи и е 7 коня по мощна,манивелата е от дясно и се рита напред) и човека ми каза че втората свещ била за в ниските и много високите обороти.Мисълта ми е дали ако на моя ИЖ на мястото на декомпресора му завия още една свещ,сложа още една бубина,като я свържа успоредно на другата и свържа бубината към втората свещ ще има някаква промяна в положителна посока.
    Как ще я направиш тази бубина да дава ток в горна мъртва точка!На мен не ми стана ясно
    0888 074 049

    Коментар


    • #3
      До: ИЖ СПОРТ и една идея за 2 свещи

      [quote=TrOfi;419187] ,като я свържа успоредно на другата .Човека е казал как бе.
      [LEFT]JEEP CHEROKEE 2.1 TD
      [/LEFT]
      [LEFT] HONDA MTX 200R Хубавата жена и хубавата кола трябва да могат да си въртят гъза.[/LEFT]

      Коментар


      • #4
        От: ИЖ СПОРТ и една идея за 2 свещи

        Здравейте сори,че ъпвам стара тема но наистина ми е интересно дали може да се направи ''twin spark'' ИЖ-ето и какъв е смисала на 2 свещи на цилиндар по принцип.Сигорно е да купуваш повече свещи и кабели
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • #5
          От: ИЖ СПОРТ и една идея за 2 свещи

          Ако видите ИЖ-Спорт с 2 свещи - не бързайте да бийте калпака от кеф... Обикновенно с втора свещ се затапва.. мисля беше "декомпресор".. ако не греша наименованието... Но то е едно жило, което ти "отваря" цилиндъра, за да засмуче въздух.. и да угасне звяра...
          Сори за ламерското обяснение на механизъма... Притежавах ИЖ Спорт до скоро, който седя 15 години в мазата на трупчета...
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #6
            От: ИЖ СПОРТ и една идея за 2 свещи

            Колега знам,че е декомпресор но обикновенно собствениците на иж слагат там друга свещ ако зацапа и тн. аз просто питам дали с 2 свещи може да работи,че ми стана интересно.
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • #7
              От: ИЖ СПОРТ и една идея за 2 свещи

              Може и с 10/ако има дупки/, но му стига и една.....
              Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
              0894328706

              Коментар


              • #8
                От: До: ИЖ СПОРТ и една идея за 2 свещи

                [QUOTE=didko;419800]
                Първоначално публикуван от TrOfi Преглед на мнение
                ,като я свържа успоредно на другата .Човека е казал как бе.
                Щом ще я свържи така, значи ще дават едновременно искра
                [URL]http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA[/URL]

                Коментар


                • #9
                  От: ИЖ СПОРТ и една идея за 2 свещи

                  Интересно. За какво му е на мотора декомпресор?

                  Системите с две свещи съществуват по няколко причини:
                  1. Намаляват вероятността за отказ на запалителната система
                  2. Намаляват "пропуснатите" тактове - някои двигатели нормално пропускат 2-5% от запалванията, особено в ниските режими. Което си е загубено гориво и мощност
                  3. Намаляват времето за изгаряне - което пък е важно във високите режими, горенето почва от две места.

                  Дали всичко това има смисъл на ИЖ - т.е. дали второто място е удачно за запалване на горивната смес - не зная, вероятно трябва да се пробва. Също толкова вероятно е да не се забележи подобрение.

                  Бобините не могат да се свържат паралелно, както не могат и самите свещи - искрата ще си избере само едната от двете. Минималното разделяне за да работят двете е два диода. Тази машина с чукче ли работи?

                  Коментар


                  • #10
                    От: ИЖ СПОРТ и една идея за 2 свещи

                    Декомпресора при "Спорта" е с две презумции: принудително гасене (алтернатива на гасене "на скорост") и когато го задавиш да "проветриш" цилиндъра...
                    Мисля, че с чукче е модела.. "Мисля", понеже при мене запалването беше преработено и беше сложен комутатор от Карпати...
                    Малко странично наблюдение: комутатор за запалване от Карпати съм виждал и на Honda Shadow 400cc...
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #11
                      От: ИЖ СПОРТ и една идея за 2 свещи

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      .... За какво му е на мотора декомпресор?...
                      Ясене, личи си, че никога не си палил ИЖ... Ако не си поне 100 кила(при това, предимно мускули), нямаш особено големи шансове да го запалиш, без декомпресор...
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ИЖ СПОРТ и една идея за 2 свещи

                        Декомпресора при едноцилиндровите мотори(двутактови или четиритактови)се слага за да може при паленето да се преодолее компресията на цилиндъра, декопресор имат не само ижетата но и съвременните мотори(като моя например)само че на някои декопресора е в главата и се управлява от разпределителния вал
                        (ако е четири такта).А за двете бобини не виждам смисъл поне при иж спорта на него му трябва една иридиева свещ да не прави конец и високооктанов бензин да не пробива буталото.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ИЖ СПОРТ и една идея за 2 свещи

                          Да "изтупаме" малко от виртуалният прах на темата, може ли някой да разкаже по-подробно за тия две бобини и начина им на свързване. (ако е въобще възможно де..., бос съм в електротехниката)
                          Аз също имам един "Иж"-едноцилиндров, 350 кубиков и съм забелязъл, че предимно на висока скорост (3та, 4та) има точно таквиа "мъртви" тактове.
                          Дали втора бобина ще му реши тоя проблем и как да я вържа към оригиналното му запалване? Иначе запалването му се силно елементарно-чукче, кондезатор и бобина...
                          Декомпресора вече е прежален и на негово място има обикновена свещ (проблеми с паленето нямам )

                          Коментар


                          • #14
                            От: ИЖ СПОРТ и една идея за 2 свещи

                            Задачата за две искри не е никак тривиална. Ако това чудо има акумулатор и запалването му е захранено с 12 волта може да се използва половинка от EDIS система (това е схемата с две двойни бобини по колите, една за 1+4 цилиндър и друга за 2+3, има я по колите преди и около началото на века). Взема се едната двойна бобина, комутатор от Лада Самара / Голф 2 и пак тука да обяснявам как да се свържат. Подобрение ще има даже и само за това, че основната искра ще стане много по-мощна и точна по време.

                            Фактът, че машината прекъсва само на 3 и 4 скорост може да значи и много други неща - влошено смесообразуване заради насрещен вятър в карбуратора, недостатъчен дебит на бензина (това е даже много вероятно).

                            Коментар


                            • #15
                              От: ИЖ СПОРТ и една идея за 2 свещи

                              Забравих да кажа по-рано, че има акомулатор на 6V. Принципно му предстои разглабяне идната седмица и търсене на болестта. Това което казваш за влошеното смесоубразуване е напълно възможно, но като една типична руска машина "и това не е всичко..." Въпроса е да се замъкна на село, щото таралясника е там, а му предстои разглобяване, защото неотдавна ми направи едно доста брутално късо съединение и се опита да се подпали...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X