Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Нов колега във форума

    Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
    А един въпрос защо подяволите ми е нещо да я смазва тая помпичка Тя на мен само проблеми ми е докарала Ако ще да болкира не ме грее особено за кирливата помпа По добре помпата от колкото двигателя.
    П.С. Малко по емоционално се изказвам но това е заради проклетата помпа заради нея пропуснах половин сезон.
    Да, обаче ако помпичката ти е свързана за зъбното колело на водната помпа какво правим а ? На Априлията на брат ми е зъбното колело задвижващо помпичката , задвижва точно и водната помпа и така можеш да си "окотиш" двигателя не от обезмасляване, а от прегряване, така че внимавайте какво изолирате и какво го задвижва, защото последиците може да са умопомрачителни!
    Димитър Тенев

    Коментар


    • #17
      До: Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

      Колеги аз 3 години го карам и не съм пипнал нищо по него освен съединителя и в скоростите сам сложил по тънко масло заради съединителя да не се износва и го карам само в гората на ръчка и ме катери на всякаде но трябва да се държи в обороти това е лошото при 125 постояно в обороти за да ти върви. Маслото само си го дозира
      Последно редактирано от LIDB; 07-05-08, 20:48.

      Коментар


      • #18
        До: Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

        Еми като е за водната помпа разкарваш маслената помпичка и си готов
        въпреки, че аз като я разглобих мойта наскоро от нея изтече 2т масло останалоот пантивека вътре. А за това че трябва да се внимава с изолирането си е така и съм напълно съгласен с теб особено при италианците Те са непредсказуеми в ижинерната мисъл.
        KAWASAKI Let the good times roll

        Коментар


        • #19
          До: Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

          Първоначално публикуван от LIDB Преглед на мнение
          Колеги аз 3 години го карам и не съм пипнал нищо по него освен съединителя и в скоростите сам сложил по тънко масло заради съединителя да не се износва и го карам само в гората на ръчка и ме катери на всякаде но трябва да се държи в обороти това е лошото при 125 постояно в обороти за да ти върви. Маслото само си го дозира
          Да ти кажа мойто моторче има много силни ниски и не му трябва толкова оборот за да те изкарва през яки баири.Може би се дължи малко и от теглото ми, защото аз съм 67кг.

          Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
          Еми като е за водната помпа разкарваш маслената помпичка и си готов
          В случай, че махнеш помпата ти остава дупка и трябва да си правиш някакъв спрециален капак, било то пластмасов или метален и това се оказва проблем в случая.

          Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
          въпреки, че аз като я разглобих мойта наскоро от нея изтече 2т масло останалоот пантивека вътре.
          Вероятно за това не ти е блокирала до сега помпичката.Предполагам, че няма достатъчно налягане да изхвърли всичкото масло и е останало някакво малко количество.
          Димитър Тенев

          Коментар


          • #20
            До: Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

            Не разбирам защо трябва да махате нещо, което си работи. При нормална поддръжка и експлоатация не би трябвало да стават гафове. Дай като не работи правилно карбуратора да го махнем?

            Вярно е, че по-екстремните мотори нямат такава помпичка и резервоар, но такава им е конструкцията. Те са направени за по-големи натоварвания и по-майсторско каране. Моторите с разделно мазане са за Юзъри с по-ниски умения. Ако от такъв мотор махнеш помпата за разделно мазане и очакваш да стане по-Хард - няма дастане.

            Известно време карах Кавазаки КДХ 200 СР (на обер***фюрера), който е с разделно мазане. След закупуването му сложих скъпо синтетично масло в резервоарчето (900 мл), което "изгоря" за 2 резервоара или 200-300 км (чудно ми е как не омазваше свеща), което беше явен признак за неправилна работа. След това известно време му наливх масло в резервоара, докато дойде време за ремонта. Наистина се оказа, че освен този проблем има и още куп други ...

            Напоследък карам Хонда ЦРМ 125Р - 1991-ва. Взех го много запазен - вероятно каран само по шосета. Системата му за разделно мазане работи безупречно и не мисля, че трябва да се повреди преди каквото и да е друго по мотора. Диагностицирането е лесно - като го запалиш при форсиране бълва повече маслен дим (системата е такава, че при по-рязко подаване на газ пуска и повече масълце). По всяко време може да видиш дали действа. Ако се случи, че се повреди и го забележиш - може да смукнеш малко масло от резервоарчето и да го сложиш в резервоара. Карал съм го много градско, както и доста по мотопистата - не съм имал проблеми.

            Може би при много екстремно каране (за каквото не е предвиден мотора) да не може помпата да се справи със задачата си, но това няма да е единственото следствие от такава употреба.
            Път без препятствия обикновено не води до никъде.

            Коментар


            • #21
              До: Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

              Здравейте и от мен колеги.Преди някоко дни си купих Ямаха ДТ200 ,2-тактова 1999 год.Понеже ми е първия такъв мотор ,смених маслото в трансмисията и съединителя с много рядко двигателно масло и му прецаках съединителя(пробоксува) и край.Вчера ми казаха от Ямаха,че съм го запалил,изтрит е до мах.Там ми искат за 7 ферододви диска с пружините130-150 лв.Има ли вариант да ги закупя от някъде на по-ниска цена.Благодаря предварително!!!

              Коментар


              • #22
                До: Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

                Виж по магазините за части какво ще ти кажат...

                виж тук ...
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=31902

                И не повтаряй грешката си с маслото. Има си масло за мотоциклети, има и такова за скорости на двутактови машини - има и препоръчано масло за дадения модел.
                Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                Коментар


                • #23
                  До: Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

                  Първоначално публикуван от vanko_panaiotov Преглед на мнение
                  Здравейте и от мен колеги.Преди някоко дни си купих Ямаха ДТ200 ,2-тактова 1999 год.Понеже ми е първия такъв мотор ,смених маслото в трансмисията и съединителя с много рядко двигателно масло и му прецаках съединителя(пробоксува) и край.Вчера ми казаха от Ямаха,че съм го запалил,изтрит е до мах.Там ми искат за 7 ферододви диска с пружините130-150 лв.Има ли вариант да ги закупя от някъде на по-ниска цена.Благодаря предварително!!!
                  Колега виж този сайт http://motoboom.bg/catalog.php?cCat=11
                  Продават и дискове, и пружини, но незнам дали ще има за твоя модел, защото той е малко по-нестандартен като кабатура.А пък както аз предполагам, че съединителя ти е с големината на 125-ките предполагам, че няма да има проблем.Отиваш в магазина(до колкото знам такъв има и във Варна, и в София, за други градове не съм сигурен) и казваш какво ти трябва, пък те като ти извадят каталога ще ти кажат и цена, и всичко.

                  Междо другото, ти Ямахата която се продаваше във форума ли купи?(бяла, ДТ200ВР, за 2200лв.)

                  А, и за модела се препоръчва масло за скоростите 10W30 за съединители в маслена вана, аз ти препоръчвам това-> http://www.prospeed.bg/cat/product_i...oducts_id=4168 .Двутактово масло ти препоръчвам Castrol Power1 TTS пълна синтетика.
                  Димитър Тенев

                  Коментар


                  • #24
                    До: Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

                    Не не е тази колега.Моята е взех от БУСОФТ ЯМАХА гр.Бургас.Благодаря за информацията!!!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

                      Първоначално публикуван от vanko_panaiotov Преглед на мнение
                      Вчера ми казаха от Ямаха,че съм го запалил,изтрит е до мах.
                      Само не разбрах колега - това, че ти е запален амбреажа и са ти изтрити дисковете как го разбрахте - предположение или го видяхте с очите си?
                      Че от кофти масло може да боксува и след смяната му и следвременната му промивка да се оправи...
                      Ако се наложи може да се направи и втора смяна за пълна промивка...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

                        Аз когато сменях на моя мотор маслото, защото беше пресечено, направих така - източих маслото, което от пресичането беше придобил бял цвят като мляко.После налях около 500мл бензин и го запалих за 10-тина минути да работи на място, стискайки съединителя от време на време.След като източих и бензина, оставих двете пробки отворени, за източване и наливане на масло, и оставих останалия бензин да се изпари за 1-2 дена.После налях новото масло.
                        Забележка-маслото най-често се пресича, когато миете мотора си веднага след каране, т.е. когато двигателя е още горещ и се получава конденз, а резултата е пресечено масло, така че изчаквайте двигателя да изтине преди да го миете или ако нямате време да чакате, по-добре въобще не си мийте мотора.
                        Димитър Тенев

                        Коментар


                        • #27
                          До: Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

                          И още нещо за пресичането. Не врете пароструйката покрай пробките и гарнитурите на мотора ефекта е същия както колегата го описа.
                          KAWASAKI Let the good times roll

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X