Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой карбуратор е по добар ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой карбуратор е по добар ?

    Така както в предната ми тема относно сустезанието в село с балкан 50 така и в тая тема да попитам там беше написано че трябва да сменя и карба . Та имам един мисля 4е от тея по старите балканчета с един по малук филтур е и с по тунка трубичка кум цилиндура ама не пасва то4но та по добре ли ще варви с него. За да го слойа ще слойа няколко гарнитурки на цилиндура и ще пасне но ще се одулйи трубичката . Проблем ли е това ?
    ПП исползвах кирилизатор затова е неграмотно . мисля 4е карба е от балкан мк2

  • #2
    От: Кои карборатор е по добар ?

    Ами пробвай и ще пишеш.
    И аз имам два тре балканчета.

    Коментар


    • #3
      От: Кои карборатор е по добар ?

      Кирилизатора няма да ти помогне да пишеш на български,но все пак оригиналният карбуратор е по-добрият вариант(с по-дебелата тръба).Ако искаш да върви повече полирай изпускателният отвор на цилиндъра,шлайфай го на 3 ремонт,зарежи престилката на буталото откъм карбуратора(10мм).Презацепи магнета да има малко закъснение(малко),оребри главата с алуминиева ламарина за добро охлаждане.С тези модификации късах коляновия вал откъм магнета,а балканчето мореше симсон ендуро и вдигаше 90км на надолно със 16 цолова капла отзад.
      DRZ 400S

      Коментар


      • #4
        От: Кои карборатор е по добар ?

        Първоначално публикуван от ИВАН-ПРАВЕЦ Преглед на мнение
        Кирилизатора няма да ти помогне да пишеш на български,но все пак оригиналният карбуратор е по-добрият вариант(с по-дебелата тръба).Ако искаш да върви повече полирай изпускателният отвор на цилиндъра,шлайфай го на 3 ремонт,зарежи престилката на буталото откъм карбуратора(10мм).Презацепи магнета да има малко закъснение(малко),оребри главата с алуминиева ламарина за добро охлаждане.С тези модификации късах коляновия вал откъм магнета,а балканчето мореше симсон ендуро и вдигаше 90км на надолно със 16 цолова капла отзад.
        Каква е тая престилка на буталото? Ей това дето съм го уградил ли е и . Туй испусквателния отвор е дупката за ауспуха нали и с какво мога да я полирам. Също така ми казаха на коляновия вал дето има едни дупки ми казаха ще се пълнят с олово за повече ряз . Дали ще помогне? Центровката ми е идеална 1.2 на коляновия вал ми е полиран чопа и ми е превъртал до ся 2 пъти ама тва не е проблем за половин година 2 центровки не са чак толкова зле те стават за 2 мин . И последен въпрос . От каде да зема тая алуминиева ламарина и с какво да я захвана и не е ли по добре направо глава от симсон да сложа?

        Коментар


        • #5
          От: Кои карборатор е по добар ?

          Комшу,в туй пусто наше село има АКАДЕМИЦИ (то къде ли ги няма) по Балканчетата, само че аз никога не съм имал такъв звяр, много е прав Чичо че 1 ден правиш и после тикаш ама нали си живеем на стръмно...Що не питаш чичо си Сотир.
          Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X