Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за тоците..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за тоците..

    Знам,че темата ми не е за тука,но "триал" раздела е такова гробище,че никой нищо не пише.Въпроса ми е следния..Ако ми изкарат кабел доло от магнета за да вържа фара,ще окаже ли влияние това на вървенето на мотора(мотора е Beta Rev 3 2006 г.).Вчера познат(който не чак толкова вещ по тия въпроси),спомена че щяло да окаже влияние.Та ако някой може да ми помогне по този въпрос ще се радвам
    Yamaha Dt 125 R > Suzuki DRZ 400 E > Beta Rev 3 "06" > KTM 520 EXC

  • #2
    От: Въпрос за тоците..

    Само да обясниш каква ти е целта.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за тоците..

      Да вържа фара аз съм написал.Гледах кабелите които имам,но не намерих такъв за фара.Явно не са изкарали такъв.
      Yamaha Dt 125 R > Suzuki DRZ 400 E > Beta Rev 3 "06" > KTM 520 EXC

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за тоците..

        И как смяташ да ти изкарат фар? да ти добавят още намотки които нямаш ли или имаш но не са закачени и си стоят свободни.
        Няма какво да му попречи по принцип, нали всички ендуро мотори освен намотката за запалването имат и такава за фар/зареждане.
        Освен че ще оказва съпротивление на двигателя друго не виждам, но това съпротивление надали може да го усетиш, нито ще ти падне мощността на двигателя.
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за тоците..

          Не съм сигурен но може да прецакаш статора мисля . Всеки статор който се продава по магазините си е с обявена номинална мощност . Щом производителя не ти е монтирал фар значи може да не е предвиден статора да понесе товар от още 30-тина вата. Другия проблем е , че щом нямаш фар предполагам , че нямаш никакво осветление, което пък автоматично ме навежда на мисълта , че нямаш регулатор на волтажа или някакъв стабилизатор , който да ти стабилизира на 12V . Помисли за две фенерчета за колело не светят като фар но ако укъснееш ще има какво да ти свети . Другия вариант е да сменяш статор, магнет, да купиш регулатор на волтажа, препоръчително да си сложиш и акумулатор.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за тоците..

            Акомулатор няма де да сложа.Мотора е траял.По принцип трябва да има светлини,но са махнати.Мотора е бил ня някакъв световен шампион в джуниър класа,и от там си правя изводите,че просто са ги махнали.Иначе маска с фар има мотора,както и стопче отзад на калника.Жиците липсват.А гледам също,че има някакви 2 кутийки(не знам названията им)и от тях излизат кабели.
            Yamaha Dt 125 R > Suzuki DRZ 400 E > Beta Rev 3 "06" > KTM 520 EXC

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за тоците..

              Ако статорните намотки ги има, не е проблем да се оправи положението. Ако има само намотка за запалването няма откъде да изведеш за фар, освен ако не смениш статора с такъв който има намотка за запалване и намотка за фар.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за тоците..

                Фара е вързан.Едната жица съм дал маса на рамката,а другата я вързах за входа на буксата за радиатора.Трябва да обърна от изхода обаче,че сега перката не спира да върти Не че е проблем(поне така мисля де),но все пак.
                Yamaha Dt 125 R > Suzuki DRZ 400 E > Beta Rev 3 "06" > KTM 520 EXC

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за тоците..

                  ....трябва и траф. заради въпросното връзване ..... Изгоря вчера
                  Yamaha Dt 125 R > Suzuki DRZ 400 E > Beta Rev 3 "06" > KTM 520 EXC

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за тоците..

                    Хм на схема гледам,че има реле регулатор.....http://www.newenglandtrials.org/Beta_wiring.pdf .Значи разглабяне ще има,че да я вържа тоя фар за него...поне да не ми гори вече С моите минимални понзания,трябва да взема ток от жълтата жица,а другата я връзвам за рамата нейде???
                    Последно редактирано от Vendettius; 04-10-12, 14:07.
                    Yamaha Dt 125 R > Suzuki DRZ 400 E > Beta Rev 3 "06" > KTM 520 EXC

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X