Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси относно Балкан 50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси относно Балкан 50

    1.Въпросът ми е колко да е голяма предната зъбчатка и колко задната ??? Сега го слгобявам и ще си ги купувам.Искам на равно да върви някъде към 50км/ч ама и по нагорнище да дърпа тъй като го правя кросово.
    2.Колко е съотношението на оригиналните зъбчатки ?
    3.Какви гуми да си взема?
    Търся таралежки ама установих че трудно се намират! Ако можете да ми препоръчате някакъв размер гуми (таралежки) имам предвид за дебелината на гума тъй като пробвах няколко обаче грайферчето опира в рамката (размера е 19 цола ). Разбрах че на 75 кубика балканче гумите са 17 цола един приятел обеща да ми ги даде ама за сега съм с 19-ки.

  • #2
    От: Въпроси относно Балкан 50

    Първоначално публикуван от Daniel_stz Преглед на мнение
    1.Въпросът ми е колко да е голяма предната зъбчатка и колко задната ??? Сега го слгобявам и ще си ги купувам.Искам на равно да върви някъде към 50км/ч ама и по нагорнище да дърпа тъй като го правя кросово.
    2.Колко е съотношението на оригиналните зъбчатки ?
    3.Какви гуми да си взема?
    Търся таралежки ама установих че трудно се намират! Ако можете да ми препоръчате някакъв размер гуми (таралежки) имам предвид за дебелината на гума тъй като пробвах няколко обаче грайферчето опира в рамката (размера е 19 цола ). Разбрах че на 75 кубика балканче гумите са 17 цола един приятел обеща да ми ги даде ама за сега съм с 19-ки.
    Здравей,
    радвам се, че все още има такива ентусиасти! Имам едно такова дето е по-голямо от мен, а аз не е да не съм голям. Както и да е .. ще се опитам да отговоря с каквото знам и на база на малкия си опит да превърна Балканчето в кросарка. Малък защото бързо разбрах,, че тая няма да я бъде.

    1. Задна може да се присади по-голяма без проблем. Предна обаче не можеш да сложиш по-голяма .. няма място.
    2. Оригиналните не помня на изуст, но мога да проверя утре и да пиша пак в темата.
    3. Таралежки пробвах и аз да слагам някога, но не се получи. И на 19-ки и на 17-ки все опира в рамката. Просто са дебели, а вилката върви успоредна почти по цялата си дължина.

    Моторчето е твърде слабо за крос, а най-големия проблем ще ти бъде охлаждането. Бързо загрява по баирите, защото караш бавно и на практика почти няма въздушна струя да охлажда цилиндъра. Като загрее глъхне и няма мощност. Спираш чакаш да изстине и после пак до следващия цикъл. Аз си реших проблема като му направих принудително охлаждане с турбина от парно на .. ще проверя от каква руска машинка бях взел. Малка компактна турбина с форма на охлюв. Корпуса на турбината сложих на капака от дясно който закрива магнета. Удължих коляновия вал, като изхвърлих гайката на магнета и на нейно място завих ос, която стяга магнета и удължава оста на вала и на нея слагам турбината. После малко ТНТМ с ламарина за да насоча струята към цилиндъра и на края врътнах главата с ребрата към турбината за да се охлажда и тя. Това ми реши проблема с охлаждането, но в крайна сметка не направи от магарето ми кон. Ще се увериш и ти, но всяко нещо с времето си. Успех и ще допиша каквото съм обещал.

    П.С. Тук има много хора дето са светлинни години напред с моторите в сравнение с мен. Дано се все някой от тях да ти даде съвет.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси относно Балкан 50

      А отпред по-малка ако сложа ? Всъщност така и не разбрах колко зъба е отпред и отзад ако го държиш още това балканче ще съм ти благодарен ако хварлиш едно око на зъбчатките .

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси относно Балкан 50

        Първоначално публикуван от Daniel_stz Преглед на мнение
        А отпред по-малка ако сложа ? Всъщност така и не разбрах колко зъба е отпред и отзад ако го държиш още това балканче ще съм ти благодарен ако хварлиш едно око на зъбчатките .
        Отзад си оставяш оргиналния(не си спомням колко зъба беше) ,а отпред монтираш 11 зъба и си готов за големите наклони! Това при положение ,че двигателя е в добра кондиция.
        Трябвало е да дойдете на Енинския мотокрос да видите крос балканчета!

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси относно Балкан 50

          Един познат имаше 19 цола кросова гума с широчина колкото оригинална на балканче... ако имаш интерес мога да го попитам за цена
          Some call it a hobby, we call it a way of life!
          Това че срещу теб са най-добрите, не означава, че трябва да се отказваш!

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси относно Балкан 50

            "Енинския мотокрос" къде се провежда това, ще можеш ли да ми дадеш линк на снимки или да качиш ако имаш такива ще съм ти благодарен да вида някаква идея. Тази седмица се мъчех да му извадя магнета и скъсах 2 скоби и мисля да го режа с ракетата защото незнам как да го извадя ако някой може да ме упъти как да го извадя ?

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси относно Балкан 50

              Какви са тези скоби дето се късат това е единствения разумен начин за вадене на маховика с флекса ако го резнеш бая щети ше му нанесеш на мотора, виш някой стругар да ти направи скоба от подходящ материял
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси относно Балкан 50

                Имах няколко балканчета и аз като ентусиаст едно време си направих кросово балканче с глава от балкан75 кубика и преден венец 10 зъба, на равно вдигаше 50 и нагоре пак 50км.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси относно Балкан 50

                  Относно гумите имам интерес но изчакай малко тази събота ще ходя тук в Стара Загора на пазара за коли ми казаха че има имало и много части ще вида какво има и какво няма.Ще може ли да го попиташ какъв е размера на гумите знам че са 19-ки ама нататък цифричките за дебелината .В неделя пък ще ще ходя до Димитровградския пазар също имало гуми ще видим от къде ще ги зема. Скобата един приятел видял тук темата и каза че ще ми услужи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси относно Балкан 50

                    [QUOTE=Daniel_stz;1674885]"Енинския мотокрос" къде се провежда това, ще можеш ли да ми дадеш линк на снимки или да качиш ако имаш такива ще съм ти благодарен да вида някаква идея. Тази седмица се мъчех да му извадя магнета и скъсах 2 скоби и мисля да го режа с ракетата защото незнам как да го извадя ако някой може да ме упъти как да го извадя ?[


                    http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=429 Енина се намира до гр.Казанлък.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси относно Балкан 50

                      Неска бях на пазара за коли в Стара Загора и има гуми каквито си търсех, обаче някой ако може да ми обесни какво озн. 100/100 или пък 90/100 това са размерите на таралежки(19-ки). Това какво е? -широчи и височина ли е това и кои са по-подходящи за балканчето ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси относно Балкан 50

                        90/100/19 широчина ,височина и цолаж
                        луд умора няма!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси относно Балкан 50

                          Преди 2 години и половина(кога минаха) и аз започнах от същият този форум като теб.Със същия боклук ,Не се обиждай,знам какво е първата тръпка,и още си го обичам ама ми писна.Размера на гумите е 2.5 х 19 ( 2 цяло и Една втора НА 19 ).Отпред са 13 зъба заводски.Бутай смело няма страшно,единствено сменяй карбуратора ,че той е най-гадното в цялото подобие на мотор.Ако се интересуваш повече,виж в раздел Ретро машини имам тема "Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ".А за снимков материал от процеса на възстановяване можеш да гледаш тук http://smu4ko.snimka.bg/motorcycles/...-mk50-3.398170 както и за всички промени към по-добро които е претърпяла малката гадинка.И един съвет(тоест два) - Не го прави крос,ще съжаляваш и Не ходи много надалеко ,че по 20 км съм го бутал пущината долна.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси относно Балкан 50

                            Първоначално публикуван от belov15 Преглед на мнение
                            Преди 2 години и половина(кога минаха) и аз започнах от същият този форум като теб.Със същия боклук ,Не се обиждай,знам какво е първата тръпка,и още си го обичам ама ми писна.Размера на гумите е 2.5 х 19 ( 2 цяло и Една втора НА 19 ).Отпред са 13 зъба заводски.Бутай смело няма страшно,единствено сменяй карбуратора ,че той е най-гадното в цялото подобие на мотор.Ако се интересуваш повече,виж в раздел Ретро машини имам тема "Една моя мечта,нуждаеща се от вашата помощ".А за снимков материал от процеса на възстановяване можеш да гледаш тук http://smu4ko.snimka.bg/motorcycles/...-mk50-3.398170 както и за всички промени към по-добро които е претърпяла малката гадинка.И един съвет(тоест два) - Не го прави крос,ще съжаляваш и Не ходи много надалеко ,че по 20 км съм го бутал пущината долна.
                            колеги търся задна гума кросова 17 цола моля помогнете

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси относно Балкан 50

                              Първоначално публикуван от offroadtrabi Преглед на мнение
                              колеги търся задна гума кросова 17 цола моля помогнете
                              Колко широка,или за какъв мотор???????????
                              0888/451875,0879/451875,0898/494201 Николай Янчев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X