Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлики в двигателите- Yamaha DT 125cc / 200cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разлики в двигателите- Yamaha DT 125cc / 200cc

    Здравейте!
    Интересуват ме разликите в двигателите на 125 и 200 моделите след 1995г.
    Имам предложение за цилиндър, бутало и глава от DT 200cc и се питам как може да стане и дали изобщо е възможно ?
    Бях чел, че става и с части от WR 200 !?
    Мерси предварително!
    Yamaha WR 200

  • #2
    От: Разлики в двигателите- Yamaha DT 125cc / 200cc

    Никой ли не знае нещо по въпроса ?
    Знам, че е възможно някак от 125 да стане 200, но ми трябват подробности.

    П.П. Не казвайте да си взема направо 200, защото няма да го направя
    Yamaha WR 200

    Коментар


    • #3
      От: Разлики в двигателите- Yamaha DT 125cc / 200cc

      Не съм наясно с разликите между двата двигателя но само да спомена нещо. Първия проблем, които ще срещнеш е, че цилиндъра от 200сс ще е с по голям диаметър от този на 125сс. По тази причина ще се наложи да фрезоваш лявата и дясната част на двигателя за да ти пасне отвора за новия цилиндър . Второто за, което се сещам е , че шпилките за захващането на цилиндъра няма да паснат. Незнам как стоят нещата с буталния болт на 125сс и 200сс но съм почти сигурен , че се различават. Което пък значи , че ще трябва да смениш и биелата, което пък води до цепене на двигателя и баланс на вала.
      Аз също съм против съвети от сорта не се занимавай веземи си направо цял двигател, но в случая не виждам смисъл да се захващаш с това начинание. А пък ако ти е мерак дерзай някъде в раздела един колега се беше заиграл с един ковровец май от 175 му беше сложил цилиндар и глава от ИЖ 350 мисля така, че може да се реализира идеята ти въпроса е дали си заслужава инвестициите. Ще чакам снимки ако решиш да се захванеш . Успех

      Коментар


      • #4
        От: Разлики в двигателите- Yamaha DT 125cc / 200cc

        Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
        Не съм наясно с разликите между двата двигателя но само да спомена нещо. Първия проблем, които ще срещнеш е, че цилиндъра от 200сс ще е с по голям диаметър от този на 125сс. По тази причина ще се наложи да фрезоваш лявата и дясната част на двигателя за да ти пасне отвора за новия цилиндър . Второто за, което се сещам е , че шпилките за захващането на цилиндъра няма да паснат. Незнам как стоят нещата с буталния болт на 125сс и 200сс но съм почти сигурен , че се различават. Което пък значи , че ще трябва да смениш и биелата, което пък води до цепене на двигателя и баланс на вала.
        Аз също съм против съвети от сорта не се занимавай веземи си направо цял двигател, но в случая не виждам смисъл да се захващаш с това начинание. А пък ако ти е мерак дерзай някъде в раздела един колега се беше заиграл с един ковровец май от 175 му беше сложил цилиндар и глава от ИЖ 350 мисля така, че може да се реализира идеята ти въпроса е дали си заслужава инвестициите. Ще чакам снимки ако решиш да се захванеш . Успех
        Буталните болтове са еднакви-16 мм,буталата са еднакви на размери-вис.,разстояния но 56 мм и 66мм.Имаме ги 56 лв и 96 лв
        0888/451875,0879/451875,0898/494201 Николай Янчев

        Коментар


        • #5
          От: Разлики в двигателите- Yamaha DT 125cc / 200cc

          Първоначално публикуван от nikomotor1 Преглед на мнение
          Буталните болтове са еднакви-16 мм,буталата са еднакви на размери-вис.,разстояния но 56 мм и 66мм.Имаме ги 56 лв и 96 лв
          Благодаря! А валовете имат ли разлика?
          Поздрави!
          Yamaha WR 200

          Коментар


          • #6
            От: Разлики в двигателите- Yamaha DT 125cc / 200cc

            Информирах се по въпроса, сега остава да намеря цилиндър и глава на добра цена. Няма да е много лесно, моделите 200cc са много редки.
            Yamaha WR 200

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X