Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda mtx 125 Колко масло.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda mtx 125 Колко масло.

    Здравейте, колеги, някоЙ знае ли колко (мл) двигателно масло трябва да се налее на хонда мтх 125? Мерси предварително.
    Последно редактирано от viki terzieva; 03-09-11, 04:45. Причина: "някой" се пише с "Й" накрая, а не с "И". С "и" става множествено число.
    Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

  • #2
    От: Honda mtx 125 Колко масло.

    Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
    Здравейте колеги някои знае ли колко (мл) двигателно масло трябва да се налее на хонда мтх 125. Мерси предварително
    На този мотор май му се сипва само масло в трансмисията. Щото е двутактов. Това не отменя факта, че може да е двигателно маслото в трансмисията де. А двигателно масло /двутактово/ се налива в нарочно резервоарче до горе или доколкото имаш .
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      От: Honda mtx 125 Колко масло.

      Ако говориш за в скоростите събира около 700 мл
      А казанчето за маслото за двигателя събира около 1.5 литър и полОвина
      Последно редактирано от viki terzieva; 03-09-11, 04:46.

      Коментар


      • #4
        От: Honda mtx 125 Колко масло.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:XL801055.jpg
Прегледи:1
Размер:163.3 КБ
ID:5300126 За това става въпрос.
        Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

        Коментар


        • #5
          От: Honda mtx 125 Колко масло.

          Това е капачка ,от която се сипва масло в скоростите.
          На моя мотор - Хонда ЦРМ 125 2 т правя следното:
          От ляво,под скоростното лостче има болт 8мм (за 12 или 13 ключе)
          отвиваш го и източваш маслото от скоростите.След това завиваш болта
          отвиваш капачката която си посочил на снимката и наливаш ново масло
          за скорости.ЦРМ а събира около 650-700 грама.Препоръчвам ти като източиш
          твоето масло да премериш колко грама е .От ляво моя мотор има прозорче
          на скоростите от което се следи нивото на маслото в скоростите.
          Дано съм бил полезен.
          Поздрави

          Коментар


          • #6
            От: Honda mtx 125 Колко масло.

            Ами по принцип сменях един семеринг на оста която държи малкия пинион ии като го сменях маистора каза че имам много двигателно масло отвихме от дясно има едно болче което маистора каза че мотора трябва да е прав и се налива масло и като текне от болчето значи това е нивото но не знае дали се прави цялата работа на степенка или като го държиш прав защото на степенка е под наклон а накрая се оказа пак семерихга виновен свалихме го започна да тече масло наклоних го за да не тече оптегнахме прожинката на семеринга и вече сичко е ок.Само за маслото не знаем колко мл л трябва да е ии как се мери на степенка или изправен.Това е цялата работа.
            Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

            Коментар


            • #7
              От: Honda mtx 125 Колко масло.

              На двигателя трябва да пише колко см3 събира. 750 см3 = 750 мл.
              Моя също е 125цц и пише 750 ...
              Когато сменяш маслото, старото трябва много добре да се източи. Ако случайно старото масло е било пресечено от нещо ( най-често вода ), хубаво е да се налее някакво за да обере остатъка от старото и тогава да се сипва новото масло.
              Yamaha WR 200

              Коментар


              • #8
                От: Honda mtx 125 Колко масло.

                И аз съм виждал че на другите мотори пише но на моя не пише гледах го и не можах да видя. А някакви препоръки за масло марка.
                Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

                Коментар


                • #9
                  От: Honda mtx 125 Колко масло.

                  Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
                  А някакви препоръки за масло марка.
                  Приста Супер 15w50.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda mtx 125 Колко масло.

                    Никога, но абсолютно никога не бих карал каквото и да е - дори и моторна косачка с "Приста". На същия мотор (Honda MTX 125 R) съм слагал само веднъж и повече такава грешка няма да направя. Сложи си масло за скутери на Motul и си свиркай! Не е някаква огромна сума - 25-6 лева е!

                    //EDIT: Само спази указаната консистенция... не помня вече съвсем точно - май 10W40 беше... наистина не помня - на капака имаш метален плакет на който е написано каква е.
                    Последно редактирано от господин никой; 04-09-11, 12:40. Причина: смислова добавка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda mtx 125 Колко масло.

                      Един път направих грешката да сложа приста на скутера и го блокирах 2 ри път не правя същата глешка . Приста в никакъв случеи.
                      Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda mtx 125 Колко масло.

                        Има разлика какво масло ще е в трансмисията и какво в двигателя
                        Двете нямат нищо общо и не се смесват по някакъв начин
                        Yamaha WR 200

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda mtx 125 Колко масло.

                          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                          Никога, но абсолютно никога не бих карал каквото и да е - дори и моторна косачка с "Приста". На същия мотор (Honda MTX 125 R) съм слагал само веднъж и повече такава грешка няма да направя. Сложи си масло за скутери на Motul и си свиркай! Не е някаква огромна сума - 25-6 лева е!

                          //EDIT: Само спази указаната консистенция... не помня вече съвсем точно - май 10W40 беше... наистина не помня - на капака имаш метален плакет на който е написано каква е.
                          Хайде сега господин Никой да направим съревнование,аз ще карам с Приста Супер,както и карам в продължение на 3 години,а ти със най скъпото всевъзможно масло,и за да бъде шоуто най пълно и интересно,аз ще ти покрия разходите да дойдеш при мен,да покараме заедно,но има едно условие ти ще ми върнеш средствата ако не успееш да издържиш.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda mtx 125 Колко масло.

                            Това,че сте прецакали моторите докато сте карали с Приста,
                            според мен не означава че маслото е виновно.
                            Има вариянт ,просто на двигателя да си му е дошло времето...
                            На моята хонда не пише колко мл събира в скоростите.
                            Ако искаш да измиеш хубаво скоростите ,направи следното:
                            Източваш старото масло,завиваш пропката,сипваш около 300 400
                            мл нафта +200 300 мл масло.Караш около 200 300 метра
                            след което източваш пак вдичко от скоростите.Изцежда се 10 тина минути
                            след което си сипваш новото масло.Използваи за миене нафта защото е по
                            рядка и мие всичко добре ,пък и бързо и лесно се отцежда.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda mtx 125 Колко масло.

                              Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                              Хайде сега господин Никой да направим съревнование,аз ще карам с Приста Супер,както и карам в продължение на 3 години,а ти със най скъпото всевъзможно масло,и за да бъде шоуто най пълно и интересно,аз ще ти покрия разходите да дойдеш при мен,да покараме заедно,но има едно условие ти ще ми върнеш средствата ако не успееш да издържиш.
                              Хондата я подарих на приятел, но това, което видях след "Приста"-та беше как двигателя започна да работи много по-неравномерно - да "тропа" по народному - и как мотора взе да се дави за щяло и нещяло... Това беше преди почти три години и... признавам, че е възможно от "Приста" да са поумнели, но въобще не ми дреме. Не бих рискувал за такава малка сума. По въпроса с идването... Де да имаше как щях да дойда само за да покарам, че направо ми се вие, но работата си е работа - няма как. Днес направо подивях докато гледах джуниърите в Кърджали... Добре поне, че трасето ще остане и след състезанието...

                              За втори път - не, няма да ползвам Приста... съжалявам - докато не видя с очите си някой, който кара сериозен мотор и го кара сериозно с "Приста" след тази издънка - не, благодаря. Разликата в цената е напълно козметична на фона на ново бутало, нов никасил и т.н.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X