Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля помагайте - електронно запалване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля помагайте - електронно запалване

    Здравейте, значи първо подробностите: мотора е Aprilia Tuareg 125 с двигател ротакс доколкото знам модел 127. Значи мотора го купих миналата есен и на връщане от събора в Сопот му гръмна електронното запалване което не беше оригинално, ремонтира ми го един майстор чието име за сега няма да споменавам но и той ми сложи правено електронно. Мотора вървеше перфектно цели 500-600км. до мига в който пак електронното спря работа. В момента при въртене на стартер хвърля искра веднъж на 3сек. Единствената причина за подобни проблеми която ми идва в главата е ако бобината и електронното не са съвместими и бобината го товари. И двата пъти проблема се прояви на дълъг път при не чак толкова високи обороти за двигателя 7-8хил. Приемам всякакви съвети и идеи както и схеми за електронни.

  • #2
    Re: Моля помагайте - електронно запалване

    Първоначално публикуван от eXploatator Преглед на мнение
    Здравейте, значи първо подробностите: мотора е Aprilia Tuareg 125 с двигател ротакс доколкото знам модел 127. Значи мотора го купих миналата есен и на връщане от събора в Сопот му гръмна електронното запалване което не беше оригинално, ремонтира ми го един майстор чието име за сега няма да споменавам но и той ми сложи правено електронно. Мотора вървеше перфектно цели 500-600км. до мига в който пак електронното спря работа. В момента при въртене на стартер хвърля искра веднъж на 3сек. Единствената причина за подобни проблеми която ми идва в главата е ако бобината и електронното не са съвместими и бобината го товари. И двата пъти проблема се прояви на дълъг път при не чак толкова високи обороти за двигателя 7-8хил. Приемам всякакви съвети и идеи както и схеми за електронни.
    Имам само един съвет към теб и той е: Купи си оригинално от представителство или поръчай на някой да ти го донесе от Италия. При цялото ми уважение към нашите майстори аз също имах подобен проблем но след ходене по мъките си реших проблем радикално със закупено от фирмата производител.
    Успех.http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=6621
    Последно редактирано от Chinela; 19-04-07, 14:56.

    Коментар


    • #3
      Re: Моля помагайте - електронно запалване

      Здрасти и аз имам същият мотор с същия проблем , от каде мога да си купя ново електронно или използвано ......

      Коментар


      • #4
        Re: Моля помагайте - електронно запалване

        Специално за lost boy - запознах се с едно момче което е много навътре с този тип електронни запалвания, мисля че ще ти свърши работа а и не взима много. Казва се Филип и тел. му е xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx- той ми направи електронно но сега имам друг проблем но за него ще пусна друга тема.
        Последно редактирано от Венцислав Петров; 11-01-21, 15:52.

        Коментар


        • #5
          Re: Моля помагайте - електронно запалване

          Имам такова електронно .
          не казвай всичко но знай какво казваш

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X