Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda cr 125

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda cr 125

    Имам проблем с моята цр-ка. Слагам по 25грама масло на 1 литър и започва да хвърля много масло от ауспуха. Веднъж нарочно му сложих 20 грама и хвърляше отново, но много по-малко. Та въпроса ми е следния, какво да направа за да спре това хвърляне на масло от ауспуха ми.

  • #2
    От: Honda cr 125

    Първоначално публикуван от 14ka7aa Преглед на мнение
    Имам проблем с моята цр-ка. Слагам по 25грама масло на 1 литър и започва да хвърля много масло от ауспуха. Веднъж нарочно му сложих 20 грама и хвърляше отново, но много по-малко. Та въпроса ми е следния, какво да направа за да спре това хвърляне на масло от ауспуха ми.
    Смени ватата на ауспуха, и не си прави експерименти да намаляш маслото,че може да сменяш и бутало с цилиндър а може и биела
    0888 074 049

    Коментар


    • #3
      От: Honda cr 125

      Първоначално публикуван от 14ka7aa Преглед на мнение
      Имам проблем с моята цр-ка. Слагам по 25грама масло на 1 литър и започва да хвърля много масло от ауспуха. Веднъж нарочно му сложих 20 грама и хвърляше отново, но много по-малко. Та въпроса ми е следния, какво да направа за да спре това хвърляне на масло от ауспуха ми.
      А изчистват ли добре мотора-даваш ли му газ както трябва, защото ако не можеш също почва да хвърля масло през ауспуха, или като го караш бавно. Иначе 25г. са добре на литър.

      Коментар


      • #4
        От: Honda cr 125

        Колега колко точно ти хвърля.И аз слагам по 25 и от свръзката на двете части от аспуха ми капи малко по рамката,ако можеш дай снимки и аз утре ще дам снимака.
        Каква ти е хондата година.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от vvlasov Преглед на мнение
          Колега колко точно ти хвърля.И аз слагам по 25 и от свръзката на двете части от аспуха ми капи малко по рамката,ако можеш дай снимки и аз утре ще дам снимака.
          Каква ти е хондата година.
          И на мен ми капе свръзката, но и ми капе от самия ауспух и не съм правил толко екстремни експерименти намалих му маслото с 4-5 грама на литър ... Не знам от какво е, един приятел ми каза, че като съм слагал много масло и съм запушил кривката на ауспуха и да го изгора с една горелка...Дали е от това се питам ? или е от нещо др. по сериозно

          А и хондата ми е мисля 95 година.
          Последно редактирано от Chinela; 02-01-11, 09:11.

          Коментар


          • #6
            От: Honda cr 125

            Ето една снимка да сравним случаите.Моят е 1996г.
            Пък незнам аз си го купих преди 5 месеца и не знам какво е сменямо.
            Може би трябва да се смени ватата както казва колегата по-горе.Дай една снимка да сравним
            защото маето масло нею е много но ме дразни.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Moto.jpg
Прегледи:1
Размер:106.4 КБ
ID:5238976

            Коментар


            • #7
              От: Honda cr 125

              Колеги проблема 2-тактерите е следния: като се карат без много напън ,задържат масло и то почва отнякъде да капе. Ако ватата на заглушителя е нова ,то тя действа като гъба и попива част от маслото ,но ако вече е за смяна ,тя е напоена тежка и черна и не си върши работата Ефективен начин да обгори цялата изпускателна система е да се даде напън за около 3-4 км.Като изчезне големия, пушек аспуха вече е сух.
              Силата е нищо без контрол.

              Коментар


              • #8
                От: Honda cr 125

                Да колега аз го карам без много напън и може би е от това.Като го карам бавно и ватата се напълни може ли нещо да се повреди.

                Коментар


                • #9
                  От: Honda cr 125

                  Нищо няма да се повреди, но плътната вата влияе отрицателно на работата и мощността на двг.
                  Силата е нищо без контрол.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda cr 125

                    ако е плътна трябва да я сменя или да направя както ти си написал по горе.
                    И имаш ли и информация колко струва една вата?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda cr 125

                      Аз му смених ватата,но наистина приател карам го попринцип бавно само като идем да караме сериозно го напъвам и понякога бъркам дозата на маслото и му слагам малко повечко,сигурно е от това.Ще го изпана да му изгори всичко и мисля че ще се оправи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda cr 125

                        Приател сащото ми става и на мен като на тази снимка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda cr 125

                          Първоначално публикуван от vvlasov Преглед на мнение
                          И имаш ли и информация колко струва една вата?
                          20лв
                          0888 074 049

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda cr 125

                            Вярно е това ако намалиш маслото и нямаш помпа която сама да ти меша маслото може и да сленяш бутало и сигменти защото и аз имах този проблем с моя мотор и се оказа че сместа му е бедна един вид му е малко маслото и ме накараха да си сипвам и отделно по малко за да нямам проблеми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda cr 125

                              Първоначално публикуван от Наско Петков Преглед на мнение
                              20лв
                              Каква вата попринцип се слага,четох темата за смяна на вата и мног много не ми стана ясно, и накрая купих каменна вата и го смених обаче не промени нито звука нито варвенето (а старата вата беше ПРОГИЗНАЛА от масло и половината издухана)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X