Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

    Здравейте!
    Възможно е да е проблема в самото масло или в самите горивни смеси, или пък просто си й е дошло на лагерите в биелите, да заковат или да се разрушат.Ако веднага се е случили след слагането на маслото,значи е било дошло времето,ако ли пък ако е заковал след половин литър изгорено масло,значи си е от маслото. Аз Имам ЕТЗ 251, на реални 9000км, кото го карам с холандско двутактово масло за извънбордови двигатели. Карам с такова, защото ауспусите им са много уязвими,към запушване, моят на 8000км, го чистих от запушване,защото се беше запушило тотално. Повече от 25мл/л бензин не слагам и мотора след като загрее, изобщо не пуши. Карах го и с Репсол Офроуд, пак по 25мл, но пушеше много и при загряло състояние.

    Коментар


    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

      25 ml за МЗ ми се струват ужасно много. Ако е на мотокрос състезание, на което вървят на 10-12хил. оборота ОК, ама за МЗ !!!
      Дори КТМ дават по 16-17 за 2Т двигателите си.
      Принципно дори може да работи и с 10 но не е добре за биелата и лагерите.
      Всичко по-горе написано се отнася за висококачествени масла.
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • Re: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

        KTM по книга му дават от 40:1 до 60:1 което е от 25 до 16мл. на литър, но там всеки слага доста качествено масло и в кнгата пише че ако не си сигурен в качествата на маслото да слагаш 40:1(25мл.)
        А на японките(YZ, RM, CR) слагат дори повече - 32:1, така че не мисля че 25мл. са много за МЗ-ка.

        Коментар


        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

          Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
          Приемам,критиката, да не е същото масло, но случайно попаднах на вносителя в Бг и той ми го сподели.
          Ако някой е прочел ръководството за Щил,ще види, че препоръките са , да се сипва двойна порция масло, ако не е препоръчаното и брандирано масло Щил.
          Нада ли си заковал МЗ-та точно от това масло,просто си му е дошло.
          Колкото и да го хвалиш маслото Щил си е за резачка не става за мотори ,не подлъгвай хората. " И тате може и бате може ама козата си иска пръч" хората са го измислели това за това онова за другото, не сме по умни.
          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

          Коментар


          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

            За диапазона обороти в които работи МЗ, мисля че 25 са му в повече от достатъчни, а и все пак има минерални, полу и напълно синтетични масла, че даже и естерни.
            В крайна сметка няма да ги върне и 40 да му налееш
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

              Мз-тът от време оно се кара твърдо с 50 : 1 смес , т.е. 20 мл масло на 1 литър гориво . Това се отнася за едновремешните минерални 2т масла . С най-обикновено масло лт/2т съм го карал с километри заварен и никога нищо не му е ставало . Със сегашните синтетики над 20 мл да му слагаш е същото като да си хвърляш парите през ауспуха му .

              Коментар


              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                Напълно съгласен съм с всичко казано до тук колеги!!!
                Не искам да подвеждам никой с мнение,че маслото ЩИЛ е супер високо качество, тъй като аз самия не ползвам от него, а то не е грам висока спецификация. Маслото Щил е със спец."JASO FB",което ще каже че е много пушливо. В предният си пост написах,че карам с масло за ИЗВЪНБОРДОВИ ДВИГАТЕЛИ; в съотношение от 1:40-1:50, в зависимост от това, както дойде, но никога по-малко или повече.
                Все си мисля,че с маслото за извънбордови двигатели ,му няма нищо, даже напротив ,още по-добре му е за този не натоварен двигател,от към температура.Не пуши с това масло изобщо.
                Замислял съм се обаче да опитам и с по 15 гр. на литър някоя пълна синтетика, но това ще бъде по-далеч във времето. А производителите на КТМ и Японките са си знаели работата,като са писали мануалите и правели моторите. Но щом Един КТМ , са му достатъчни 20мл., защо и на ЕТЗ-то да не са му достатъчни 15мл!?

                Коментар


                • Re: От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                  Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                  А производителите на КТМ и Японките са си знаели работата,като са писали мануалите и правели моторите. Но щом Един КТМ , са му достатъчни 20мл., защо и на ЕТЗ-то да не са му достатъчни 15мл!?
                  Щом призводителя си знае работата, защо не го слушаш и за ЕТЗ-то?
                  http://lazic.info/josip/manuali/mz/E...ZAllHysEng.pdf

                  Малко са им странни сметките, ама пак са повече от 15мл.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$5C3DBEA8D7FA7643.jpg
Прегледи:1
Размер:19.9 КБ
ID:5714241

                  Коментар


                  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                    Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                    ...спец."JASO FB",което ще каже че е много пушливо...
                    Ъ ???
                    Никое JASO масло не е "много пушливо".
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                      Карал съм мотор 125 2Т, със 2л бензин (съответно около 40гр масло) и долят бензин до горе, още 6л и забравих да долея масло. Значи е станало съотношение 5мл/литър.
                      Като карането беше доста скоростно на газ, и мотора нямаше абсолютно никакви проблеми.
                      От достоверен източник съм чувал, че съвременните 2Т масла, могат да се карат в съотношение 1:100, без никакви проблеми.
                      Все си мисля че с качествено 2Т масло имайки в предвид оборотите които работи МЗ, може да се кара без проблеми с 10/15 на литър, без каквито и да е притеснения.
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • Re: От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                        Карал съм мотор 125 2Т, със 2л бензин (съответно около 40гр масло) и долят бензин до горе, още 6л и забравих да долея масло. Значи е станало съотношение 5мл/литър.
                        Като карането беше доста скоростно на газ, и мотора нямаше абсолютно никакви проблеми.
                        От достоверен източник съм чувал, че съвременните 2Т масла, могат да се карат в съотношение 1:100, без никакви проблеми.
                        Все си мисля че с качествено 2Т масло имайки в предвид оборотите които работи МЗ, може да се кара без проблеми с 10/15 на литър, без каквито и да е притеснения.

                        Колега, като ги пишеше тия неща някой ще си изпати и после теб ще п*ува.
                        Това че си карал веднъж инцидентно с по-малко масло не значи че е ок да се кара с по-малко! Аз съм карал лц4-ка половин година с по-малко масло от минимума, защото щеката не беше оригиналната и се оказа че чертичката за максимум всъщност е минимум, но няма да тръгна да разправям че не е проблем да се кара с по-малко масло.
                        Да има масла, които са предвидени за 1:100, но те са направени за да се кара с такова отношение и това не значи че можеш да сипваш 1:100 от друго масло.

                        В книгата на ЕТЗ-то си пише с колко трябва да се кара, другото е "един майстор каза".

                        Коментар


                        • От: Re: От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                          Да ме псува който иска. Никъде не съм писал КАРАЙТЕ !!! описал съм реална ситуация и всеки да си прави изводи сам за себе си.
                          А това че може да се кара с 1:100 го пише на доста места в нета и изобщо не е за специални масла.
                          Първо си направи труда да прочетеш какво са писали по-вещи от мен и теб, а след това ми дръж сметка какво пиша и кой щял да ме псува !!!
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • Re: От: Re: От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                            Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                            Да ме псува който иска. Никъде не съм писал КАРАЙТЕ !!!
                            Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                            може да се кара без проблеми с 10/15 на литър, без каквито и да е притеснения.
                            Явно аз не съм разбрал думите ти.

                            А какво пише в нет-а и какво е всъщност са 2 различни неща.
                            Аз вярвам първо на мануала, после на това кой какво пише в нет-а и никъде не въм видял(нито в мануал нито в интернет) да се препоръчва 1:100 за всички масла.
                            До сега съм чувал за такова отношение само за едно масло, в някакво клипче в youtube, не помня вече.
                            Но незнайно защо като напиша "1:100 2 stroke oil" в гугъл излизат резултати само за една единствена марка масло AMSOIL.
                            https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=1:100+2+stroke+oil

                            Може аз да не търся правилно, не твърдя че съм прав, ама не намирам къде го "пише на доста места в нета".

                            Коментар


                            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                              Хора в интернет много, мнения много, кой майстор, кой чул недочул, кой си кара мотора така от години и т.н. Аз мисля, че по-правилно от това, което производителят е написал в ръководството няма, но всеки си има глава на раменете и си преценява и следователно си носи последствията след това.

                              Коментар


                              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                                След навъртяни на 3000 км, това лято на МЗ 251, на реални 10к.км ми направи впечатление,че с маслото XADO 2Т, най-малко пуши и върви най-добре с 22мл/л бензин.
                                Относно маслото Щил, ще кажа, че е масло, което е минералка, която е предназначена за високо-натоварени двутактови двигатели и ако се слага в мотор , като МЗ-то ще запуши ауспуха без време, ако не се кара в обороти, за да изгарят саждите. Собствени преди мен е бил братовчед ми и от ново го е подкарал с масло Щил, на 7200км му чистих ауспуха.
                                Двигателя работи без никакви грижи и изобщо няма признаци за затягане. Все пак маслото си е за мотоциклетни двигатели със спецификация JASO FB. След като 2 дена се бъхтих да го запаля и се оказа запушен ауспуха, стигнах и до сваляне на цилиндъра, мога да кажа , че нямаше никакви следи от задиране, освен от нагар и бутало-цилиндровата група седеше много мазна и лепкава на допир. Наистина това масло е направено да работи на високи температури.
                                Тъст ми е поддрържал в продължение на 12 години машинките на една държавна фирма и след разговор с него се изсмя, че масло Щил не става за мотори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X