Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/DR0172%7E1.MIT/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.png[/IMG]
    Днес свалях цилиндъра да погледна буталото на какво дередже е,и изглеждаше така:

    Снимано от този ъгъл и при това качество на снимката..не се вижда много.. а 3 тубички са доста малко за да хване нагар..тр да е карано с някакво супер гадно масло или бензин за да хване за толкова малко време нагар
    ..имам бутало пак от рм 125 пак висеко..карано е 2 пъти повече с евтино полусинтетично моторекс и изглежда по подобен начин
    съвременните масла отделят много малко нагар.
    и то не толкова по буталото..буталото хваща нагар вече на много много часове и като се поиздуха и сегмента по скоро може да се прецени за маслото дали прави или не нагар по клапите на испускателният отвор и ауспухът
    ако са пълни с мазутоподобна черна маса при задвижващите механизми и имат и налепи нагар по каналчетата и повърхността от към изп отвор значи не е добре..но от друга страна маслата които правят най здрав маслен филм..правят и нагари..все пак тр да се прецени дали наистина ни трябва чак пък толкова здрав маслен филм след като има и чисти масла които..също правят много много здрав филм и са напълно достатъчни а и отговарят на всички норми на производителите..мисля че всеки който му се е налагало да разглобява и чисти повер валве клапи..бързо ще стигне до правилният отговор ..а лично аз предпочитам по чистите масла по малкото нагари и рядко разглобяване
    ..тези рейсингови масла които правят и повече нагари и самите производители ги препоръчват за мотори които по често се отварят и сервизират или за такива които нямат "повер валве" тип клапи
    Последно редактирано от mitkov; 01-01-11, 23:33.

    Коментар


    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

      някой да е ползвал това масло Motul 700 че ми го дават на 9 евро пише че е 100% синтетика и JASO-FC

      Коментар


      • Re: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

        Аз карам с MOTUL 800 2t factory line off-road 100% синтетика 32-4 лв литара , и в двигателя MOTUL 5100 4t 10w40 скоростите и съединителя се държат перфектно !

        Коментар


        • От: Re: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

          Здравейте,
          Знам че темата е малко стара, но не ми се отваря нова и затова ще си задам въпроса тук.
          Предстои ми закупуване на двутактово масло. Спрял съм се на марките моторекс и мотул. Бях намислил да си взема кастрол, но много хора ме разубедиха. Чудя се какво масло да взема - полусинтетика или минерално. Каква е разликата при тях? Мотора е симсон с51 и го използвам за любителско каране. По тази причина не ми се дават и много пари.
          Моля за съвет!

          Коментар


          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

            Колега, на симсона каквото и масло да му сложиш ще върви. Гледай за предпочитане да пише 2Т на него, друго не ти трябва да гледаш. Най - добре минерално или полусинтетика. Пълната синтетика е за по високооборотни както и полусинтетиката. Вземаш минерално или полусинтетика. Аз ЕТЗ 150 го карам с полусинтетика. Мотула е много скъп за тази моторетка... потърси нещо по - евтино... ама ако имаш пари за даване лошо няма. Аз съм пробвал доста масла и да ти кажа всички ми харесват(може би, защото до сега най - "евтиното" ми масло е било Манол). Тези соц. машинки не са притенциозни. Взимаш някакво двутактово масло, каквото и да е, минерално или полусинтетика.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • От: Re: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

              Първоначално публикуван от petiaka Преглед на мнение
              Здравейте,
              Знам че темата е малко стара, но не ми се отваря нова и затова ще си задам въпроса тук.
              Предстои ми закупуване на двутактово масло. Спрял съм се на марките моторекс и мотул. Бях намислил да си взема кастрол, но много хора ме разубедиха. Чудя се какво масло да взема - полусинтетика или минерално. Каква е разликата при тях? Мотора е симсон с51 и го използвам за любителско каране. По тази причина не ми се дават и много пари.
              Моля за съвет!
              И по какъв критерий те разубедиха да не вземаш Кастрол ? Как пък прецениха че Мотореск и Мотул са добри а другите не? Ставате смешни като вземете да пишете такива глупости !!!
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • От: Re: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                Еми спрял съм се на тези марки защото съм слушал от приятели с такива мотори че са добри, смисъл не дими, не се образува нагар в ауспуха... За кастрол се разубедих поради това че в града в който живея почти има само боклучиви масла. Даже един приятел си беше затегнал мотора с кастрол.

                Коментар


                • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                  Няма лоши масла,този твоят приятел бас хващам че не му е било проблема в маслото,а за твоят Симсон си вземи Приста 2т и го забравяш,ако пък си толкова суеверен си купи масло за резачка Хусгварна.

                  Коментар


                  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                    Няма лоши масла,този твоят приятел бас хващам че не му е било проблема в маслото,а за твоят Симсон си вземи Приста 2т и го забравяш,ако пък си толкова суеверен си купи масло за резачка Хусгварна.
                    В Темата някаде Goblin беше писал,че маслата за резачки са различни от маслата за мотоциклети и мисля че е прав,защото резачката работи на по голяма температура и там маслата имат други своиства на мазане.Аз лично на едно ЕТЗ 150 блокирах вала с масло ЩИЛ.Така,че колагата да си взима някакво 2т масло и да си кара симсона нищо няма да му стане камо ли пук с кастрол.Дори и менте да е кастрола пак ще кара симсона познавам един човек които 15 години си кара ЕТЗ-250 с масло М10Д в бензина и нищо му няма.
                    0888 074 049

                    Коментар


                    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                      От пристата въобще не съм доволен. Преди карах с него и резултата беше задръстен ауспух. За маслото от резачки също не съм съгласен. Ако ще взимам масло да е някакво качествено. Скоро правих основен ремонт и не искам да си съсипвам мотора с боклуци. Единствено сега се чудя да какво да е маслото - полусинтетика или минерално.

                      Коментар


                      • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                        Първоначално публикуван от petiaka Преглед на мнение
                        От пристата въобще не съм доволен. Преди карах с него и резултата беше задръстен ауспух. За маслото от резачки също не съм съгласен. Ако ще взимам масло да е някакво качествено. Скоро правих основен ремонт и не искам да си съсипвам мотора с боклуци. Единствено сега се чудя да какво да е маслото - полусинтетика или минерално.
                        Малееееее,да ти имам проблема. На тая симсонка не й е проблема чак толкова в маслото, колкото в карането и прегряването й. Тая моторетка много трудно прегрява, а и двигателят въобще не е натоварен. Аз преди като теб се вайках за едно балканче, в крайна сметка разбрах, че това е най-малкоя му проблем - тези малките моторетки по принцип прегряват лятно време като се карат в баирите. За разлика от Балканчето,Симсонката гасне като прегрее. Има масла колкото щеш за тия моторчета. Вземаш кастрол за скутери и си пердашиш - това за затягането въобще не е вярно!
                        Последно редактирано от viki terzieva; 02-02-11, 10:10.

                        Коментар


                        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                          За Симсон, ЕТЗ, МЗ, STIHL маслото хич не е лошо...
                          С какви ли не по-лоши масла се карат по-нови мотори и нищо им няма, а и кой знае какво слагат в тубите с надписи Кастрол, Мотул и т.н.
                          Yamaha WR 200

                          Коментар


                          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                            Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
                            За Симсон, ЕТЗ, МЗ, STIHL маслото хич не е лошо...
                            С какви ли не по-лоши масла се карат по-нови мотори и нищо им няма, а и кой знае какво слагат в тубите с надписи Кастрол, Мотул и т.н.
                            Добре,щом така мислиш си караи мотора с каквото искаш,но не подвеждай хората.
                            0888 074 049

                            Коментар


                            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                              Следващият ми мотор ще бъде двутактов,поради причина че наблегнах на най кривите пътеки,и искам да ми е по лек като го бутам и нося,понеже съм по експериментите ще ви докажа как ще работи със масло за резачка Хусгварна без да му стане нищо на двигателят.Карах ЧЗ 250 чист крос през тези години единственото масло което се намираше за двутактов двигател беше Приста,нито веднъж не ми затегна.

                              Коментар


                              • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                                Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                                Следващият ми мотор ще бъде двутактов,поради причина че наблегнах на най кривите пътеки,и искам да ми е по лек като го бутам и нося,понеже съм по експериментите ще ви докажа как ще работи със масло за резачка Хусгварна без да му стане нищо на двигателят.Карах ЧЗ 250 чист крос през тези години единственото масло което се намираше за двутактов двигател беше Приста,нито веднъж не ми затегна.
                                Ще чакам с нетърпение да доиде момента ,с парите които ще спестиш от маслото си вземи едно въже за теглене.
                                0888 074 049

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X