Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

    Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
    Спокойно може да бъркаш в бензина масло което става за маслена помпичка. Обратното само е рисковано, защото има твърде гъсти 2Т масла които помпичката не може да изпомпва.
    Благодаря Митко!!!
    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

    Коментар


    • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

      Понеже ми беше интересно какво означават сертификатите за качество на маслата API, JASO, ISO се поразрових из нета и открих описанието им. Направих и една таблица с най-често използваните синтетични масла във форума на база темата и от нета извадих сертификатите им за качество с цел леко сравнение, не успях да открия само за Максима формула К2 в US сайтовете.
      Превода го направих на бързо, така че е възможно да има неточност, за което се извинявам предварително!!!


      Oil------------------------------Сертификати

      Agip 2t -------------------------------API TC
      CROSS-------------------------------Jaso FC
      ------------------------------------------ISO-L-EGD



      Repsol Moto Off Road 2T--------API TC
      Repsol Moto Competition 2T----JASO M345 FD
      ------------------------------------------ISO-L-EGD
      ------------------------------------------Aprilia DFI


      Castrol Power RS TTS 2T-------API TC
      -------------------------------------------JASO FD
      -------------------------------------------ISO-L-EGD


      MOTUL 800 2T---------------------API TC


      MOTUL 710 2T---------------------API TC
      -------------------------------------------JASO FC
      -------------------------------------------ISO-L-EGD


      DENICOL S2 Competition-------API/CEC: TC


      Mobil1 Racing 2T------------------API TC
      -------------------------------------------JASO FC



      "EGD" е международно признат за най-високо качество, за ДВГ с въздушно охлаждане 2-тактов. То е синтетично или полу-синтетично, екстремни температури , ниско съдържание на дим дим и на пепел масло. Сравними с JASO РР. Не е сходен продукт API. API е значително по-ниско качество от EGD
      "EGC" отговаря на JASO " FC," в Япония най-високо качество 2-тактов масло. В Япония тези масла могат да бъдат посочени като "истински" масла. Тези масла са високи мазилни качества, ниско съдържание на дим и пепел, полу-синтетични масла.
      "EGB" на Европа най-ниско качество на 2-тактово масло, е еквивалентна на JASO "пълен пансион." Общоприето е, че в Северна Америка API TC класиран масла са еквивалентни на тези масла. Тези масла не се изисква да отговарят на спецификациите, синтетични, но не са детергенти или добавки с мазилност, и обикновено имат ниско и средно съдържание на пепел.
      Вместо да търсите за масло, което е API TC "Ниско съдържание на пепел" трябва да бъде насочено вниманието ни на масла, които се предоставят съпоставими или по-добра защита. Така че тук е новите критерии за масло.

      За най-добрата защита над API TC: използването на масло, което отговаря на или надвишава EGD ISO, ISO EGC, JASO FC, или JASO FD

      За подобна защита на API TC: използването на масло, което отговаря на или надвишава ISO EGB, JASO FB, или API TC

      Да се избягват: JASO FA, както и всички ТК-W *, освен ако не отговаря на или надвишава по-висок стандарт от посочения в информационния лист на продукта.

      Спецификации за 2 –тактови масла


      API TC - Само API спец. установени за двутактови двигатели. Той регулира смазването, чистотата, пепелно съдържание ,първоначално запалване. Масла с тази спец. обикновено са базирани на метал, производство на добавки срещу сажди и дим.
      JASO FA - Оригинален спец. установени регулиране на смазването, почистващите, първоначално запалване, дим изпускателна система, и изпускателната система чиста.
      JASO FB - Повишаване на мазилна изисквания по FA.
      JASO FC - Мазителност при първоначално пускане на двигателя същите FB, но далеч по-малко дим в отработени газове и по чиста системата за отработени газове надвишава изисквания на FB.
      JASO FD -- FC същото като с далеч по-високи почистващите изискване.
      ISO-L-EGB - Същите тестове и изисквания, JASO FB.
      ISO-L-EGC - Същите тестове и малко по-високи изисквания на чистота (глдакост на буталната повърхност), както е JASO FC.
      ISO-L-EGD - Същите тестове и изисквания, JASO FD

      --------------API------------------JASO-------------------ISO

      Добър----------------------FB-----------EGB

      По-добър----ТС------------FC-----------EGC

      Най-добър---ТС+----------FD-----------EGD


      - Националната морска асоциация на производителите (NMMA) се намира в САЩ.
      - Американски петролен институт (API) се намира в САЩ.
      -- Японски автомобили организация по стандартизация (JASO) се намира в Япония.
      -- Международната организация по стандартизация (ISO) се намира в Европа
      Последно редактирано от Краси; 24-03-10, 11:02. Причина: таблиците не излизат както трябва!!!
      Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

      Коментар


      • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

        Аз до колкото виждам и сравнение по таблицата илизаза че Castrol TTs и Resprol са най-добри 2т масла.За Максима няма смисъл да търсиш, то си е доказано, че е супер масло
        Последно редактирано от viki terzieva; 22-03-10, 08:54.

        Коментар


        • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

          Първоначално публикуван от Николай Дюлгярски Преглед на мнение
          Аз до колкото виждам и сравнение по таблицата илизаза че Castrol TTs и Resprol са най-добри 2т масла.За максима няма смисал да търсиш то си е доказано е е супер масло
          Ами досега карах с максима, но много скъпо ми идва и сега взех на репсол един литър да го пробвам Иначе в английските форуми масово употребяват кастрол ттс.
          Последно редактирано от viki terzieva; 22-03-10, 08:53. Причина: неизползване на главни букви
          Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

          Коментар


          • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

            Благодаря на Spower за изчерпателната информация! Аз си купувам пълна синтетика на YACCО МVX 1000 2Tи съм доста доволен. От качеството и цената най-вече. Струва 19,90 лв за литър, което за пълна синтетика е направо без пари.

            Стандарти и одобрения:
            API TC+
            JASO FC
            ISO-L-EGD (усилена детергентност)


            Поздрави

            Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

            Коментар


            • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

              Попаднах на един списък, на Алглийския карт шампионат и хомологираните за там масла. Като цяло маслата използващи се за карт превишават нормите дори за мотокрос мотоциклети и са най-висок клас.
              Прегледах списъка на бързо и някой от тия масла се продават и в БГ на цени от малко под 30лв до към 40 за 1 литър. Несъм гледал всички, но много от тях са естерна синтетика, т.е. типа масла с най-високи показатели, за най-големи натоварвания.

              Abderhalden AG Harapol, Kart 321 Racing 2T 180041/01

              Abderhalden AG Harapol, Kart 322 Racing 2T 180041/02

              Bel-Ray Company, Inc. GK-2 Synthetic 2T Racing Kart Oil 170377/01

              BP Castrol K.K. BP Racing formula KT 170349/01

              Castrol Castrol XR 77 2 Stroke 170363/01

              Castrol Castrol Kart K-997 2 Stroke 170363/02

              Cogelsa Global Racing Oil (GRO) Kart-2 180058/01

              Denicol Syn 100 Two Stroke 170335/01

              Dilube SA SIL Lubricants SIL Kart 2T Compétition 170331/01

              ENI S.p.A. Agip Kart 2T 170428/01

              ENI S.p.A. Agip Kart 2TS 170428/02

              ERG Petroli SpA ERG-K-Kart Formula 170398/01

              Exced di Carbone Nunzio Exced RSK 170421/01

              Exced di Carbone Nunzio Exced RSK Evolution 100 170421/02

              Evolex Co Ltd Evolex R2 170390/01

              Fuchs Lubricants (UK) Plc Silkolene Pro KR2 170361/02

              Fuchs Lubricants (UK) Plc Silkolene Pro 2 170361/01

              GM Motorsport Srl GM Oil TSK1 Synthetic Oil 170380/02

              Gucciardi Kart Gucciardi Kart KR1 Motor Oil 170408/01

              HP2 Laboratoire HP2 Phenix Triboxy-Line 809HP 170406/01

              Igol France 2 Temps Kart 170383/01

              Igol France Propuls Compétition STS-R 170383/02

              J.W.K. Betriebsberatung GmBH Kart Care Combat Tmax 180016/01

              Lexoil Formula Products Lexoil Racing Castor 202 170405/01

              Lexoil Formula Products Lexoil Racing Synthese 996 170405/03

              Maroil Srl Bardahl RMC Kart Synthetic Oil 170394/01

              Motor Point SAS Syntower Synthetic P7 170374/01

              Motul Motul Kart Grand Prix 2T 170373/01

              Petromark Automotive BV PM Xeramic Castor Evolution 2T / Kart Racing Oil 170345/01

              Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH Ravenol Racing Kart 2T 170359/01

              Red Line Synthetic Oil Corp. Red Line Synthetic Oil Corp. Two-Cycle Kart Oil 170420/01

              Shell Global Solutions GmbH Shell Advance Racing M 170329/02

              Shell Global Solutions GmbH Shell Advance Racing X 170329/01

              Solda' Vladimiro SpA Wladoil Racing K2T 170389/01

              Syneco S.p.A. Syneco SpA / K111 Corse FIK 170365/01

              The Energy & Power Nanotechnology Company Nanoil LP-16 racing formula 170378/01

              Total France ELF/HTX 909 170366/01

              Total France ELF/HTX 976 170366/02

              Unil Opal Unil Opal Karting Competition 100% Synt. 170338/01

              Valvoline Europe Valvoline Racing 2T 170353/01

              Wako Chemical Co. Ltd Wako's 2CR 170326/01

              Yacco SAS Yacco MVX Compétition 2T 170354/01
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                Благодаря Краси! Много полезен списък.
                Двигателите на картовете се развъртат на 20-25 хил.об./мин. и имат нужда от наистина добро масло за да се смазват добре. На тези които питат "кое е най-доброто масло" бих казал: всяко от маслата в списъка е най-добро
                2010 CRF 250 R

                Коментар


                • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                  Разгледах повечето от маслата.
                  Цената им се базира от около 30 до 45лв/литъра.
                  Castrol Castrol Kart K-997 2 Stroke е на цена 35лв.
                  С отстъпката мисля че ще е към 30-32лв.
                  Ще взема една тубичка да го пробвам.
                  Последно редактирано от Николай Дюлгярски; 24-03-10, 18:35.

                  Коментар


                  • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                    Първоначално публикуван от Николай Дюлгярски Преглед на мнение
                    Разгледах повечето от маслата.
                    Цената им се базира от около 30 до 45лв/литъра.
                    Да, височки са цените, само IGOL правят изключение с цена под 30 лв литъра за естерна синтетика.
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                      .. аз пък сега съм поръчал..варел 2 тактово масло..от хубавите модели.. а цената ще дойде доста добра ..някой от пишештите тук също ще намажат

                      Коментар


                      • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                        ха ха, ти недей се фука много, че да не го задържим на севлиевската митница
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                          NO WAY ..трябва ми спешно..смятам да го изгоря с КЕФ цялото ..до преди коледа

                          Коментар


                          • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                            Някой карал ли е с масло на Тотал? Имам доста добри контакти с тях,но не знам как са 2тактовите масла, някой мнение? Видях че има 2 вида масла на листа на Краси, за картовете, предполагам са добри ?

                            Коментар


                            • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                              Аз съм карал с Тотал преди доста време, някой ми го беше донесъл от Германия, беше хубаво и скъпо масло. А тия от "моя" списък са много добри, но се съмнявам някой да ги е вкарвал в БГ. Сигурно цената им ще е по 40 лв на литър.
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                                Аз съм карал с Тотал преди доста време, някой ми го беше донесъл от Германия, беше хубаво и скъпо масло. А тия от "моя" списък са много добри, но се съмнявам някой да ги е вкарвал в БГ. Сигурно цената им ще е по 40 лв на литър.
                                Краси от "твоя" списък съм виждал само на Castrol единия вид масло.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X