Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос карбуратор KDX 250 !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос карбуратор KDX 250 !

    Здравейте колеги, проблема е следния мокри ми се свеща и мотора трудно пали без да я почистя. Цветъ на свеща е черна и леко мокра явно карбуратора го улива с бензин .
    Въпроса ми е следния ка да намаля нивото на бензина. Мися да преместя долната игла но не знам на каде се местеше пластинката на горе или на доло за да се намали . Също така има ли друг начин ?

    Благодаря предварително !
    Кара: Mercedes W126 , Citroen C4 VTS / Kawasaki KDX 250, Gilera RX 125

  • #2
    От: Въпрос карбуратор KDX 250 !

    Нагоре се мести да се намали.
    Yamaha WR 200

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос карбуратор KDX 250 !

      На старите техники (Чезети, Емзети, Ижета, Яви, Симсони, Балкани...) За да намалиш притока на бензин иглата се сваля на доло. Тя е закрепена за шибъра, по - точно на една пластинка, която е в него и съответно шибъра за жилото на газта. И като подаваш газ жилото съответно "опъва" шибъра и иглата, и влиза повече гориво. И като я пускаш или сваляш съответно на дадените позиции има значение. При тези машини е така - за да се намали притока на бензин се сваля иглата. При мен също беше черна свещта и свалих иглата до доло - малко се пооправиха нещата, но не достатъчно и развих с около половин оборот винта за въздуха и нещата съвсем се оправиха. Ако не стане с иглата пробвай да овеличиш малко въздуха, и същевременно си гледаш свещта да е керемидена - така трябва да го нагласиш. При ЕТЗ е така. При твоя мотоциклет не зная. Но общо взето нещата са същите. Ако не стане с иглата
      пробвай да увеличиш и въздуха.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос карбуратор KDX 250 !

        Да иглата ми беше вдигната много , сложих зегерката на средата и сега е значително по добре . Също така намерих и много полезна информация в форума. Извинявам се за пускането на нова тема
        Кара: Mercedes W126 , Citroen C4 VTS / Kawasaki KDX 250, Gilera RX 125

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос карбуратор KDX 250 !

          Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
          Нагоре се мести да се намали.
          Нагоре се мести пластината да се намали исках да кажа, т.е. иглата се сваля надолу.
          Yamaha WR 200

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос карбуратор KDX 250 !

            да точно така , а за въздуха малкото винче се развърта ли за да се увеличи ...
            Кара: Mercedes W126 , Citroen C4 VTS / Kawasaki KDX 250, Gilera RX 125

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос карбуратор KDX 250 !

              Ами колега то би трябвало да имаш две винтчета - едното е за ниските обороти(то се намира до шибъра, отвън) а за въздуха е до отвора, където влиза преходника към въздушния филтър. Като го развърташ, съответно се отваря повече и влиза повече въздух. Не могат да се объркат лесно. Но щом се е оправило те съветвам да не си играеш много много с карбуратора, защото там настройките са фини и дори четвърт оборот оказва влияние. Поздрави.

              ПП Отново те съветвам да си следиш свещта да е керемидена. Караш примерно 15, 20 километра и проверяваш. Ако е бяла - бедна смес, ако е черна и /или мокра следователно богата.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X