Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всички притежатели на Балкан 50,75,250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Благодаря ти много. За сега скоростите не правят дерт
    А пък за масура то тръгна днеска, бе дърпа се чак ;д на 2-ра вече се изправя на задна, а пък съм минал 100 км максимум.
    Само че се разби предницата, не съм му стегнал предната гума и днес си го изпъвам по едни скалички на задна на 2-ра и като хвръкна тая гума и аз кЪлбета през рамо ;дд

    И сега цялата вилка се суче. Утре ще го погледна на светло Иначе издивява моторчето вече А пък си представям като се разработи хубаво Сега много грее ..
    Последно редактирано от viki terzieva; 02-09-12, 06:42.

    Коментар


    • #47
      От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

      Колеги, Балкан 75 има ли прилики с 50 (по двигателя)! КарбУраторите едни и същи ли са ? 75 по-издръжливи ли са от 50 ? Магнета, плочката еднакви ли са с тези на 50 ?
      Последно редактирано от viki terzieva; 02-09-12, 06:39. Причина: След частиците за степенуване "по-" и "най-" винаги има тире

      Коментар


      • #48
        От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

        За плочката мисля че са еднакви,карбураторите,жигльора е по голям,50 кубиковите са по-издържливи,заради прочутия проблем с чопа на скоростите при 75-кубиковите
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • #49
          От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

          здравеи те колеги аз имам балкан 50cc сас предница на suzuki горе доло направено на крос но го бях продал и пак си го купих но в мн очаено састояние без капли и гуми но до сега вече му сабрах частите останаха ми да намеря гума сас капла 16 цола от симсон за да може да се реже повече по баира сащто така сам му сложел 43 заба заден забак и ми остана само да намеря аспох от крос 50сс и капла ако някои има моля пишете благодаря предварително и ако имате оште идеи как да варви повече и да има вид на крос благодаря ви

          Коментар


          • #50
            От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

            Колеги бях писал преди...Дайте идей как да запаля балканчетата на село 50цц 2 балканчета имам и от двете нито едно не пали ;д едното запалва от време на време изреже се и гасне ..Карбураторите са добре ,центровката е правилна ,свеща е здрава всичко е както трябва ,но не палят и мисля скоро да ги разглобя,но ако не се случи да знаете ,че се продават доста изгодно.

            Коментар


            • #51
              От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

              Здравейте, искам да попитам за предницата на балкан 50. Проблема е , че имам луфт в предницата, като застопоря гумата да не мърда имам луфт на ляво и на дясно. Казаха че е възможно от износени втулки на амортисьорите (моите са пластмасови). Има ли чалъм да се премахне тоя луфт, че е много дразнещо. Поздрави

              Коментар


              • #52
                От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                Първоначално публикуван от Slaviy Преглед на мнение
                Здравейте, искам да попитам за предницата на балкан 50. Проблема е , че имам луфт в предницата, като застопоря гумата да не мърда имам луфт на ляво и на дясно. Казаха че е възможно от износени втулки на амортисьорите (моите са пластмасови). Има ли чалъм да се премахне тоя луфт, че е много дразнещо. Поздрави
                Втулки но незнам от каде могат да се намерят , при стругар за бронзови но дали ще стане не ми е ясно понеже пластмасовите се захващат по друг начин от тия с бронз.

                Коментар


                • #53
                  От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                  Ето една снимка от преди 20и..... годиниНатиснете снимката за да я уголемите

Име:001.jpg
Прегледи:2
Размер:155.5 КБ
ID:5425480
                  Когато няма друг изход- използвай централния вход!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                    Първоначално публикуван от yaha_yamaha Преглед на мнение
                    Ето една снимка от преди 20и..... години[ATTACH=CONFIG]514258[/ATTACH]
                    Това ми е много познато, или е двойник

                    Коментар


                    • #55
                      От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                      Първоначално публикуван от dijn Преглед на мнение
                      Втулки но незнам от каде могат да се намерят , при стругар за бронзови но дали ще стане не ми е ясно понеже пластмасовите се захващат по друг начин от тия с бронз.
                      Според мен,при стругар е по-удачно!Аз при реставрацията на моя мотопед,купувах някои нови части от тук: http://motorbike-bg.com/index.php Най-вероятно,за тази втулка имаш в предвид? http://motorbike-bg.com/product.php?id=8598 Аз се подлъгах и дадох 8лв. за двете и сега предницата се клати ужасно много,но сега ми е най-малката грижа мотопедчето,когато намеря време,ще се занимавам,да я разглобявам на ново и ще отскокна до стругаря,да ми стръгне две втулки!Поздрави,Момчил!
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • #56
                        От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                        Тази като я гледам е за предницата с бронзовите втулки, няма общо с захващането на пластмасовите ,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:втулка.jpg
Прегледи:1
Размер:38.9 КБ
ID:5427746трябват и хубави маншони и смазка аз използвам графитна

                        Коментар


                        • #57
                          От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                          Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
                          Имал сам балканчета доста...Второто балканче беше със сигменти и карбуратор от симсон много варвеше.Имах и балкан 250 което беше в окаяно състояние като му свалих главата вътре имаше гнездо на оси правете си му сметка колко е стояло.
                          трябвало е да сипеш в резервоара бензин и масло (след като оправиш всичко друго без осите в главата)и да се пуснеш от един баир на долу и когато набере скорост ряско та пуснеш съединитела (така буталото да смаже осите

                          Коментар


                          • #58
                            От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                            Първоначално публикуван от martin80 Преглед на мнение
                            Ето малко снимки и на моето балканче възстановено през 2011г. имам още десет на части които също ще възстановя.[ATTACH=CONFIG]417868[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]417869[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]417870[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]417871[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]417872[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]417873[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]417874[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]417875[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]417876[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]417877[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]417878[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]417879[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]417880[/ATTACH]
                            Kolega ot kakvo e cilindura i glavata ili prosto si gi prepravql 4e ne6to razli4ni mi se vijdat sry za angliiskiq ama nqmam bulgarski .

                            Коментар


                            • #59
                              От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                              Едно време 79/81год. и аз им правих много иновации. Сега ми изпадна едно /на вуйчо ми ,къто почина/ стояло 20години в избата му ама вече не ми се занимава да го стягам , а и не съм го палил.В оригинален вид е , малко ръжди и някой отделни чаркове оригинален номер има ама май ще го засиля на някой мераклия реставратор , ако се намери. Ееех спомени.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P23-11-12_11.41.jpg
Прегледи:2
Размер:136.2 КБ
ID:5444203Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P23-11-12_11.42.jpg
Прегледи:2
Размер:128.4 КБ
ID:5444204
                              Последно редактирано от traper2504; 15-01-13, 11:28.
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Всички притежатели на Балкан 50,75,250

                                Колега имам интерес към родната моторетка,ако мислиш да го продаваш,би ли казал една примерна цена и от кой край на нашата родина си?Също така,как е от към документи,само номер ли има или има и документи?Поздрави,Момчил!
                                Последно редактирано от Driftacha; 13-02-13, 21:17. Причина: Допълнение към изречението!
                                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X