Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя марка мотоциклети са ви фаворити и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Коя марка мотоциклети са ви фаворити и защо?

    Специалисти от заводите и на Хонда и Ямаха казват че, ако се съвмести двигател на Хонда с окачване на Ямаха ще стане перфектният мотор.
    Ще потърся каде го прочетох.
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

    Коментар


    • От: Коя марка мотоциклети са ви фаворити и защо?

      Имал съм мотоциклети от всички японски марки и доста соц.
      Всички си имат предимства и недостатъци и всеки е добър в своята си ниша.

      Коментар


      • Re: Коя марка мотоциклети са ви фаворити и защо?

        В гаража е имало - симсон, 2 хонди(НСР125 и ВТР1000Ф), 2 сузукита(катана 750 и ГСХ1100 на брат ми), 4 КТМ-а ( 620 ЛЦ4, 520 ЕХС, 525 СХ и 250 СХ 2Т).
        Всички са се чупили, всички са вървяли. Послено като търсех мотор, гледах главно КТМ-и защото в гаража имам доста чаркалъци за тях и другия голям плюс при портокалите(поне за мен) е частите - КТМ Пазарджик са ми на 200м в Пазарджик, а Едимото ми е на път за работа всеки ден. Доста от нещата ги имат налични, а ако ги няма за седмица пристигат. При Еди искат капаро, в КТМ Пазарджик не.
        Докато при японците няма почти нищо налично, задължително искат капаро и доставката е най-малко 2 седмици.

        Коментар


        • От: Re: Коя марка мотоциклети са ви фаворити и защо?

          Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
          В гаража е имало - симсон, 2 хонди(НСР125 и ВТР1000Ф), 2 сузукита(катана 750 и ГСХ1100 на брат ми), 4 КТМ-а ( 620 ЛЦ4, 520 ЕХС, 525 СХ и 250 СХ 2Т).
          Всички са се чупили, всички са вървяли. Послено като търсех мотор, гледах главно КТМ-и защото в гаража имам доста чаркалъци за тях и другия голям плюс при портокалите(поне за мен) е частите - КТМ Пазарджик са ми на 200м в Пазарджик, а Едимото ми е на път за работа всеки ден. Доста от нещата ги имат налични, а ако ги няма за седмица пристигат. При Еди искат капаро, в КТМ Пазарджик не.
          Докато при японците няма почти нищо налично, задължително искат капаро и доставката е най-малко 2 седмици.

          Да но забрави да кажеш за цените на частите за КТМ са ПОЖАР докато за Гас Гас са на половин цена и идват за 3 дни не за седмица.

          Аз не мога да ги помня като теб колко мотора съм имал в гаража сигурно защото са били много в момента са само тези.
          Ама от Гаската и от ТМ-а по здрави не съм виждал.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160208_14_29_13_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:5702188
          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

          Коментар


          • Re: От: Re: Коя марка мотоциклети са ви фаворити и защо?

            Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
            Да но забрави да кажеш за цените на частите за КТМ са ПОЖАР докато за Гас Гас са на половин цена и идват за 3 дни не за седмица.
            Нарочно не писах нищо за цените, защото е много остносително.
            Някои неща са скъпи, други са евтини...такива генерални изказвания не мисля, че са правилни.
            По принцип съм си стиснат и винаги търся да мина най-тънко, но съм взимал доста неща оригинални от КТМ, без да се замислям да търся алтернатива....просто не си е струвало.

            Гас гас не знам как са в цените, но като избор на части настаро в ибей(където главно пазаря) пък и в БГ КТМ-ите са доста по-добре.

            Коментар


            • От: Re: От: Re: Коя марка мотоциклети са ви фаворити и защо?

              Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение

              Гас гас не знам как са в цените, но като избор на части настаро в ибей(където главно пазаря) пък и в БГ КТМ-ите са доста по-добре.
              Аз карам за да караш трябва нови чести с трици маймуни не се ловят.

              Виж най важното на каква цена е и си го сравни с КТМ за 3 дни пристига до вкъщи.


              http://www.motocrosscenter.com/shop/...216022ctk.html


              Кажи ми колко струва само Цилиндъра на КТМ-а
              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

              Коментар


              • Re: От: Re: От: Re: Коя марка мотоциклети са ви фаворити и защо?

                Айде, айде, пак като дявол евангелието ги гледаш тия цени....пак казвам че е малко относително.
                Да, цилиндър с бутало е оферта при Гас Гас, няма спор!
                Но, ако не сменяш всичко, а само бутало май не са толкова различни нещата.
                Последно в КТМ питах за гарнитури, о-пръстените на главата и лагера на буталото, защото буталото го взх "далавера" от ибей.
                Това е какво ми отговориха:
                гарнитура 0,4 или 0,5 - 8 лева, имаме и двата размера пръстен - 8 лева, имаме пръстен - 4 лева, имаме иглен лагер - 23 лева,
                Гледам сега за Гас Гас 250 в сайта
                - гарнитура 0.5 - 8 Евро, о-прустени - по 1,94 Евро, иглен лагер - 13 Евро.
                Буталата оригиналните на КТМ са Вертех, ако не греша и на Гас Гас за такива. За 250-ка в сайта който даде е 159 Евро, в КТМ не мога да кажа с точност колко е, но в сайта който изпозвам аз за да гледам цените(като искам да добия някаква представа какво ме очаква като цена тук) буталото е 189 $, което е пак горе долу толкова.


                Не искам да те обеждавам че КТМ е по-добре или че частите са по-евтини. Казвам само че не са "ПОЖАР".


                Ибей е море от части за КТМ, за Гас Гас не е точно така.
                Ти караш много, сменяш много, взимаш от магазина, добре.
                Аз си купух НОВО бутало vertex за 23.3 паунда(+ 2лв. доставка до БГ).
                Купих си карбонови клапи Boyesen, пак за 25 паунда.
                Предни/задни пружини за окачването има бол - взимал съм и предни и задни и цели задни амортесьори за без пари.
                При Гас Гас не мисля че са така нещата.


                За мен КТМ са фаворити заради гореизброеното. Нито съм фанатик на тема ктм, нито имам против гас гас.
                Като търсех цвайка гледах и YZ, CR, RM, KX и ако бях намерил по-добра оферта щях да взема друго, а не КТМ. Но след като цените на алтернативите бяха подобни на КТМ-а(даже по-високи) и като имах толкова чаркалъци в гаража, фаворита в избора беше един.

                Коментар


                • От: Re: От: Re: От: Re: Коя марка мотоциклети са ви фаворити и защо?

                  Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение


                  Ибей е море от части за КТМ
                  А запитали се защо е море.Защото е пълно с удавници.

                  КТМ е най удобния мотор за каране и най чипещия с най скъпите части.
                  Това е моето мнение казвам го от опит.
                  МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                  Коментар


                  • От: Re: От: Re: Коя марка мотоциклети са ви фаворити и защо?

                    Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение


                    Кажи ми колко струва само Цилиндъра на КТМ-а
                    Толкова много хора с КТМ познавам,пък не знам някой да е сменял цилиндър.На гаската явно по-честичко се сменя та знаеш колко струва.

                    Коментар


                    • От: Re: От: Re: Коя марка мотоциклети са ви фаворити и защо?

                      Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                      Толкова много хора с КТМ познавам,пък не знам някой да е сменял цилиндър.

                      Оуу сменят сменят,стига да им стиска......явно малко хора познаваш
                      Не е важно какво караш, а как го караш !

                      Коментар


                      • От: Re: От: Re: Коя марка мотоциклети са ви фаворити и защо?

                        Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                        Толкова много хора с КТМ познавам,пък не знам някой да е сменял цилиндър.На гаската явно по-честичко се сменя та знаеш колко струва.
                        Зная и на КТМ каква му е цената на доста съм направил ризи и никасил заради високата цена.

                        А за Гаската дай ми един мотор да го подкарам като нея да видим колко ще изкара.

                        Един пример трака на Габрово 2015г. го изкара без капчица вода ако беше КТМ щеше да се разтопи.
                        МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                        Коментар


                        • Re: От: Re: От: Re: От: Re: Коя марка мотоциклети са ви фаворити и защо?

                          Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                          А запитали се защо е море.Защото е пълно с удавници.

                          КТМ е най удобния мотор за каране и най чипещия с най скъпите части.
                          Това е моето мнение казвам го от опит.
                          Айде погледни някое хард ендуро състезание...и там е море от "удавници". А не, извинете..има и хусаберги(дето са ктм), а от скоро и хускварни(пак правени от ктм).

                          Коментар


                          • От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: Коя марка мотоциклети са ви фаворити и защо?

                            Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                            Айде погледни някое хард ендуро състезание...и там е море от "удавници". А не, извинете..има и хусаберги(дето са ктм), а от скоро и хускварни(пак правени от ктм).
                            А какво е това "хард ендуро състезание" ти знаеш ли защото аз не ги гледам а ги карам.
                            МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                            Коментар


                            • Re: Коя марка мотоциклети са ви фаворити и защо?

                              E, добре, не знаех че тука ще си мерим п*шките кой къде и какво кара.
                              На Карнарето колко КТМ-а има записани? Не че "ктм са най-добрите", а отговарям на думите ти че има много части защото се чупят.

                              За теб Гас гас са фаворити, частите са евтини и идват бързо - ок. Ама айде без крайни изказвания за коя и да е друга марка.


                              "Частите за КТМ били пожар" - като цени са много подобни на КТМ
                              "КТМ е най удобния мотор за каране и най чипещия с най скъпите части." - това пък как го разбра не знам, като има толкова модели/години мотори и още толкова марки.

                              Коментар


                              • От: Re: Коя марка мотоциклети са ви фаворити и защо?

                                Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                                "КТМ е най удобния мотор за каране и най чипещия с най скъпите части." - това пък как го разбра не знам, като има толкова модели/години мотори и още толкова марки.
                                Как съм го разбрал ли нали ти казах от опит карал съм и КТМ-и и то такива които Австрийците ги гледаха като голям камък.
                                Това е 2011г. мотора е модел 2012г. и не е само годината загледай се добре в мотора щом разбереш от КТМ-и.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:223746_212981695417159_6666827_n.jpg
Прегледи:1
Размер:93.2 КБ
ID:5702304

                                А и не съм казал че Гас Гас ми е фаворит казах че с ТМ са най здрави.
                                За мен фаворит е цвайката пък марката е без значение щом ми пасва.
                                Може и тази всичко е ...........

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10968376_611691235642599_7066022947705942296_n.jpg
Прегледи:1
Размер:71.0 КБ
ID:5702303

                                Не означава че един мотор като е най разпространения е най добрия.
                                Утре като се напълни с китайци те ли ще са най добрите.

                                Пък затова колко хора карат КТМ карат в ендурото политиката е такава всичко е ПАРИЧКИ не го ли разбрахте вече.
                                Ако КТМ не е начело на Ерзберг и него нама да го има.
                                На писта колко КТМ има и в мотокроса няма изобилие.
                                Където няма топ пилоти КТМ да им налива кинти защо не е №1 да кажем тук в БГ.колко КТМ има и в ендурото в челната тройка а.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12108052_1051065521596553_2974106422656309473_n.png
Прегледи:1
Размер:451.6 КБ
ID:5702301 май нето един.
                                Последно редактирано от Pacharoza; 09-02-16, 13:35.
                                МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X