Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прехвърляне на мотор??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прехвърляне на мотор??

    Здравейте на всички, ако темата не е за тук, моля модераторите да я преместят.
    Преди няколко дни си взех мотор от друга област, стария собственик плати данъка до шести месец, 2010г. Направихме договор за покупко-продажба в нотариус, и сега до 14 дни трябва да отида в КАТ.
    И така имам няколко въпроса.
    1. Преди да отида в кат трябва ли да си платя данъка до края на годината, тъй като е платен до шести месец. Четох някъде, че може да се плати 2 месеца, след като се прехвърли мотора...
    2. Какви документи искат в КАТ при прехвърлянето на мотора? (преглед, застраховка ????)
    Ще съм ви благодарен, ако ми обясните как стоят нещата със прехвърлянето.

    Благодаря.

  • #2
    От: Прехвърляне на мотор??

    Преглед, застраховка, данък, договора, големия и малкия талон
    YAMAHA YZ450F / Mitsubishi Pajero 3000 V6 / Opel Astra/ suzuki samurai 1.3i

    Коментар


    • #3
      От: Прехвърляне на мотор??

      Преди няколко дни ходех до КАТ.
      На кратко минахме прегледа в КАТ за две години - 30лв.И смяната на номера и талоните + някакви такси -50 лв.
      Само да допълня,че преди да отида в кат направих само застраховка за 3 месеца -23лв.Относно данъка,до
      два месеца трябва да отида в данъчното.

      Коментар


      • #4
        От: Прехвърляне на мотор??

        За да не отварям нова тема, а и въпросът е свързан, искам да попитам какви документи трябва да има мотор нов внос от Италия, за да го регистрирам на мое име. Собственика му има документ, че е отписан от отчет в Италия (забравих как се казваше този документ) и има копие от италианския талон. Внесен е преди около 1 година в България. Трябва ли да има документ от митницата или тези два документа са достатъчни? Не трябва ли да има и документ,който удостоверява, че е негов? Благодаря предварително!
        Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
        Ямаха ХТ 600Е 95г.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X