Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за категория "А'

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за категория "А'

    Здравейте,колеги, интересува ме какво е наказанието при управление на мотоциклет без А категория,по последни данни.Иначе имам Б,С,Д,ама нямам А,ама пък имам мотор
    Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

  • #2
    До: Въпрос за категория "А'

    няма значение колко категории имаш след като нямаш нужната. По-добре се запиши на един курс, за 2-3 седмици ще мине и няма да го усетиш. Наказанията мисля, че бяха отнемане на книжка за не знам какъв период и няма никакъв смисъл да ти замине книжката заради това, че си карал мотор без квалификация.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за категория "А'

      Доколкото знам, при положение че нямаш нужната категория - не ти важи и гражданската отговорност, а това в определени случаи може да се окаже по-голям проблем от отнемането на книжката за няколко месеца.
      Honda XR600
      Kawasaki KLX650
      Honda XL600V Transalp
      +359 888 6З5 9З4

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за категория "А'

        Положението е такова,Гледай да не те хванат

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за категория "А'

          http://www.dnesplus.bg/Criminally.aspx?f=101&d=316556
          Тук малко сякаш има утежняващи вината обстоятелства + рецидив...
          Но все пак е най-добре да си редовен, отколкото да се молиш да не те хванат... Ако изгориш - ще изгориш с всички категории... което хич не е добре, ако с това си вадиш хляба...
          SUZUKI V-STROM 1000
          Jeep Cherokee 2.5CRD
          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
          о889 525 о74 - Владо

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за категория "А'

            Благодаря,ще гледам да взема "А",а дотогава дано не ме хванат
            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за категория "А'

              Преди 2 години ме хванаха.Мотопеда се оказа мотоциклет !!! Наказанието тогава беше 100-300 лв., без отнемане на книжка. Не знам сега как е вече имам "А".

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за категория "А'

                охххх незнам дали тука да го напиша но сам толкова нервен ,че неможах по точно място да намеря .Трагваме днес да караме -всичко супер -падания ,ставания излизам за 2-ри път да карам с хора които могат и знаят и сам надахан да се докажа ,но на един сипей ( на който направих 2 опита - и 2та неуспешни) паднах и при свалянето на мотора или по някое друго време съм спукъл предна гума . Ники (нк_димиторв) извади спрей но неможахме да запълним гумата и аз обърнах назад и оставих групата . придвижвайки се 40 километра с 10 км/ч на 4 км от нас ме обградиха моторизирани прасета аааа полицай де . дай документи - всичко ок само А категория нямам . Представете си Малък градски за канала ( това е един театър за който не е запознат с София) ,почти център аз карам със спукана гума (почти съм на капла) целия съм във кал ( сигурно имах към 3 4 кила в повече) един мото пиг спира пред мен а другия зад мен -да неби да побегна (аз Ал Капоне със спуканата гума).Обеснявам им като на хора ,моля се - явно не карам в града , явно мотора съм го взел да ходя на горско ,явно имам проблем ,явно всичко друго ми е наред - няма никой отсреща -вятър свири между двете полицейски уши . Молих им се като "грешен дявол" те взеха да ме базикат чак .Помислиха се за зелени барети заловили 4000 кила кокаин и накрая ми казаха да извикам някой с бус или колесар да ме прибере защото ако сам се качил на мотора щели да ми напишат втори акт и седят и чакат - вече ми падна пердето почнах да крещя да викам .Преместиха се 20 метра по надоло и ме чакат . Аз реших че вече не ме интересуват тези "корифей на мисълта" и се качих на мотора.НО какво се оказва явно някаде по трасето ми се разкачило едно кабелче от стартера ( точно на ухото ) и не пали дрз-та .Забутах го 2-ра на задна и на жалто на 2 светофара и едно червено ( на задна е силно казано просто рачката докрай) .

                Та по този въпрос искам да попитам как може да ни искат по 400 500 лв за А категория ?
                И 2ри въпрос -аз винаги съм мислел ,че полицията е за да прави живота на гражданите по лесен не за да го прави по труден ,иначе за какво ИМ плащаме-така ми се прииска да сам в америка и полицаите да ми предложат да ме придружат до нас за да не катастрофирам със спуканата си гума - да преценят ,че кретена с черната Г класа който профуча с поне 120 докато пишеха акт е много по опасен но уви .....
                сега осазнавам че освен че ми писаха акт за А категория друго по темата няма ,но найстина просто исках да го разкажа а в момента не намерих по подходящо място

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за категория "А'

                  Първоначално публикуван от kenanov Преглед на мнение
                  полицията е за да прави живота на гражданите по лесен не за да го прави по труден
                  Kолега, разбирам колко си тъжен към настоящия момент, но не е лошо да се сетиш, че все пак си в НАРУШЕНИЕ. Не си единственият гражданин по принцип, а само с "труден живот" в момента.
                  Не оправдавам "оня" с Г-класата, но ако бяха спрели него, той им се помоли и го пуснат, тогава нещата вече са зле (не че не се случва всеки ден де). Можеш да бъдеш сигурен, че всяко такова действие, като това спрямо тебе, много повече ни доближава до мечтаната от тебе Америка и други страни, в които правилата СЕ спазват.

                  П.П. Извинете ме, ако е спам! Готов съм да си понеса последствията!
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за категория "А'

                    В твоя случей е 25 до 35 лв. зависи ..
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за категория "А'

                      до колкото знам аз трябва да ти пишат акт за несъогветствие на категория. акт за несъответствие в категориите, незнам колко точки са ама глобата май е 150-300 лева

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за категория "А'

                        Снощи ме спряха и мен. По последна информация за управление на мотор без категория А (но с М) закона предвижда акт от 100 до 300 лева и 6 наказателни точки. Това е положението. Попаднах на Хора, та направиха поредния "реверанс", но мисля вече сериозно да вляза в редиците на легалните колеги. Някой път може и да нямам този късмет....
                        Honda XR600
                        Kawasaki KLX650
                        Honda XL600V Transalp
                        +359 888 6З5 9З4

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за категория "А'

                          И аз съм така,имам категория А апък регистрацията ми стои в къщи.И аз съм решил да минавам към легалните колеги,че то един път става.
                          Аз съм българче.Обичам наще планини зелени.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за категория "А'

                            Аз от 4 години си имам книжка и сега съм с две моторетки, едната си е шосейка, редовна и т.н., а другото е ендурце и единствения документ, който имам към него е една фактура. Живея на 300м от околовръсното (а от другата му страна започва вилната зона и гората) и на всяко излизане се моля да няма засечка с някой чичко полицай. Случвало ми се е да минават сигми точно като си изкарам мотора пред нас и го запаля да загрява и съм ги поздравявал, както и те мен но вероятно защото не са забелязали задницата на мотора. Един път точно преди околовръсното ми загасна мотора пред един униформен, който тъкмо пресичаше и беше голяма излагация, но той така или иначе сам не може нищо да ми направи.
                            Та в крайна сметка карането без документи си е личен риск и всеки сам си отговаря за последиците. Полицаите не са виновни, когато някой е в нарушение. И все пак ендурото не мисля да го регистрирам и да плащам данъци и такси затова, че си разбивам другия мотор и колата и камъните в бъбреците по страхотния офроудовски асфалт.
                            Колкото повече, толкова повече! - казъл Мечо Пух и умрял от свръхдоза...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за категория "А'

                              Някои да каже нещо за Асеновград каква е цената при кои да се запишем
                              как стоят нещата

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X