Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на мотор от внос?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Регистрация на мотор от внос?

    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
    Ето това и аз го повтарям не един и два пъти... Дори и да е регистрирана тая ямаха WR и да се движиш по пътя с нея понякога липсата на огледало може да Ви докара много сериозни главоболия.
    Карайте си само в гората и полето...иначе си купете шосейно ендуро.
    Това е точно като тези гуми дето хем да стават за асвалт, хем за черно, хем да не се търкат...и за мое съжаление няма..
    Това ми хареса! Браво колега,много си прав!

    Коментар


    • #17
      До: Регистрация на мотор от внос?

      Не е точно така!
      Аз имам два мотора , но нямам автомобил-просто не ми е нужен(по-ефтино ми излиза да се возя на таксита).То по тая логика трябва освен мотор , да си купя ремарке,автомобил,да ги регистрирам всичките и да ги поддържам всичките.Много по-изгодно ми излиза , да си взема мотор(стриЙт легал),да си го регистрирам и да си го карам освен по горите и на асфалт(на асфалт тази година съм минал около 1000 км всичко на всичко).Единствения проблем е , че много по-бързо ще заминат гумите,но дори и три пъти в годината да ги сменям (и то с маркови+такситата когато е лошо времето) пак ми излиза по на сметка.Още повече не отчитате факта , че в София задръстванията са отвратителни.А за мотора това не е никакъв проблем(особено за ендуро).Точно заради това съм поръчал на човека да ми търси в САЩ ХР400 , но задължително стрийт легал.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #18
        До: Регистрация на мотор от внос?

        Аз споделям мнението на ЕМО, някъде във форума някой беше написал - "кофти е да си купиш мотор за СУМА-ти пари и се криеш като мишка..." Да, вие ще кажете ми карай го само оффроад, но как да стигнеш до другия край на града до мястото на срещата?! Да, 1-2-3 пъти ще махнат и няма да спреш(не казвам, че е правилно) НО все някога на светофара няма да го видиш как се промъква и ти гаси мотора. Добре 1-2-3 пъти рушвет, ама 1 по-ядосан - Както Ясен с црф-а ми сподели, че може 6 месеца без книжка, 300лв глоба. Много хора казват - Абе аз си карам никой не ме е спирал, но има да речем 20% шанс да попаднеш на "ядосания" катаджия!!! 6 месеца без книжка са бая време за някои хора.....Видях, че ако си взема нов мотор най-вероятно няма да е регистриран и ще се налага да се внимава двойно повече, но вече както каза ЕМО идват ремаркетата, джиповете и т.н $$$ Не ме разбирайте погрешно, идеята ми е, че това е един голям плюс и ако може да се направи ЗАЩО НЕ!? Поздрави! Не обвинявайте хората, които се интересуват от това....
        09 YZ290F Athena BB

        Коментар


        • #19
          До: Регистрация на мотор от внос?

          Да драсна и аз някой ред. Та като мислех какъв мотор да си взема, всички познати ми викаха "Да ти е по сърце и да е с регистрация!". Взех си чисто нов КТМ от магазина, регистрирах го, покарах го 500км. и преди да го вкарам в гората му свалих мигачите, номера и огледалата. И к'во се случи...... оттогава 2 пъти са ме спирали полицаи и се разминавам....... с 20лв! Показвам аз всички документи, гр. отговорност, категория "А", и се започва:
          - нямаш номер
          - каде са мигачите.....
          и т.н.
          Та май тази регистрация е излишна!
          КЕФА ЦЕНА НЯМА! Борис Кърчев

          Коментар


          • #20
            До: Регистрация на мотор от внос?

            Първоначално публикуван от tapotoparche Преглед на мнение
            Показвам аз всички документи, гр. отговорност, категория "А",
            Аз им показвам само пробката на маслото.

            Коментар


            • #21
              До: Регистрация на мотор от внос?

              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
              Аз им показвам само пробката на маслото.
              Ами аз като незнам къде е? Аз съм карач, като стане време за сервизиране не ме търси!
              КЕФА ЦЕНА НЯМА! Борис Кърчев

              Коментар


              • #22
                До: Регистрация на мотор от внос?

                А ма то табелата КТМ ите нямаха ли си една стойка за нея, сложи си я табелката. А за мигачите немогат да те бутнат с пръст, щото на курсовете не даваш мигач ами махаш с ръце( сигналите за завиване на моториста могат да се дават и с ръце)
                Слагаи табелката и да видим как ще ти кажат нещо про......е гадни.
                KAWASAKI Let the good times roll

                Коментар


                • #23
                  До: Регистрация на мотор от внос?

                  Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
                  А ма то табелата КТМ ите нямаха ли си една стойка за нея, сложи си я табелката. А за мигачите немогат да те бутнат с пръст, щото на курсовете не даваш мигач ами махаш с ръце( сигналите за завиване на моториста могат да се дават и с ръце)
                  Слагаи табелката и да видим как ще ти кажат нещо про......е гадни.
                  Ами нали съм майстор, като карам на задна гума ми опира номера, та не е много кеф!
                  КЕФА ЦЕНА НЯМА! Борис Кърчев

                  Коментар


                  • #24
                    До: Регистрация на мотор от внос?

                    Aз знаеш ли какво се замислям: Като си регистрирам мотора да си направя някако приспособление и да си я закачам на раницата отзаде
                    Мако смешно звучи ама е по добър варянт от това да не си я носиш въобще а и ще се вижда няма да могат да се заядат, че е сложена на място където не се вижда
                    Незнам ти сега как ще го направиш ако искаш си я забий под калника пак по-добре отколкото хем да плащаш даъци хем си носиш глобите и рушветите.
                    KAWASAKI Let the good times roll

                    Коментар


                    • #25
                      До: Регистрация на мотор от внос?

                      Абе сега като се замисля, няма ли някой колега ендурист, дето и да е полицай, та да ни каже как да си решим проблема!
                      КЕФА ЦЕНА НЯМА! Борис Кърчев

                      Коментар


                      • #26
                        До: Регистрация на мотор от внос?

                        Първоначално публикуван от tapotoparche Преглед на мнение
                        Абе сега като се замисля, няма ли някой колега ендурист, дето и да е полицай, та да ни каже как да си решим проблема!
                        Не спираш бе брат,аз това се опитах да ти кажа, ама ти не ми разбра майтапа.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Регистрация на мотор внос от Япония

                          Значи,след три часово ровене из нета за регистрацията на мотор внос от япония ,разбрах само че трябва да мине технотест идруото било лесно.А няма ли някаква черна пътека че да не се минава тоя технотест?Ако има някои колега дето е по запознат на тази тема,ще сам му безкрайно благодарен,ако разясни малко нещата,че съм си харесал едно KAWASAKI kdx 200 1994г внос от Япония но няма регистрация(собственика не го е регистрирал,но има митническа декларация и др. документи,но няма технотест.),предварително ви благодаря!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Регистрация на мотор от внос?

                            Не мога да помогна точно по темата, но поне с ремаркето нещата в технотест стояха много нормално - въпреки, че е правено от 0-та и няма грам документ, отиваш предварително там и те ти казват изискванията, за да мине през теста, даже и на лист ти ги дават. Май така е най-добре да се направи, иначе стават 3 страници гадаене. Ако знаех за темата щях да питам, когато бях, ама свърши.

                            Иначе за регистрацията ги разбирам хората, защото ако живееш в София, в малко по-вътрешен район и нямаш ремарке, което поне 1000 лв и кола, няма как да излизаш до гората без сезона да ти се върже или поне 200лв., или 5-10 акта или 1 кило пот в каската. Полицията бди за такива моторни касички като нас!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Регистрация на мотор от внос?

                              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                              Не спираш бе брат,аз това се опитах да ти кажа, ама ти не ми разбра майтапа.
                              Аз имам регистрация и книжка но реших да ходя до село и не си взех документите.Прибирам се и на едно кръстовище гледам полицаите пишат акт на един познат с мотор,завих да ги заобиколя и прибрах мотора изкъпах се и тъкмо тръгвам с колата и етоти ги куките.И се почна -ти ли беше с мотора,защо така правиш,а аз им казвам че не съм си носил документите, атой-ама нали ме познаваш,правите лошо и т.н.После се замислих дали щеше да ми се размине или ще се направеше че не ме познава но не му го казах а се оправдах че не съм видел че е той и така.Та според мен е добре ако имате възможност да си ги регистрирате,защото и до бензиностанцията да идеш е проблем.Все пак всеки си преценява сам за себе си.На едни приятели с АТВ-та, граничните полицаи искаха да се обадят на КАТ да дойдат да им напишат актове защото са без регистрации.
                              Последно редактирано от ianko; 15-02-09, 17:52.
                              [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                              Коментар


                              • #30
                                До: Регистрация на мотор внос от Япония

                                Първоначално публикуван от van_rei Преглед на мнение
                                Значи,след три часово ровене из нета за регистрацията на мотор внос от япония ,разбрах само че трябва да мине технотест идруото било лесно.А няма ли някаква черна пътека че да не се минава тоя технотест?Ако има някои колега дето е по запознат на тази тема,ще сам му безкрайно благодарен,ако разясни малко нещата,че съм си харесал едно KAWASAKI kdx 200 1994г внос от Япония но няма регистрация(собственика не го е регистрирал,но има митническа декларация и др. документи,но няма технотест.),предварително ви благодаря!
                                Виж дали има официален вносител на тази марка в БГ.
                                Ако има - те могат да ти дадат нужния за регистрация документ- "документ за съответствие" !
                                Естествено е да им платиш за него - но струва около 50 лв .
                                За лек автомобил СЕАТ -33 лв, за РЕНО - 24 лв и т.н.
                                Успех !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X