Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам да си продам мотора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искам да си продам мотора

    Моторът ми го карам с пълномощно.Момчето, на което беше мотора иска да си го отпише от данъчното във В.Търново и иска да си го прехвърля.Обаче аз не съм на ясно с някои неща.Знам,че трябва да си го продам на себе си с пълномощното.
    1.Знам,че когато МПС-то е под 350кубика няма нужда от нотариално заверен договор, но собственика ме убеждава,че трябва да е нотариално заверен.
    2.Имам гражданска платена и данъци за миналата година,но не и за тази.Проблем ли ще е ако не е платен данъка,защото на бланката за покупко-продажба пише: Квитанция...........за платен пътен данък?

    Питам,защото нямам възможност да ида до нотариус и ако някой е запознат с въпроса моля да ми помогне!
    YAMAHA WR450F

  • #2
    До: Искам да си продам мотора

    Преди няколко месеца си прехвърлих мотора по същия начин.Прехвърлянето е с граждански договор(без нотариус).Ако продавача е семеен задължително се вписват данните на съпруг/а.Гражданската отговорност и данъка са задължителни.Не е задължително да ходиш до КАТ с мотора(само по документи).Не забравяй след прехвърлянето да си отвориш партида в данъчното(срока е до 2-3месеца).При закъснение съставят акт от порядака на 50-100лв.

    Коментар


    • #3
      До: Искам да си продам мотора

      Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
      При закъснение съставят акт от порядака на 50-100лв.
      От 20-200лв
      MG RACING

      Коментар


      • #4
        До: Искам да си продам мотора

        Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
        Преди няколко месеца си прехвърлих мотора по същия начин.Прехвърлянето е с граждански договор(без нотариус).Ако продавача е семеен задължително се вписват данните на съпруг/а.Гражданската отговорност и данъка са задължителни.Не е задължително да ходиш до КАТ с мотора(само по документи).Не забравяй след прехвърлянето да си отвориш партида в данъчното(срока е до 2-3месеца).При закъснение съставят акт от порядака на 50-100лв.
        Това намерих за договор.Предполагам,че ще стане този вариянт.За продавач и купувач пиша моите имена.Пращам копие на момчето във В.Търново и той с това копие отива във данъчното и си го отписва от негово име.Няма да минавам КАТ,данъчни и т.н.!
        След време ще се наложи да мина през всички институции,че сега нямам възможност.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от mureto; 21-05-09, 15:45.
        YAMAHA WR450F

        Коментар


        • #5
          До: Искам да си продам мотора

          По-добре си плащайте всичко неубходимо и в то срок.
          Мотора е на мое име още от юли 2008-ма и баща ми все ми казваше да отида да го заверя в данъчно, а аз все си виках има време и преди два дни какво ми дойде на ум за това и викам чакай да отида аз до данъчно да го заверя и да си платя данъците и служителката като ми каза...
          - "абе момче ти знаеш ли, че си за акт? Договора за покупко-продажба е направен юли 2008-ма, а ти чак сега идваш да го завериш. Трябваше да го направиш в срок до 2-ва месеца след сключването на договора." и аз гледам като изтърван.

          Писаха ми акт на стойност 50лв. И на следващия ден отидох да си платя данъка до края на 2009-та - още 54лв и няколко стотинки.

          Затова Ви казвам плащайте си всичко в срокове и при покупка проверявайте дали всичко е платено, а не да купито дадената стока било то мотор или кола и да се окаже, че данъците не са плащани за 2 години и да трябва Вие да ги плащате...
          Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

          Коментар


          • #6
            До: Искам да си продам мотора

            Тази бланка става,но има доста ненужни точки.По-добре седни и си я напиши на ръка със свободен текст.За продавач напиши лицето от талона,пълномощник ти и купувач пак ти.Това е.Прати му копие да го отпиши и си готов.

            Коментар


            • #7
              До: Искам да си продам мотора

              Може да затворите темата.
              Благодаря за отговорите!
              YAMAHA WR450F

              Коментар


              • #8
                До: Искам да си продам мотора

                Мотора ако не е от същия град трябва да се кара в КАТ.За сверяване на рама и двигател.В Ст. Загора вече искат ако мотора не е на ремарке да му слагат номера на място.Трябва да има стойка за закрепване.
                ........................
                Иван Маринов
                CRF 250 X
                Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                Коментар


                • #9
                  До: Искам да си продам мотора

                  А пък аз не го заведох в даначното моя мотор,щото забравих и като отидох да питам ми казаха че по добре да не го заверявам,щото съм много закаснел и да си карам така.Ама иначе си има номер

                  Коментар


                  • #10
                    До: Искам да си продам мотора

                    Първоначално публикуван от hansDbr Преглед на мнение
                    А пък аз не го заведох в даначното моя мотор,щото забравих и като отидох да питам ми казаха че по добре да не го заверявам,щото съм много закаснел и да си карам така.Ама иначе си има номер
                    А какво ще правиш като тръгнеш да го продаваш?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Искам да си продам мотора

                      Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                      А какво ще правиш като тръгнеш да го продаваш?
                      Ами нищо няма да прави.Днес ходих да прехвърлям моя мотор и искаха следните документи:
                      1 Договор
                      2 Талон-голям и малък ако имаш
                      3 Застраховка
                      Ако мотора е от друг град трябва да мине през канала.
                      И ме караха да правя стойка за номера.
                      ........................
                      Иван Маринов
                      CRF 250 X
                      Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Искам да си продам мотора

                        Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                        А какво ще правиш като тръгнеш да го продаваш?
                        еми ас го продадох на ено приятелче и не го сум прехвурлял,така си го кара.питах и ми казаха че няяма проблеми

                        Коментар


                        • #13
                          До: Искам да си продам мотора

                          Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                          Ами нищо няма да прави.Днес ходих да прехвърлям моя мотор и искаха следните документи:
                          1 Договор
                          2 Талон-голям и малък ако имаш
                          3 Застраховка
                          Ако мотора е от друг град трябва да мине през канала.
                          И ме караха да правя стойка за номера.
                          Колега, колко ти излезе цялата дандания ?
                          YAMAHA WR450F

                          Коментар


                          • #14
                            До: Искам да си продам мотора

                            Самото прехвърляне(без гражданска и данък) е към 50-60лв.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Искам да си продам мотора

                              Първоначално публикуван от mureto Преглед на мнение
                              Колега, колко ти излезе цялата дандания ?
                              Цирка беше че след като чаках час да се източи огромната опашка от две коли на канала .....хванах и следобедната почивка.....и служителката на гишето каза - Ми номера за мотори няма-елате в петък.
                              ........................
                              Иван Маринов
                              CRF 250 X
                              Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X