Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Курсове А1 категория

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Курсове А1 категория

    Добър ден на всички участници от форума,бих искал да задам един въпрос относно А1 категория.В близките 20 дена започвам курсовете за А1 категория(мотор до 125 кубически сантиметра,при навършени 17 години),но ако сега изкарам тази категория,ще се наложи ли да карам теоретическия изпит отново за В категория и получавам ли правата за цялостна А категория като навърша 18 години при изкарана вече А1.Относно работата с листовките,въпроса ми бе породен от факта,че при изкарване на М категория при навършени 16 години не се ходи на теоретичния изпит при карането на В категория.

    Благодаря ви предварително.Поздрави,Виктор.
    Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
    Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
    Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
    Gilera RX 125 Arizona

  • #2
    До: Курсове А1 категория

    Хм поне на мен са ми казвали, че когато имаш А1 или Б1 трябва да се държи наново изпит по теория за А или Б (независимо, че листовките са същите).Тези дни се каня да седна да си преговоря теорията и да се явявам на изпити да си оправям книжката.
    А книжката не става автоматично А или Б.В школата ми казаха, че за А1 нямало проблем да си карам така ама за Б1 било добре да си го направя Б.Ама школи много, незнам как е в твоя случай.
    Иван Маринов
    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
    ЕНДУРО ВАРНА

    Коментар


    • #3
      До: Курсове А1 категория

      Първоначално публикуван от rafiky Преглед на мнение
      Добър ден на всички участници от форума,бих искал да задам един въпрос относно А1 категория.В близките 20 дена започвам курсовете за А1 категория(мотор до 125 кубически сантиметра,при навършени 17 години),но ако сега изкарам тази категория,ще се наложи ли да карам теоретическия изпит отново за В категория и получавам ли правата за цялостна А категория като навърша 18 години при изкарана вече А1.Относно работата с листовките,въпроса ми бе породен от факта,че при изкарване на М категория при навършени 16 години не се ходи на теоретичния изпит при карането на В категория.

      Благодаря ви предварително.Поздрави,Виктор.
      Дори и да трябва да изкарваш листовки пак какъв ти е проблема...
      Явяването на изпита е 20 лева.. Невярва, да са ти проблем...
      А ако знанията са ти проблем и ги забравиш за една година значи имаш нужда да си ги припомниш...

      Поздрави, Георги
      SHUT UP AND RIDE...nobody lives forever!!!

      Коментар


      • #4
        До: Курсове А1 категория

        Не,нямам никакъв проблем ако е само да се явя на листовки,идеята ми е да не ме накарат да се явявам пак на курсове и да похарча една торба пари,за нещо,което вече съм минал.

        Поздрави,Виктор.
        Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
        Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
        Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
        Gilera RX 125 Arizona

        Коментар


        • #5
          До: Курсове А1 категория

          Първоначално публикуван от rafiky Преглед на мнение
          Не,нямам никакъв проблем ако е само да се явя на листовки,идеята ми е да не ме накарат да се явявам пак на курсове и да похарча една торба пари,за нещо,което вече съм минал.

          Поздрави,Виктор.
          100 % Ще караш курсове за да искараш Б категория просто няма как да те допуснат до изпит (кормуване и листовки , дори и да не се налага да караш листовки пак ще трябва да караш курса ) без да караш курсове и тая торба пари няма как да си я спестиш....
          SHUT UP AND RIDE...nobody lives forever!!!

          Коментар


          • #6
            До: Курсове А1 категория

            Първоначално публикуван от Makaveli Преглед на мнение
            100 % Ще караш курсове за да искараш Б категория просто няма как да те допуснат до изпит (кормуване и листовки , дори и да не се налага да караш листовки пак ще трябва да караш курса ) без да караш курсове и тая торба пари няма как да си я спестиш....
            Ставаше въпрос за да мина от А1 на цяло А,а за Б-то си знам иначе,та ?
            Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
            Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
            Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
            Gilera RX 125 Arizona

            Коментар


            • #7
              До: Курсове А1 категория

              В книжката си пише А категория и тя автоматично си става А след като навършиш годините,никъде не пише А1 така че само по лична карта може да се познае дали е А или А1 ,а иначе трябва за всяка категория по отделно да караш Листовки и Кормуване,освен за М, там са само листовки и също така като искараш Б ти я дават,иначе листовки се карат винаги,даже като имате Б и после карате Ц пак се решават листовки
              [B][URL="http://metric.rodim.ru"][IMG]http://metric.rodim.ru/a1_a1_11_12_2008_2_1a.gif[/IMG][/URL][/B]
              [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]
              [IMG]http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO/Icon%202.jpg[/IMG]

              Коментар


              • #8
                До: Курсове А1 категория

                Първоначално публикуван от NiGhTy Преглед на мнение
                В книжката си пише А категория и тя автоматично си става А след като навършиш годините,никъде не пише А1 така че само по лична карта може да се познае дали е А или А1 ,а иначе трябва за всяка категория по отделно да караш Листовки и Кормуване,освен за М, там са само листовки и също така като искараш Б ти я дават,иначе листовки се карат винаги,даже като имате Б и после карате Ц пак се решават листовки
                Колега напълно си прав...
                SHUT UP AND RIDE...nobody lives forever!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Курсове А1 категория

                  Първоначално публикуван от NiGhTy Преглед на мнение
                  В книжката си пише А категория и тя автоматично си става А след като навършиш годините,никъде не пише А1 така че само по лична карта може да се познае дали е А или А1 ,а иначе трябва за всяка категория по отделно да караш Листовки и Кормуване,освен за М, там са само листовки и също така като искараш Б ти я дават,иначе листовки се карат винаги,даже като имате Б и после карате Ц пак се решават листовки

                  Благодаря за изчерпателния и наистина полезния отговор на въпроса ми Много съм ви признателен колега.

                  Поздрави,Виктор.
                  Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                  Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                  Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                  Gilera RX 125 Arizona

                  Коментар


                  • #10
                    До: Курсове А1 категория

                    Първоначално публикуван от rafiky Преглед на мнение
                    Благодаря за изчерпателния и наистина полезния отговор на въпроса ми Много съм ви признателен колега.

                    Поздрави,Виктор.
                    Няма нищо,нали за това сме тук да си помагаме,когато мога пак ще помогна...
                    Поздрави,Любо.
                    [B][URL="http://metric.rodim.ru"][IMG]http://metric.rodim.ru/a1_a1_11_12_2008_2_1a.gif[/IMG][/URL][/B]
                    [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]
                    [IMG]http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO/Icon%202.jpg[/IMG]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Курсове А1 категория

                      A1 се отбелязва в книжката с ограничение 80 и това не отпада 'автоматично' когато навършиш 18. За да имаш пълноправната А категория трябва отново курс, отново листовки и отново изпит практика.
                      Единственото облекчение за което се сещам изобщо е, това от което сега се възползвам - ако взимаш А и В категория едновременно се явяваш само веднъж на листовки и си поръчваш книжката с двете категории.
                      Все пак, защо не попиташ инструктора си, той трябва да ги знае тия изгъзици на закона!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Курсове А1 категория

                        Първоначално публикуван от Godman Преглед на мнение
                        A1 се отбелязва в книжката с ограничение 80 и това не отпада 'автоматично' когато навършиш 18. За да имаш пълноправната А категория трябва отново курс, отново листовки и отново изпит практика.
                        Единственото облекчение за което се сещам изобщо е, това от което сега се възползвам - ако взимаш А и В категория едновременно се явяваш само веднъж на листовки и си поръчваш книжката с двете категории.
                        Все пак, защо не попиташ инструктора си, той трябва да ги знае тия изгъзици на закона!
                        Когато караш на 18 години А категория никъде в книжката не пише А1 и нищо не се отбелязва,пише си А категория и може да се познае,че е А1 само по лична карта
                        Поздрави...
                        [B][URL="http://metric.rodim.ru"][IMG]http://metric.rodim.ru/a1_a1_11_12_2008_2_1a.gif[/IMG][/URL][/B]
                        [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]
                        [IMG]http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO/Icon%202.jpg[/IMG]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Курсове А1 категория

                          Първоначално публикуван от NiGhTy Преглед на мнение
                          Когато караш на 18 години А категория никъде в книжката не пише А1 и нищо не се отбелязва,пише си А категория и може да се познае,че е А1 само по лична карта
                          Поздрави...
                          A1 се изкарва на 17 години и е до 125 кубика ....
                          Колегата rafiky точно за това питаше ....
                          И мисля че вече получи отговор че когато стане на 18 години пак трябва да кара курсове за да има А категория..
                          SHUT UP AND RIDE...nobody lives forever!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Курсове А1 категория

                            В крайна сметка,май остана да си чакам до 18 няма смисъл просто да карам втори път всички тези работи. Благодаря много колеги.
                            Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                            Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                            Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                            Gilera RX 125 Arizona

                            Коментар


                            • #15
                              До: Курсове А1 категория

                              Подкатегория А1 аз знам, че се отбелязва с код 72, а не 80.Ето и цитат от сайта на една автошкола във Варна

                              В рамките на категориите А, В, С, D, С+Е и D+Е, може да бъде издавано свидетелство за управление на моторни превозни средства с ограничена валидност, която се отразява със следните кодове:

                              1. код 72 (подкатегория А1) - мотоциклети с работен обем на двигателя не повече от 125 куб. см и с максимална мощност не повече от 11 kW;

                              Няма нужда да караш всичките тези работи 2 пъти.Само изпитите са по 2.То само това остана да те карат и обучението да си плащаш и караш наново.Особено за Б където на места е и по 800лв.
                              Иван Маринов
                              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                              ЕНДУРО ВАРНА

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X