Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Планина Люлин.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Планина Люлин.

    Здравейте на всички съфорумници,тъй като забелязах подобни теми,реших,че няма да е зле и аз да пусна една.В тази тема бих искал вече изпиталите я да пуснат по някоя и друга рецензия и то не само,като място за каране,но и всички останали впечатления,като природа,екология...абе всичко,което ви е направило впечатление .
    Но и бих използвал момента да попитам,относно една група,състояща се от 5-6 кроса(1-2 YZ-та,един RM ,един КТМ...),защо спряха да ни навестяват,преди беше голяма тръпка като минавахте след здраво каране оклепани яко в кал по улиците на Мало Бучино,дечурлигата много ви се радваха.
    Очаквам коментарите ви.

    Поздрави,Виктор.
    Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
    Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
    Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
    Gilera RX 125 Arizona

  • #2
    До: Планина Люлин.

    Ниски полегати склонове(с малки изключения).Поради малката височина основните дървета са широколистни и на места има доста дебела покривка от листа.Страхотна природа.От билото се откриват невероятни гледки в няколко посоки-София,Перник,Банкя и селата около тях.Големите недостатъци-планината е малка-за един ден по яко каране можеш да я обиколиш цялата.За пет-шест карания можеш да я научиш наизуст.Почвата е нанос(явно е била част от софииското поле и после се е издигнала-знаете София е дъно на море).Поради тази причина и при най-малкия дъжд става отвратителна , лепкава , гадна , свинска кал(мокра глина и то от най-гадната) , която съхне страшно бавно.На места ако затънеш няма вадене.Но пък при сухо време терена е като бетон.Няма много камъни и коловози(може би поради това , че няма дърводобив-особено южните склонове са почти голи).Няма ПСС-т.е. при тежка травма трябва да разчиташ на себе си,но пък от друга страна повечето пътища са доста проходими.Няма много туристи с изключение на раьона около Бонсови поляни.Има много сукаци(пътища които не водят никъде).Като цяло при сухо време(да не е валяло поне седмица)е страхотен тренировъчен терен за новобранци.Идеална е за леки разходки.
    Приятно каране!
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • #3
      До: Планина Люлин.

      Карал съм там и не ме кефи. Караш и нищо не се случва. Плана е 100 пъти по-яко.

      Коментар


      • #4
        До: Планина Люлин.

        Благодаря много за изчерпателния отговор ,но не е нужно да е суша поне седмица за да е приятно за каране.Два-три дена след обилен дъжд почвата е идеална за така наречените "хладни" разходки(приятни есенни разходки),дори и през лятото.През горепосочения период най-горния слой на почвата изсъхва до такава степен,че дори ендураджийските гуми(няма смисъл да споменавам за кросовите) имат почти неуязвимо сцепление по плътната глина,която вече на път да се превърне в "бетон" и трудно пълни шарката на гумата.
        Действително от личния си опит,макар и минимален,мога да кажа,че природата се е развила в най-подходящият за семейни и групови разходки сред гората начин.
        Всеки да се чуства добре дошъл сам да изпита това удоволствие.

        Поздрави,Виктор.
        Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
        Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
        Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
        Gilera RX 125 Arizona

        Коментар


        • #5
          До: Планина Люлин.

          Първоначално публикуван от zbytsam Преглед на мнение
          Карал съм там и не ме кефи. Караш и нищо не се случва. Плана е 100 пъти по-яко.
          Можеш да използваш момента да дадеш малко повече инфо относно тази местност,няма да имам нищо против,все пак темата е с идея развлечение,не съревноваване.
          Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
          Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
          Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
          Gilera RX 125 Arizona

          Коментар


          • #6
            До: Планина Люлин.

            Първоначално публикуван от zbytsam Преглед на мнение
            Карал съм там и не ме кефи. Караш и нищо не се случва. Плана е 100 пъти по-яко.
            Баце , прав си.Но мен ако питаш колкото е по-високо толкова е по-яко (Плана и тя е ниска).Веднъж съм се качвал на Витоша от юг и беше страшен кеф (кофтито е че се иска здрава физика).Мерак ми е да пробвам Балкана(на Витоша втори път не стъпвам)!
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • #7
              До: Планина Люлин.

              И все още ни виждам момчетата носещи се някога по нашите планински масиви
              Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
              Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
              Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
              Gilera RX 125 Arizona

              Коментар


              • #8
                До: Планина Люлин.

                относно плана планина, има една пътека която тръгва от железница към един параклис до селото плана , тази пътека ми е любима,там се получава нещо като улей покрай реката просто е супер.
                Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X