Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разбрахте ли за акциза на моторите(стоките) от САЩ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разбрахте ли за акциза на моторите(стоките) от САЩ

    Един колега сподели , че да се внесе мотор от САЩ вече изилизало по-скъпо от колкото да си го купи от тук-става дума за нова машина.Някой знае ли нещо?
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

  • #2
    До: Разбрахте ли за акциза на моторите(стоките) от САЩ

    колега, какви са тия свободни съчинения...
    има си митническа тарифа и тя е еднаква за всички страни от ЕС...
    влизате в http://ec.europa.eu/taxation_customs...=0&Action=1#OK и си проверявате колко е митото, прибавяте го към фактурната стойност и начислявате 20% ДДС. Това са Ви митните сборове. В случая при внос от САЩ - 6% мито.
    Транспортните разходи също трябва да се докажат с документ и да се добавят към ф-рната стойност.
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      До: Разбрахте ли за акциза на моторите(стоките) от САЩ

      Има и още една подробнос че при ново МПС от Щатите не може да се регистрира в КАТТрябва поне да е имало първи собственик в Щатите

      Коментар


      • #4
        До: Разбрахте ли за акциза на моторите(стоките) от САЩ

        Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
        Има и още една подробнос че при ново МПС от Щатите не може да се регистрира в КАТТрябва поне да е имало първи собственик в Щатите
        Това пък къде го прочете бе адаш? Наистина държа да ми отговориш!


        п.п. А акцизът няма нищо общо с митото.
        Също така акциз неможе да се наложи на стока внасяна само от еди коя си държава.
        Ако има акзиз на моторите, то този акциз ще го има за всички мотори или за мотори отговарящи или неотговарящи на определени изисквания, които се описват в съответния норматив.
        Също така не е задължително една стока да е вносна, за да бъде акцизна - може да е "маде ин България" и пак да е акцизна.

        Коментар


        • #5
          До: Разбрахте ли за акциза на моторите(стоките) от САЩ

          Това с акциза го няма,плаща се само мито-със сигорност го пиша,в момента оправям регистрацията на такъв мотор вкаран от сащ

          Коментар


          • #6
            До: Разбрахте ли за акциза на моторите(стоките) от САЩ

            Колеги, в момента положението може и да е старото , но се носят слухове за някакви яки такси. Имам приятел който си е поръчал чисто нов ВР250 от щатите и се вайкаше какво ще прави-мотора му идва след около месец.Аз за това питам някой знае ли нещо.
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • #7
              До: Разбрахте ли за акциза на моторите(стоките) от САЩ

              Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
              Това пък къде го прочете бе адаш? Наистина държа да ми отговориш!


              п.п. А акцизът няма нищо общо с митото.
              Също така акциз неможе да се наложи на стока внасяна само от еди коя си държава.
              Ако има акзиз на моторите, то този акциз ще го има за всички мотори или за мотори отговарящи или неотговарящи на определени изисквания, които се описват в съответния норматив.
              Също така не е задължително една стока да е вносна, за да бъде акцизна - може да е "маде ин България" и пак да е акцизна.
              прав е за първия собственик. За да изнесеш колата трябва да имаш документ за собственост. (title). Такъв се взема следкато се запишеш в DMV като собственик. Дали ще бъде частно лице или компания като дилъра нямя значение. Всеки щат си има собствени закони за това, отосно подробностите и какво е нова кола и какво не е. В калифорниа например не може да се внесе кола със по малко от 7К мили, или дизел. За дизелите има определени години в които може, но мисля че ги спряха като цяло. ( това е за коли не камиони над 6000 паунда )
              Също така в калифорниа кола която е под 7К мили се разглежда като нова.
              Както казах трябва да се разгледат законите в всеки щат отделно.
              CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
              http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
              http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X