Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

    Мерси за многобройните разяснения по темата която пуснах, стана ми ясно че не е толкова лесно колкото си мислех.Моторът ми е доста стар че да влагам много средства в него особенно за боя.Просто исках да го освежа малко.Ще мина на вариант Б - рекламните лепенки, само трябва да намеря каде се продават.Ето снимка на машината и кажете дали има смисъл да го боядисвам

    Коментар


    • #17
      До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

      Ето и снимката която забравих да прикача
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

        Когато пластмасата е избеляла и напукана от слънцето - тя е с необратимо повредена структура и вече става чуплива.. Е това е в основата на всичко Поне в моя случай беше така
        Кавазаки КЛХ 300 04г
        Кавазаки КХ 65 04г
        Опел Астра 94г
        Мерцедес 124 91г

        Коментар


        • #19
          До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

          Много сте прави.
          Заради изпарението не трябва да се използват еластификатори ,и лакове.Получават се мехури ,които се спукват и боята пада.
          Същото става и с некачественото, /плътното/ фолио.
          Върху пластмасов резервоар държи само "дишаща "боя ,и" вентилирано" фолио.
          Покритието на такава боя не е много здраво,и е чувствителна при надраскване ,защото и основата е мека.
          Например при боядисване на бял резервоар,с червена боя, при механично надраскване/при падане/,резервоара ще стане на
          бели черти,или драскотини в наранения участък.
          Лично ,с моят мотор нямам проблем,защото се стремя, да го пазя
          и не ми се налага често да го боядисвам.
          /Резервоара е пластмасов,бял ,боядисан с черно.Мехури и налющвания от изпарения,не съм имал./

          Коментар


          • #20
            До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

            Брато що не пробваш с доблиращ кожух даречем.....нещо с епоксидна смола....отворчета тук там да няма пари,все пак почти няма невъзможни неща,а и ще си го сваляш за ремонтчета като се наложи.

            Коментар


            • #21
              До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

              Първоначално публикуван от tisho_lg Преглед на мнение
              Брато що не пробваш с доблиращ кожух даречем.....нещо с епоксидна смола....отворчета тук там да няма пари,все пак почти няма невъзможни неща,а и ще си го сваляш за ремонтчета като се наложи.
              Да, да, те хората му сложили пластмасов резервоар за да намалят теглото с грамове и да е нечупливо (разбирай мачкащо се), пък той зорлен ще трупа килограми епоксидна смола и ще го прави чупливо!
              Слушай я си карай мотора и не се занимавай с глупости, пък ако толкова те дразни и имаш излишни пари, купи си едни специални стикери от дишащо фолио за пластмасов резервоар! Ама според мене няма нужда, добре си е мотора! Такова е, белите резервоари пожълтяват другите пък избеляват! Има пък едни полупрозрачни, виждаш бензина вътре как се клапурка!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #22
                До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

                Всички си имаме мнения.....човека си пита и ние .....ако мога така да се изразя гледаме да помогнем някък. Аз лично също не бих обръщал внимание на това, а на чиста верига, пълен резервоар, чисти пиньони и тъй на татък......май се отплеснах ........ абе мисля, че 600-700 грама епоксисмола няма да са чак такава тежест на (бъжето)...бих казъл.

                Коментар


                • #23
                  До: С каква боя да боядисам пластмасов резервоар

                  Днес пак покарах и разбрах че няма значение цветът дали ме дразни или не. Важно е че се изкефих максимално.Ще го налепя с разни лепенки и това е.Мерси на всички които се отзоваха

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X