Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Категория "А"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Категория "А"

    Здравейте,
    шофьор съм от около 2-3 години имам си категория "Б" и искам да изкарам и "А" за всеки случай ако си взема мотор поне да не губя време. Интересува ме:
    1. Влияели че вече съм с категория "Б" в смисал очевидно знам ( уж де.. всичко съм забравил карам на усет )листовки и тнт.. дали просто няма да има само курмуване и да ми дадат книжката.
    2. Колко горе долу пари е курса. Тука в Бургас видях една обява за 250-300 лв.
    3. Ако ще си купувам мотор искам да е за крос. Горе долу видях каква е разликата между еднуруто ( то е по туристическо а кроса с една дума е за яко напъване на пресечена местност за спорт и кеф ) Те подлежат ли на регистрации и тнт ? в смисал ако минавам през град или от време на време си джиткам из града и ако да колко ще е регистрацията примерно за нещо по мощничко...500-600 кубика примерно.. ( не искам да почвам от 250..рано или късно ще си стигна до повечето кубици така че искам да тръгна от по трудното. )
    4. НЯМА

  • #2
    До: Категория "А"

    Ам това , че имаш "Б" въобще не влияе за "А" . Аз декември взех "А" и беше лесно ... не знам дали защото се бях нахъсал или защото беше свързано с мотори , ама ми беше некав кеф и изпитващият даяджия беше колега и много ни помогна , даже почти не карах мотор . Минах осмицата и той вика " аее че е студено ... Честито " . на мен ми излезе 120 лева някаде (може и повече да е не знам )
    http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

    Коментар


    • #3
      До: Категория "А"

      Сега курса за "А" категория е 200лв+50лв изпит (щом имаш "В"нама да се явяваш на листовки)
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • #4
        До: Категория "А"

        Щом имаш "Б" категория,то за "А" ще се явяваш само на полигон!
        За кросовия мотор,не съм сигурен как точно седи въпроса с регистрацията,но знам че нямаш право да го караш по пътната мрежа!
        С ремъркето до гората,там каране и после по обратния ред
        А за кубиците,с прясно изкараната "А" категория мисля че можеш да управляваш мотоциклет до 350 кубика!
        По темата за ограниченията в кубиците за "А" категория има писано във форума и най добре го намери и прочети
        NO PAIN NO GAME!
        Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
        gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

        Коментар


        • #5
          До: Категория "А"

          Тук в Чепеларе "А"-то е 150лв.
          Относно това за регистрирането мисля, че кроса не може да се регистрира, защото няма стоп, фар и мигачи. А както каза искаш към 600 кубиков мотор - крос, аз незнам да има такъв
          600 кубиков може да намериш Ендуро, а за крос най-близо е ЦР 500 (което не ти препоръчвам за първи мотор)
          Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

          Коментар


          • #6
            До: Категория "А"

            Курс 120 лв. + 25 лв. такса за самия изпит - изкарах А категория преди седмица.

            Имаш ли опит с мотори, че от поста горе не си проличава? - ако не, не те съветвам за голяма кросова машина. 400-450 cc ендуро ти е напълно достатъчно - имат си достатъчно сила за всяка ситуация.

            Големите кросаци късат ръцете от ряз и са с по-твърдо окачване, от което ако нямаш опит и тренинг ще се уморяваш много бързо, а умориш ли се - идват грешките и последващите ги синини (в най-добрия случай ).
            Success is like being pregnant! - Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fu..ed ....

            Коментар


            • #7
              До: Категория "А"

              Да найстина аз ся ги видях тез големите кубици...няма да ми свършат работа. Трябва ми някое моторче да е като пършинг Аз съм 90 кг. искам скокчета тва онова...да не се усеща мотора, само газ. Гледах вчера в мобилето има едни 250 кубика към 56 коня бяха. Мисля че са идеални за целта ? ( не че разбирам просто гледам съотношението и гледам че моторчето найстина е що годе лекичко ) повечето от вас казаха че няма да се явявам на листовки някой от вас казаха че не влиае това. Най-добре да питам там където ще се явявам. Малко е кофти че не може да се регистрира.... С ремарке става дълго и широко..аз нито гараж имам нито нищо...единствено на вилата ама там може и да го лепнат...а искам да си правя кеф с кроса...много тъпо така

              Коментар


              • #8
                До: Категория "А"

                Момчета ( и момичеа ) видях мн яко моторче 360 кубика 80 коня ( тва което искам мощно поне на мен така ми се струва де ) отпреде си има фар... ако му сложа някав стоп отзаде по някав начин и някви мигачи дали няма да мога да го регистрирам ?

                Коментар


                • #9
                  До: Категория "А"

                  Първоначално публикуван от dragan87 Преглед на мнение
                  Момчета ( и момичеа ) видях мн яко моторче 360 кубика 80 коня ( тва което искам мощно поне на мен така ми се струва де ) отпреде си има фар... ако му сложа някав стоп отзаде по някав начин и някви мигачи дали няма да мога да го регистрирам ?
                  Ако мотора е без фар и стоп може да са свалени. Ако си сигурен, че е крос, а не ендуро - по-добре избери по-кротък крос или потърси по-читаво ендуро - по темата има доста материал в "Избор на мотор". Като цяло - кроса си е за крос - т.е. за писта, ендурото си е за ендуро - т.е. черен път, гори и пресечен терен.

                  По въпроса - трябва да минеш техно тест - т.е. мотора трябва да отговори на определени изисквания за изгорели газове, шум и т.н.

                  П.С. 80 коня?!? Това си е мощност! Ако нямаш опит по-добре нещо по-кротичко! Ако трябва да съм честен, то ме съмнява да е чак 80 коня - това е адски много мощ за кросов мотор - Honda CR 500 е около 60-65-70... но тук има хора, които са по-вещи и ще ти обяснят по-добре! Аз лично съм се насочил към диапазона 27-35 конски сили.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Категория "А"

                    Първоначално публикуван от dragan87 Преглед на мнение
                    Момчета ( и момичеа ) видях мн яко моторче 360 кубика 80 коня ( тва което искам мощно поне на мен така ми се струва де ) отпреде си има фар... ако му сложа някав стоп отзаде по някав начин и някви мигачи дали няма да мога да го регистрирам ?
                    За това ли става дума
                    Чесно казано това изобщо не ми се вярва да е 80 коня
                    Обявите в този сайт са направени така, че можеш да пишеш на 125 кубиков мотор, че е 1000 конски сили Затова недей вярвай много, много на това колко е написал собственика (продавача), а питай някой по-навътре в нещата или се разрови по интернет.

                    Според мен ако имаш достатачно (мисля около 5 500-6 500лв) си вземи една Ямаха ВР 400, 426, 450 кубика или някое друго ендуро 450 кубиково, което хем ще ти е леко, хем достатачно мощно

                    Успех с търсенето
                    Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Категория "А"

                      dragan87,
                      Не бъркай шосейните мотори с Енудро и Крос машините.
                      Ако някой ти е говорил за шосе да почнеш от 250, понеже 600 ще ти е по-тегаво е бил прав (но може да почнеш от някой по-спокоен 600 все пак). 600 кубиково ендуро, което ще се кара по асфалт и лек черен път също става като начало.
                      Ако мислиш за Крос обаче дори 250 ти е много. То дори някои 125 са прекалено силни за начинаещ (особено с никакъв опит с мотори).
                      Тая Хускварна 360 - не е 80 коня, но и тя не е за начинаещи никак. Тук във форума има няколко човека с опит с един подобен КТМ... и то хора с повечко опит...

                      За категория А - до скоро ако имаш В се караше само полигон, но чух слухове, че сега искали и листовки.
                      Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Категория "А"

                        понеже не са ти много ясни нещата посъветвай се с някой или прочети темите в раздела Избор на мотор преди да се хвърлиш да копуваш Имаш и време - докато изкараш книжката, така че не бързай, за да не останеш разочарован после

                        Коментар


                        • #13
                          До: Категория "А"

                          За категория А - до скоро ако имаш В се караше само полигон, но чух слухове, че сега искали и листовки.
                          Няма листовки, имаш ли B категория, караш само полигон - 8 елемента от които имаш право на 1 грешка ... на втората повтаряш цялата процедура отново .
                          Success is like being pregnant! - Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fu..ed ....

                          Коментар


                          • #14
                            До: Категория "А"

                            Аз сега карам курсовете за А и съм много доволна от инструктора - в Младост 3 (но не и от полигона! ма може да ти е полезен - то си е направо офроуд там! хехехе ). Курсът струва 250 лв.
                            За моторче ... Има едни мнооооого симпатични машини - Yamaha XT 225 Serow. Вървят около 3000 лв хубавите. Ендуро си е и за мен лично би било перфектното решение, защото също съм начинаещ, а с това моторче ще мога да карам и в града (по пътя) и в гората. С манивела, без ел.стартер, ама пали много лесно. Много е леко и ми се вижда удобно. Ако ти звучи добре - пиши - знам едно хубаво моторче такова - гледах го, ама ми е скъпичко на мен ... еееххх...
                            Успехи

                            Коментар


                            • #15
                              До: Категория "А"

                              Упс - извинявай - сега видях, че си в Бургас. Т.е. - подмини коментарите ми за курса в "Младост 3" - за София става дума.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X