Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С каква боя да боядисам споилерите на мотора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С каква боя да боядисам споилерите на мотора

    С каква боя да боядисам споилерите на мотора ?
    спреи или някаква специална боя има
    говоря за двата странични и предпазителя на диска


    като на този мотор
    Прикачени файлове
    YAMAHA XTе 595 cm3 1991g.

  • #2
    До: С каква боя да боядисам споилерите на мотора

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=14659
    MG RACING

    Коментар


    • #3
      До: С каква боя да боядисам споилерите на мотора

      Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение

      Мерси колега, но в темата нищо не пише за боя ..
      пише само за някакво фолио но на мен неми върши работа
      а моите споилери и трите са различен цвят ..
      YAMAHA XTе 595 cm3 1991g.

      Коментар


      • #4
        До: С каква боя да боядисам споилерите на мотора

        С каквато и боя да ги боядишеш,след време ще се напука и ще почне да се бели!
        А още при първото падане(надиране на спойлерите) от долу ще блесне истинкият им цвят и ще е още по грозно
        Върху материала от които са направени спойлерите не държи почти никаква боя!
        NO PAIN NO GAME!
        Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
        gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

        Коментар


        • #5
          До: С каква боя да боядисам споилерите на мотора

          Има пластификатори които се добавят в боята и я правят устойчива на огъване и пречупване може да пробваш така
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #6
            До: С каква боя да боядисам споилерите на мотора

            Колега съветвам те да ги боядисаш със някакъв спрей по избор а пък си земи резервен като стане нещо да пръскаш допулнително те спреиовете не са кой зн колко пари
            Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
            [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

            Коментар


            • #7
              До: С каква боя да боядисам споилерите на мотора

              А те железни ли са? Или алуминиеви - пластмасови.

              Коментар


              • #8
                До: С каква боя да боядисам споилерите на мотора

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                А те железни ли са? Или алуминиеви - пластмасови.
                Пластмасови са ..
                YAMAHA XTе 595 cm3 1991g.

                Коментар


                • #9
                  До: С каква боя да боядисам споилерите на мотора

                  Полиестерни? Или епоксидни?
                  Дано не забравя да питам в понеделник. Ще се виждам с човека от завода.

                  Коментар


                  • #10
                    До: С каква боя да боядисам споилерите на мотора

                    С боядисване на пластмасови спойлери за мотор, дори не всички професионални автобояджии успяват да се справят добре! Технологията е сложна и изисква качествени материали! Ако си боядисаш мотора сам, и особенно със спрей, много скоро ще ти се прииска изобщо да не си го боядисвал! По-добре се ориентирай към варианта с фолио, или отиди при изпитан професионалист да ти боядиса мотора! Аз съм си позволявал някои реставрации по моя мотор, ама той е черен и пластмасите са му черни (не са боядисани), та досега съм минавал само с полиране въпреки че съм имал доста дълбоки драскотини (по пластмасите)!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      До: С каква боя да боядисам споилерите на мотора

                      Е, айде сега. Дупките не се оправят с шкурка, ами с кит. Така ще изтънее, и веднъж ще се учудиш много силно като изтрещи на остри парчета.

                      Коментар


                      • #12
                        До: С каква боя да боядисам споилерите на мотора

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Е, айде сега. Дупките не се оправят с шкурка, ами с кит. Така ще изтънее, и веднъж ще се учудиш много силно като изтрещи на остри парчета.
                        Не съм казал нищо за дупки, а говоря за драскотини! Минавам ги първо с най-ситната шкурка, после с диамантена шкурка - от тая дето полираха главите на касетофоните при производството им, и накрая с полирпаста с памуче! Къртовски труд и много инат влагам! Между другото спойлерите ми са найлон някакъв и са доста гъвкави, но за сметка на това не държат кит и боя! Само предния ми калник е нещо като бакелит (твърдо) и когато веднъж се спука го залепих много успешно със зъботехническа пластмаса (дето правят чеенетата от нея), тя е на прах и се забърква с някаква течност и после се нанася, много здраво лепи!
                        Между другото само за сведение, навремето полирах визьори за мотоциклетни каски (плексиглас някакъв) с паста за зъби Поморин и шайба от вълнено кече закрепена на електрическата дрелка, като нови ставаха! Какво да се прави, сиромах човек - жив дявол ! За съжаление нямам вече това търпение!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #13
                          До: С каква боя да боядисам споилерите на мотора

                          Здравейте колеги.Говоря от професионална гледна точка защото това ми е работата Автобояджия Първо пласмасата се затърква леко с шкурка 240 без да се натиска много за дане осват дълбоки риги слет това се забърсва хубаво с тук го казват ( Антистатик) Товае вид праимер които премахва електизирането на пласмасата и за поздраво прилепване на материал които ще нанесете от горе. Слет това се праска една лека фуматина (Наречения Праимер Еластик ) Втората операция се изчаква малко да дръпне този (ЕЛАСТИК) и се на нася една ръка или две зависимост от гъстотата на шприца изчаквасе да дръпне хубаво. Третата опррация е за търкване на шприца с шкурка 320 или 400 до заглаждане на повърхноста ( Зависимо какъва боя ще се исползва Метализе или така наречената Пастелна боя ) Ако се исползва първата слет за търкването на 400 леко слет това се затърква на водна 1000. След като си подготвил часта преди да я боидисваш се изчиства с Анти силикон забърсвасе хубаво подсушавасе и боидисване. Тук така процедират. Успех

                          Коментар


                          • #14
                            До: С каква боя да боядисам споилерите на мотора

                            Ако все пак се се навил, един савет от мен използвай шприц кит 3+1 за осноа,успех
                            "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

                            Коментар


                            • #15
                              До: С каква боя да боядисам споилерите на мотора

                              Първоначално публикуван от stefano 69 Преглед на мнение
                              Здравейте колеги.Говоря от професионална гледна точка защото това ми е работата Автобояджия Първо пласмасата се затърква леко с шкурка 240 без да се натиска много за дане осват дълбоки риги слет това се забърсва хубаво с тук го казват ( Антистатик) Товае вид праимер които премахва електизирането на пласмасата и за поздраво прилепване на материал които ще нанесете от горе. Слет това се праска една лека фуматина (Наречения Праимер Еластик ) Втората операция се изчаква малко да дръпне този (ЕЛАСТИК) и се на нася една ръка или две зависимост от гъстотата на шприца изчаквасе да дръпне хубаво. Третата опррация е за търкване на шприца с шкурка 320 или 400 до заглаждане на повърхноста ( Зависимо какъва боя ще се исползва Метализе или така наречената Пастелна боя ) Ако се исползва първата слет за търкването на 400 леко слет това се затърква на водна 1000. След като си подготвил часта преди да я боидисваш се изчиства с Анти силикон забърсвасе хубаво подсушавасе и боидисване. Тук така процедират. Успех
                              Здравей колега .Понеже и аз с това си вадя хляба,мисля че е по-добре да станат деруги по пластмасата,защото тези пластмаси са доста здрави и ако ги тръкне лекичко все едно не ги е търкал.След това пластофикс,има го на спрей,и след това шприц кита който задължително трябва да е двукомпонентен.Правил съм по този начин и мога да кажа че е ,най-добрия компромис,след нови пластмаси.
                              878940653

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X