Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за покупка на мотор без документи.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за покупка на мотор без документи.

    Здравейте,
    Харесал съм и искам да закупя мотор.
    Ситуацията е такава че мотора няма никакви документи освен договор за покупко продажба от първия към втория собственик и от втория към третия.
    Въпроса ми е ако го закупя пак с договор за покупко продажба през нотариус от третия собственик, то дали този документ има някаква тежест пред органите на реда.
    Възнамерявам да го карам само по гората, но не дай си боже ако ме спрат полицаи или ми направят проверка вкъщи или конфискуват мотора, дали ще мога само с този договор да докажа че не е краден и да си го взема?
    Номерата на рамата и двигателя не са изтрити.

    Благодаря предварително.

    Поздрави!

  • #2
    От: Питане за покупка на мотор без документи.

    Ако е спортен мотор и го караш само на писта/затворено трасе/регистрация не ти трябва.Тогава собственост може да докажеш с нотариален договор или фактура ако е купен нов.Мотора е движима вещ и нищо не ти пречи да си собственик.Стъпиш ли на път за обществено ползване обаче,нещата стават коренно различни, до гората как смяташ да отидеш,ремарке/колесар...Лично мнение не се занимавай,ще си навлечеш неприятности само.Купи си регистриран мотор с изрядни документи и си го карай с кеф.

    Коментар


    • #3
      От: Питане за покупка на мотор без документи.

      Благодаря за включването! Мотора е ендуро, нямам намерение да го регистрирам, ще го карам в гората, но за да стигна до там трябва мина през част от града. Няма фактура за закупуването му, единствено ме интересува дали ако при някаква ситуация ме проверят и конфискуват мотора, след плащане на глобите и т.н мога да си го върна само с този договор за покупко-продажба?

      Коментар


      • #4
        От: Питане за покупка на мотор без документи.

        80 % от кросовите/ ендуро мотори са така.

        /умната и с уважение към останалите по села, паланки, овчари по къра и прочие, и на 85% проблемите със КАТ, Полиция, горски са ти решени/

        Коментар


        • #5
          От: Питане за покупка на мотор без документи.

          Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
          80 % от кросовите/ ендуро мотори са така.

          /умната и с уважение към останалите по села, паланки, овчари по къра и прочие, и на 85% проблемите със КАТ, Полиция, горски са ти решени/
          Може да са така , но е в правото на всеки полицай да прибере мотор без документ за произход. Договора за покупко-продажба няма никаква стойност без фактурата от магазина или наличието на талон. Другото което казваш е вярно , но не важи за всяко населено място.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Питане за покупка на мотор без документи.

            Ако те спрат полицайте на обществен път, този договор няма никаква тежест направо ще ти конфискуват мотора. А иначе ако си го караш по черни пътища и писти документи не ти трябват никой нищо не може да ти каже, но изкараш ли го на пътя и те спрат.....
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #7
              От: Питане за покупка на мотор без документи.

              Въпроса е дали след конфискуването, си платя глобите, то ще мога да си го взема само с този договор?

              Коментар


              • #8
                От: Питане за покупка на мотор без документи.

                Черния път не е ли път за обществено ползване? И за черен път май си трябват документи.
                Последно редактирано от NIKSD; 27-09-19, 17:24.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за покупка на мотор без документи.

                  Управлението на нерегистриано МПС е престъпление и административно нарушение.

                  Административно-по ЗДвП.
                  Престъпление-по 345(2) НК.

                  Последното беше едно от проявленията на дивата полицейщина и тоталитаризъм, в който живеем. Преди 2016-та нямаше такова престъпление. Създаде се като част от трайната тенденция в последните 10 години все повече и съвсем не толкова опасни административни нарушения да се превръщат в престъпления.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за покупка на мотор без документи.

                    а не може ли собственикът предишен 1,2 или 3 да си изкара тези документи и просто да го направите по нормалния начин? съжалявам ако въпросът ми звучи малко тъпо, но ако това че е без документи сваля цената, аз не бих се пуснал на тая пързалка....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за покупка на мотор без документи.

                      Твърде вероятно е да гледаш краден мотор, точно този тип мотори се крадат май-много за съжаление и после лесно се продават, защото се карат само на черно. Искам ми се да не съм прав все пак

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за покупка на мотор без документи.

                        Първият собственик е Австриец, трудно ще е да се открие, а и не е сигурно дали ще има документите...


                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за покупка на мотор без документи.

                          То е и извън всякакъв закон да се регистрират в КАТ мотоциклети, за които производителя изрично е дал указания, че са за извън пътищата за обществено ползване, и че не могат да бъдат регистрирани ама и това се наблюдавa (че не само и при нас)…

                          Тоя дето пита - отиди и при някои, който внася втора ръка мотоциклети. Обясни какви са ти притесненията и ще ти кажат как могат да се решат

                          P.S.: за успокоение и сигурност - пусни в някоя от търсачките по VIN номерата да видиш дали не се издирват такива.
                          Последно редактирано от BulAf; 27-09-19, 19:05.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за покупка на мотор без документи.

                            Договора ако е нотариално заверен няма проблем

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за покупка на мотор без документи.

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              Договора ако е нотариално заверен няма проблем
                              Продавача как ще докаже пред нотариуса , че това което продава е негова собственост?
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X