Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Регистрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: За Регистрация

    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
    Я сега прочети внимателно началото и кажи кой е тъп.Обяснявам за малоумници,по описанието следва че мотора е продаван 3 пъти,първи път от фирмата към първи собственик който в момента се води собственик въпреки че талона не е сменен,втори път този първия вече нормално не може да го продаде защото не го е регистрирал на свое име,дава двата талона и продава мотора,и трети път по същия начин защото друг вариант няма.Ако не си разбрал за малоумници ще го напиша още по подробно.
    Айде пак прочети баааааавно и внимателно, в първото мнение думичките "договор" и "пълномощно" не съществуват. Смени дилъра.

    Коментар


    • #17
      От: За Регистрация

      Аз пък си купувам коли и мотори ,които са "без прехвърляне", но си имат всички документи и си ги карам........Защо ли ????? Защото:1.Не ми пука за камери и снимки ..2.Не дължа данъци на държавата...3. Мога винаги да си мина десен завой на червен светофар и т.н. И никога никой не си е помислял да ми вземе колата или мотора, защото видите ли, аз не съм собственик по талон.....Вие познавате ли някого на когото са взели колата защото имала запор или защото не бил собственик по талон ???? Едва ли.......Сега очаквам да ме нападнете, колко съм лош, тъп и т.н. Давайте !!!!!!!!!

      Коментар


      • #18
        От: За Регистрация

        Колеги не се дърпайте излишно, има много неясни при продажбата на въпросния мотоциклет. Както казах по напред не се знае каква му е кубатурата, ако е такава, че да не е нужен нотариус последния купувач съвсем спокойно може да се обади на собственика по талон и да се разбере с него да си напишат договор между тях двамата и с този договор да има възможност за прехвърляне... Може и сам да си напише договор и да фалшифицира подписа, но рискува като отиде да го регистрира да го заключат заради запор.....
        Ако съвсем случайно мотоциклета при покупко продажба трябва да мине през нотариус и веднъж е минал тогава се налага да се съберат заедно собственика по талон и собственика по нотариален договор. Това е така защото собственика по нотариален договор има 14 дни да регистрира закупеното от него МПС. След този срок ако не го е направил се налагат глоби.... Минал съм по този път и знам как стоят нещата, освен ако сега няма някакви промени които не ги знам.
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • #19
          От: За Регистрация

          Първоначално публикуван от Anton-Varna Преглед на мнение
          Вие познавате ли някого на когото са взели колата защото имала запор или защото не бил собственик по талон ???? Едва ли.......
          Аз познавам. Мотар минал през пет собственика без прехвърляне, най на края собственика по талон дойде с полиция да го прибере щото му такат данъци.

          Коментар


          • #20
            От: За Регистрация

            Каквото и да умувате собственика е който пише на талона!И аз преди време продадох минахме нотариус и след четери години съвсем друг човек ме намери да прехвърляме на ново!
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #21
              От: За Регистрация

              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
              Каквото и да умувате собственика е който пише на талона!И аз преди време продадох минахме нотариус и след четери години съвсем друг човек ме намери да прехвърляме на ново!
              И сте прехвърлили без първия купувач защото нотариуса е ваш познат или защото е решил да изкара пари. Ако трябва да е както си трябва, трябва и първия купувач на който е направен нотариален договор.
              П.С. и аз познавам човек на който му взеха минивана, защото първия купувач не е дал всички пари. След това вана е препродаден още няколко пъти и така до моя познат който го купува на юнашко доверие. В днешно време схеми за изкарване на пари много, лошо е когато схемаджийте попаднат на грешния човек
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • #22
                От: За Регистрация

                Не защото този с който минахме нотариус не отишъл в Кат . След време продал на друг и така.А аз имах копие от договор за да си я отчисля от данъчното.
                А договора имаше период някъв не помня.За пълномощно незнам кво може реално с него.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #23
                  От: За Регистрация

                  Първоначално публикуван от Anton-Varna Преглед на мнение
                  Аз пък си купувам коли и мотори ,които са "без прехвърляне", но си имат всички документи и си ги карам........Защо ли ????? Защото:1.Не ми пука за камери и снимки ..2.Не дължа данъци на държавата...3. Мога винаги да си мина десен завой на червен светофар и т.н. И никога никой не си е помислял да ми вземе колата или мотора, защото видите ли, аз не съм собственик по талон.....Вие познавате ли някого на когото са взели колата защото имала запор или защото не бил собственик по талон ???? Едва ли.......Сега очаквам да ме нападнете, колко съм лош, тъп и т.н. Давайте !!!!!!!!!
                  тонка, недей така,брат! цитат: "хитрец си ти андрешко,хитрец"...

                  Коментар


                  • #24
                    От: За Регистрация

                    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                    Не защото този с който минахме нотариус не отишъл в Кат . След време продал на друг и така.А аз имах копие от договор за да си я отчисля от данъчното.
                    А договора имаше период някъв не помня.За пълномощно незнам кво може реално с него.
                    Договор за покупко продажба няма срок,веднъж направен край,собственик е вече този който е купил мпс,интересно ми е нотариуса като иска бележка за данък какво става.

                    Коментар


                    • #25
                      От: За Регистрация

                      Срока е 14 дни, след този срок се налага да плащаш глоба ако искаш да регистрираш това което си купил. Ако искаш да продаваш отново след срока от 14 дни трябва да стане и в присъствието на човека който е написан в талона.
                      Става и без него и на повечето ни е ясно как.
                      Нотариуса може да мине и без бележка за данък, но там става сложно. Отиваш в КАТ казваш, че си загубил малкия талон и си плащаш 20лв за нов талон. Като в новия талон пише днешна дата да речем, с новите документи отивате на нотариус и той вписва, че МПС е регистрирано към днешна дата и за него все още няма данък и той не изисква такъв документ. По този начин преди 3г ми продадоха МПС. Тогава питах какво ще се случи с данъка който трябва да се плати за да не го отнеса аз и нотариуса ми каза, че за мен няма проблем. Продавача е направил безсмислена гимнастика и си е разсрочил във времето плащането на данъка
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • #26
                        От: За Регистрация

                        Първоначално публикуван от Anton-Varna Преглед на мнение
                        Аз пък си купувам коли и мотори ,които са "без прехвърляне", но си имат всички документи и си ги карам........Защо ли ????? Защото:1.Не ми пука за камери и снимки ..2.Не дължа данъци на държавата...3. Мога винаги да си мина десен завой на червен светофар и т.н. И никога никой не си е помислял да ми вземе колата или мотора, защото видите ли, аз не съм собственик по талон.....Вие познавате ли някого на когото са взели колата защото имала запор или защото не бил собственик по талон ???? Едва ли.......Сега очаквам да ме нападнете, колко съм лош, тъп и т.н. Давайте !!!!!!!!!
                        И с това се хвалиш!
                        БРАВО,много си хитър!
                        Не мисля,че имаш място във Форума!
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #27
                          От: За Регистрация

                          Първоначално публикуван от Kawazaki259358 Преглед на мнение
                          Настоящият собсвенник твърди че като закупя мотора ще попълним някаква бланка на която ще пише че съм закупил мотора от него и на каква цена, също така каза че ще се подпише на нея и така отговорността ще падне изцяло на него ...
                          Отговорност за какво?
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #28
                            От: За Регистрация

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Отговорност за какво?
                            Че купувача не е откраднал мотоциклета и при евентуален проблем има как да си поиска парите в съда.
                            EXC TPI 2019

                            Коментар


                            • #29
                              От: За Регистрация

                              Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                              Че купувача не е откраднал мотоциклета и при евентуален проблем има как да си поиска парите в съда.
                              И аз така си помислих, но двете страници дотук не отговарят на питането.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #30
                                От: За Регистрация

                                Собственика по талон,или пълномощно/нотариално заверено/,
                                нищо друго не върши работа!Така мисля аз,и няма да си купя нещо с хвърчащи листи!
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X