Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможно ли е, намиране на откраднат стар мотор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възможно ли е, намиране на откраднат стар мотор?

    От доста години се чудя дали е възможно да намеря стария любим мотор на баща ми, ако не е разглобен за части разбира се.
    Всъщност моторите бяха два Ява и МЗ но другият е стара работа и нямам никаква надежда за него.....
    Моторът е МZ, 175кб. произведен след 1960-72г. не помня подробности, но външния вид още ми е пред очите, бяло и синьо(избеляло) цяла седалка, дълги жълти мигачи, имаше някакъв не голям дефект. откраднат е от двора ни. Варненески регион.
    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

  • #2
    От: Възможно ли е, намиране на откраднат стар мотор?

    Зависи кой го е откраднал и преди колко години , ако са мургавите , отдавна е станал на нещо друго. Ако го е откраднал някой пикльо за да се повози , може да ръждясва в някой селски двор. Ако е спрян от движение преди години със старите документи, може и да ръждясва в някое РПУ,без да ги е грижа , че ти е любим и го търсиш. Но е напълно възможно някой ден да се появи , сега е модерно да се реставрират тези мотори , и постоянно се търсят и продават части.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Възможно ли е, намиране на откраднат стар мотор?

      Трудна мисия, да не кажа не възможна.....Купи му друг такъв мотор от същия модел и готово....
      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

      Коментар


      • #4
        От: Възможно ли е, намиране на откраднат стар мотор?

        Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
        Трудна мисия, да не кажа не възможна.....Купи му друг такъв мотор от същия модел и готово....
        За жалост баща ми е на небето, по скоро за мое лично удовлетворение го търся някак ми е мъчно, от малка ме возеше на моторите си, в коша или отзад, носталгия по миналото.....не мисля че е откраднат от братчедите, но знам ли беше със старите черни номера....не мога да намеря документите, местихме багаж няколко пъти от тогава има няма 15 години.....не знам защо винаги ми е бил скъп този мотор, и първият ни Форт 17м, свързвам ги със най безгрижните и щастливи години в живота ми.....
        Липсата на публикации ми говори че е обречена кауза...........
        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

        Коментар


        • #5
          От: Възможно ли е, намиране на откраднат стар мотор?

          Търсенето на мотор(мотоциклет) по спомен за външен вид е просто емоция. Такава емоция имам и аз, но не е сериозно да търся.

          Коментар


          • #6
            От: Възможно ли е, намиране на откраднат стар мотор?

            Макар и от доста време темата да не е активна, ще кажа нещо от личен опит. Най-лесно ще е ако имаш някакви снимки на които се вижда регистрационния номер на мотора, или пазите бележки от платен данък на мотора. Другият вариант не е толкова сигурен, защото ще трябва да отидеш в КАТ, там където моторите са се водили на учет, като гледам най-вероятно КАТ-Варна. Ще поискаш да ти издадат служебна бележка какви МПС са се водили на името на татко ти. Ако успеят да изровят от архива документите и ти издадат исканата от тебе бележка на която ще пише номер на рама и двигател. После ще отидеш в районното и ще ги обявиш за издирване, ако те питат защо го правиш чак сега, ще им кажеш, че не си знаела номерата на рамата и двигателя и за това. Голям майтап ще стане, ако моторите на баща ти са в движение и някой ги кара....ще се наложи да обяснява от къде се е сдобил с тях...... Успех с начинанието ако ти се занимава....но, направи го, заслужава си поне да опиташ, ако стане, стане.........

            Коментар


            • #7
              От: Възможно ли е, намиране на откраднат стар мотор?

              През април 1993 ми откраднаха EMW 350. Направиха ми услуга, щото почти съм се излекувал от ретро-вируса.
              Но, това не променя факта, че някой е откраднал нещо от мен !
              Все се каня да потърся мотора, щото беше труден за изнасяне, което значи, че е взет от разбирач, който си е дал бая зор, което пък значи, че е много вероятно да е възстановен.
              Да потърся значи да обявя мотивираща скромна сума за информация, щото ако мотора е в движение, а той за това е взет, предполагам се знае от ретро маниаците.
              ... но, още малко, , да му дойде времето.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Възможно ли е, намиране на откраднат стар мотор?

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                През април 1993 ми откраднаха EMW 350. Направиха ми услуга, щото почти съм се излекувал от ретро-вируса.
                Сигурен съм, че бъркаш, дори и несъзнателно, просто не ти е попаднал подобен мотор и ще се запалиш пак. Това е като все едно да си отказал цигарите, достатъчно е една да запалиш и готово...пропушил си пак все едно не си ги спирал....Аз също мислих като теб, около 15 год. не се занимавах с подобни мотори, макар, че мотора на баща ми стоеше в гаража. През 2009 г. се захванах малко по малко да го възстановявам, първо нова тапицерия на седалката, после кожата на ветробрана на стъклото на коша, а през 2010 попаднах на едно МЗ РТ125 и така..........повече няма да ти разправям....

                Коментар


                • #9
                  От: Възможно ли е, намиране на откраднат стар мотор?

                  Не бъркам.
                  Преди това си бях купил Мерцедес 180, но разбрах, че ме очаква тежка драма с него, и се отървах.
                  EMW-то ми изпадна в комплект с неква скрап, но понеже беше без липси и цигании, и добре запечатано с няколко дебели слоя боя , го взех. Още пазя някои неща които му бях свалил, като фар, капачката за резервоара, и още нещо май.

                  В последните две години си променям житейската концепция, и твърдо съм решил да чистя всичко движимо и недвижимо, което не ползвам редовно и по предназначение, та се радвам на чуждия ентусиазъм и колекционерски постижения.

                  А ако намеря мотора и държателя,
                  ще му разнообразя ежедневието.

                  Мотора не ми трябва.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X