Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наказание при управление без А, но налична категория Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наказание при управление без А, но налична категория Б

    Здравейте. Оборудвах се с Хонда НХ 650к.с., но нямам категория за правоуправление на мпс - А. Имам изкарана Б и М.
    Въпросът ми е като ме хванат с регистриран мотор, с всичките му документи и единственото липсващо е моята категория А, какво ще ми се случи?

    Каква ще бъде глобата и ще ми бъде ли взета книжката за управление на мпс от кат. Б?

  • #2
    От: Наказание при управление без А, но налична категория Б

    Чл. 150а. (Нов - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) За да управлява моторно превозно средство, водачът трябва да притежава свидетелство за управление, валидно за категорията, към която спада управляваното от него превозно средство.
    Глава шеста.
    ПРИНУДИТЕЛНИ АДМИНИСТРАТИВНИ МЕРКИ

    Чл. 171. (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни административни мерки:
    1. временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водач:з) (нова - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) на собственик, който управлява моторно превозно средство, без да притежава съответното свидетелство за управление и/или е употребил алкохол с концентрация в кръвта над 0,5 на хиляда или друго упойващо вещество - за срок до един месец;
    и) (нова - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) на собственик, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление и/или е употребило алкохол с концентрация в кръвта над 0,5 на хиляда или друго упойващо вещество - за срок до един месец.

    Чл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Наказва се с глоба от 100 до 300 лв.:
    2. който управлява моторно превозно средство, без да притежава съответното свидетелство за управление или то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 или 4;
    3. собственик, длъжностно лице или водач, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление, употребило е алкохол или друго упойващо вещество;
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Наказание при управление без А, но налична категория Б

      Значи книжката ми гори за срок от 1 месец, гори и книжката на собственика, глоба от 100 до 300 за мен и за собственика.....солено излиза.

      Коментар


      • #4
        От: Наказание при управление без А, но налична категория Б

        Първоначално публикуван от dj_nako Преглед на мнение
        Значи книжката ми гори за срок от 1 месец, гори и книжката на собственика, глоба от 100 до 300 за мен и за собственика.....солено излиза.
        А и постоянно ще си на тръни дали няма да те спрат... То си е измислено- изкарваш курса и ти е чиста сметката.
        Yamaha WR 200

        Коментар


        • #5
          От: Наказание при управление без А, но налична категория Б

          А при повторно нарушение, вече става престъпление.

          Чл. 343в. (Нов - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) (1) Който управлява моторно превозно средство в срока на изтърпяване на наказанието лишаване от право да управлява моторно превозно средство, след като е наказан за същото деяние по административен ред, се наказва с лишаване от свобода до две години.

          (2) Същото наказание се налага и на този, който в едногодишен срок от наказването му по административен ред за управление на моторно превозно средство без съответно свидетелство за управление извърши такова деяние.
          Луд умора няма , само се поти !

          Коментар


          • #6
            От: Наказание при управление без А, но налична категория Б

            Като стана въпрос,колко горе-долу излиза курса за А категория и трябва ли да се минава на листовки отново?

            Коментар


            • #7
              От: Наказание при управление без А, но налична категория Б

              Между 400 и 600лв беше преди две години (зависи в кой град си). Листовки няма, само полигон и градско каране.
              Hyundai Galloper 3.0 V6

              0885 44 60 16

              Коментар


              • #8
                От: Наказание при управление без А, но налична категория Б

                Към 400 лв. Ако притежавате категория B, се явявате само на практически изпит.

                Коментар


                • #9
                  От: Наказание при управление без А, но налична категория Б

                  450 лв. В момента карам курса,след седмица съм на изпит,инъче си карам мотора най- нагло ,но се губи кефа като има проверка и се чудиш ще се гоним или .....Номера ми е толкова мръсен че ме напушва смях.Изкарай курса щото липсата на категория е най- малкия проблем при птп даже и да си невинен си изгорял,пък ако има и пострадал работата отива на много зле
                  Последно редактирано от Roninn; 25-03-14, 22:10.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X