Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

    Какъв е проблема да си карам мотора на ремарке до "гората" /примерно/? Аз да кажем, си имам книжка, но веднъж като стигна, какво пречи да дам на дъщеря ми да кара "по черно"?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      ...Какъв е проблема да си карам мотора на ремарке до "гората" /примерно/? ...
      Проблемът е никакъв . Нещо повече : на човека дето пита и ремарке не му трябва. Стига да не го мързи да бута мотора 100 метра по пътя в ролята на пешеходец - тези 100 м. , които споменава че го делят от гората .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #18
        От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

        Проблемът му е по-сериозен. Документът който трябва да носи извън пътя не е книжка, а документ за собственост. Именно той липсва обаче и следователно НЕ, не можеш да караш в гората без този документ, както и по пътя. За книжката никой нищо не може да ти каже на поляната, но без документи за собственост могат спокойно да ти го конфискуват за проверка ... нещо повече, може изведнъж да се окаже, че е "краден" (ти си проверил оня ден дали е краден, а може някой днес да го е обявил ...) и познай кой ще си го отнесе ...
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #19
          От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

          Документ за собственост ще рече ли договор за покупко-продажба без нот. заверка? За мотопедите не се изисква такава при регистрация - за нещо, което пък не се регистрира също не би трябвало да се изисква заверката?
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            Документ за собственост ще рече ли договор за покупко-продажба без нот. заверка? За мотопедите не се изисква такава при регистрация - за нещо, което пък не се регистрира също не би трябвало да се изисква заверката?
            "Нещото", което не се регистрира е това:

            1. тролейбусите;
            2. верижните, строителните, селскостопанските и другите самоходни машини;
            3. моторните превозни средства, предназначени за състезания по затворен маршрут;
            4. велосипедите с допълнително монтиран двигател;
            5. инвалидните колички с двигател.

            Очевидно е, че питащият не се е снабдил с "нещо" такова. А и след като е проверявал в КАТ, очевидно е, че все пак има регистрация или поне - регистрационна табела (негова или чужда). Прехвърлянето на собствеността е нещо съвсем друго. Пък и след като няма никакъв документ (ако ще и фактура от магазина или от склада за скрап), какво има да говорим за нотариални заверки и пр.
            Не му правите услуга, като го успокоявате така. Да ходи да си оправи документите и за собственост и за правоуправление, че може да го отнесе всякак.
            Suzuki Jimny, 1.3, 2009

            Коментар


            • #21
              От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

              Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
              Глупости.Няма такова нещо в закона за горите.
              Ами ако си направиш труда да го прочетеш ще видиш че има.

              „(7) (Изм. - ДВ, бр. 60 от 2012 г.) Движението по горските пътища на пътни превозни средства, извън посочените в ал. 1, се извършва при условия и по ред, определени с наредбата по ал. 11. Движението в горските територии на спортни мотори и четириколесни моторни превозни средства (ATV) се извършва само по горските пътища и по трасета, които са специално обозначени по ред, определен с наредбата по ал. 11. Достъпът с велосипеди, както и достъпът за езда в горските територии, е свободен с изключение на случаите, когато е ограничен по предвидения в закона ред”,можете да се движите по горски пътища, спазвайки Закона за движение по пътищата.

              Последният пасаж,и от там ЗДП.

              Коментар


              • #22
                От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

                Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
                Ами ако си направиш труда да го прочетеш ще видиш че има.

                „(7) (Изм. - ДВ, бр. 60 от 2012 г.) Движението по горските пътища на пътни превозни средства, извън посочените в ал. 1, се извършва при условия и по ред, определени с наредбата по ал. 11. Движението в горските територии на спортни мотори и четириколесни моторни превозни средства (ATV) се извършва само по горските пътища и по трасета, които са специално обозначени по ред, определен с наредбата по ал. 11. Достъпът с велосипеди, както и достъпът за езда в горските територии, е свободен с изключение на случаите, когато е ограничен по предвидения в закона ред”,можете да се движите по горски пътища, спазвайки Закона за движение по пътищата.

                Последният пасаж,и от там ЗДП.
                Такаааа,ал.11.И да видим какво гласи тази алинея:
                (11) Условията и редът за движението по горските пътища, за поставяне на пътни знаци и техните образци, както и образците на документите за достъп до горските територии се определят с наредба на министъра на земеделието и храните и министъра на вътрешните работи.
                Гледам че си в "час" и наредбата няма да ти я цитирам.В момента такива пътища на територията на България почти няма,и тези които ги има са в ловните стопанства по чл.36-ти.Точно тази поправка е вкарана от Емо фаса,знаете за какво.В момента 90% от горските пътища са ничии,документално.Практика беше в горските стопанства пътищата да се махат от активите на същите.Точно ал.11 не може да се приложи без документи за собственост.Много от пътищата на времето се правиха от военните, АПК, ТКЗС,Хидрострой,Язовири и каскади и още други знайни и не знайни предприятия и учреждения.На много места горските се правят на интересни с изискването за Достъп за горски територии.Този достъп се изисква само за товарни автомобили и каруци.

                Коментар


                • #23
                  От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

                  Аз ли нещо не съм разбрал, но ставаше въпрос за кросов мотор - тях не ги регистрират, защото нямат фар, мигачи и стоп и т.н./не отговарят на изискванията за регистрация/?
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

                    Живея в село, но гранича от едната страна с река, а от друга-с поляна. Не минавам по пътища отворени за обществено ползване, като отивам да карам по поляните и не съм длъжен да нося никакви документи за притежаване на мотоциклета, който управлявам, но съм длъжен да нося лична карта. Ако някой твърди, че е собственик на моя вещ трябва той да го докаже не зависимо дали притежавам валиден документ за собственост, или не.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

                      Ако питаш полицаите, май до външната тоалетна като ходиш, трябва ЛК в джоба
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        ...Ако някой твърди, че е собственик на моя вещ трябва той да го докаже не зависимо дали притежавам валиден документ за собственост, или не.
                        Ами ако този някой се качи пръв на мотора? Как ще докажеш, че е твой?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          Ако питаш полицаите, май до външната тоалетна като ходиш, трябва ЛК в джоба
                          Да, така е. Преди много години излизам гол по бански от къпалнята Мария Луиза. Спират ме двама полицаи за проверка на самоличност. Нося само ключ за ладичката в която са ми документите. Те твърдят, че съм откраднал от някого ключа за автомобила, и че трябва да ме "опандизят" до установяване на самоличността ми. В крайна сметка ме придружават до колота и им давам искания от тях паспорт. Полицая решава, че трябва да ме глоби, защото не съм изпълнил разпорежданията на последната стр. от паспорта.
                          Питам ги: Как мога едновременно да пазя паспорта от унищожение и да се къпя, носейки го със себе си?"

                          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                          Ами ако този някой се качи пръв на мотора? Как ще докажеш, че е твой?
                          Със свидетели.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

                            Имам чувството, че в темата пишат хора, които на са стъпвали на село - там се знае кое на кого е и няма нужда от доказване, а полицията не ходи по такива места да проверява, щото всички са им рода и няма как да ги глобят...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X