Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

    Здравейте,колеги търсих в форума но не успях да открия точно това което ме интересува.Та мотора ми е без документи и нямам книжка,но го карам само по черни пътища на село.Но проблемът е че селото е гранично и от време на време обикалят гранични и въпросът ми е могат ли да ме спрат и да ми направят някакви проблеми,че карам без документи и книжка.Чувал съм че за карането по черни пътища не изискват книжка, но по ме притеснява това че е без документи.Съжалявам за глупавият въпрос,но гледах и правилници за движение и във форума търсих,но никъде не открих това което ми трябва.

  • #2
    От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

    Могат, граничните полицай имат право да те спрат, и да те задържат, докато престигне полиция. Откъде си ?

    Коментар


    • #3
      От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

      Попринцип съм от Монтана но селото ми е Берковско

      Коментар


      • #4
        От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

        Граничните ще те спират за лична карта - за книжка не би трябвало, ама знам ли - ако се заядат за $$$
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

          Ако пътя го има в националната пътна мрежа - трябва.
          Ако караш през средата на ливадата - не, но това не отменя факта, че съвсем спокойно могат да ти задържат мотора до установяване на собственост.

          Коментар


          • #6
            От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

            Благодаря за бързите отговори и аз така знам,че за лична карта могат да ме спрат,но за док. и книжка не знам как стоят нещата и затова питам
            П.С. от Монтана съм но селото ми е Берковско

            Коментар


            • #7
              От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

              Трябва ти .В закона за горите пише че за движение по черни пътища се изискват всички документи необходими за движение по националната пътна мрежа.

              Коментар


              • #8
                От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

                Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
                Трябва ти .В закона за горите пише че за движение по черни пътища се изискват всички документи необходими за движение по националната пътна мрежа.
                Глупости.Няма такова нещо в закона за горите.

                Коментар


                • #9
                  От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

                  Първоначално публикуван от krkenzi Преглед на мнение
                  Здравейте,колеги търсих в форума но не успях да открия точно това което ме интересува.Та мотора ми е без документи и нямам книжка,но го карам само по черни пътища на село.Но проблемът е че селото е гранично и от време на време обикалят гранични и въпросът ми е могат ли да ме спрат и да ми направят някакви проблеми,че карам без документи и книжка.Чувал съм че за карането по черни пътища не изискват книжка, но по ме притеснява това че е без документи.Съжалявам за глупавият въпрос,но гледах и правилници за движение и във форума търсих,но никъде не открих това което ми трябва.
                  Поздравления, с този въпрос просто изби рибата. Първо прочети ЗДвП, що е МПС и какви документи са необходими за да бъде пуснато в движение, т.е.управлявано и второ, що е СУМПС и защо се издава такова и кога.
                  И някой да изтрие тази тема, че се излагаме.
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

                    Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                    Поздравления, с този въпрос просто изби рибата. ...
                    Имаш предвид, че кросов мотор /който не може да се регистрира за движение по пътищата/ може да се кара само на затворена писта или?
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

                      Имам предвид, че той все пак минава и по пътна мрежа за да си покара в гората, а няма книжка нали.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

                        Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                        Поздравления, с този въпрос просто изби рибата. Първо прочети ЗДвП, що е МПС и какви документи са необходими за да бъде пуснато в движение, т.е.управлявано и второ, що е СУМПС и защо се издава такова и кога.
                        И някой да изтрие тази тема, че се излагаме.
                        Колега моторът е имал всички документи,но са загубени от предишния собственик.Проверил съм в КАТ и мотора не е краден със сигурност.Просто беше доста изгоден и реших да го взема за село из горите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

                          Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                          Имам предвид, че той все пак минава и по пътна мрежа за да си покара в гората, а няма книжка нали.
                          Всъщност селото си е в Балкана и за да стигна до гората минавам само около 100тина метра по пътя и съм в гората.Е случвало ми се и да карам и из селото,но винаги имам едно наум.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

                            Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                            Имам предвид, че той все пак минава и по пътна мрежа за да си покара в гората, а няма книжка нали.
                            Има много хипотези как се е озовава на поляната...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Необходими ли са документи и книжка за каране по черни пътища

                              Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                              ...И някой да изтрие тази тема, че се излагаме.
                              Хм, ти па. Да е първата и само в този раздел ДА, ама не е.
                              Документи за собственост са абсолютно задължителни! СУМПС е необходимо за движение по Национална Пътна Мрежа. Това накратко. Иначе определено ЗДвП.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X