Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кефа на 125 кубиковите ендура

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кефа на 125 кубиковите ендура

    В тази тема ще обсъждаме какво удоволствие изпитвате от 125 кубиковите 2т ендура. През тази година научих много неща за тези мотори и като цяло за по-мощните. Съседа до у нас има кдх 250 и преди това е имал китайче. Сега иска да продае кдх защото не, че няма мощност ами не изпитва удоволствие. Аз наскоро се качих на един чист крос ктм 450 sx-f 2012, ако не греша за модела и видях, че определено има мощност, но за какво ми е тази мощност като не мога да се възползвам от нея освен ако не ида на състезание и все пак... По време на карането ми постояно си мислех за моя, че е по-слаб и т.н, но и исках да сляза от това чудовище искаше ми се да си се кача на моето ендуренце и да си се кефя. Не знам какво толкова ме кефи в тези 125ци, но определено са доста кеф и това дето някои казват, че не можели да качват баири изобщо не е вярно. Там където са ходили 400 кубикови там и аз ходя всичко е до шофъора и до техниката. Споделете вашите преживявание от тези мотори и с какво са ви създавали кеф и адреналин

  • #2
    От: Кефа на 125 кубиковите ендура

    Моето мнение е че няма какво да правиш и само пускаш глупави теми в форума.

    Коментар


    • #3
      От: Кефа на 125 кубиковите ендура

      Четох доста теми и хората с кеф говорят за своите 125тици как ги предпочитат пред други. Какво му е лошото да поговорим за този вид моторчета

      Коментар


      • #4
        От: Кефа на 125 кубиковите ендура

        Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
        Четох доста теми и хората с кеф говорят за своите 125тици как ги предпочитат пред други. Какво му е лошото да поговорим за този вид моторчета
        Лошото е ,че този форум го обърна на чат. Пускаш безсмислени теми... и гледам перфектният КМХ пак се продава, нещо не можеш да вземеш решение!?
        Yamaha WR 200

        Коментар


        • #5
          От: Кефа на 125 кубиковите ендура

          Това какво съм пуснал мотора не значи абсолютно нищо. Пуснал съм го за да видя дали има интерес и си е моя работа какво ще го правя. Просто ми стана интересно за вашите преживявание с този вид мотори. Как може на места да се оправяме без спорове и като пусна нещо интересно за някои почвате да ми се карате като на малко дете. Нали затова е форум. Интересно ми е как другите са възприели 125ците

          Коментар


          • #6
            От: Кефа на 125 кубиковите ендура

            Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
            Това какво съм пуснал мотора не значи абсолютно нищо. Пуснал съм го за да видя дали има интерес и си е моя работа какво ще го правя. Просто ми стана интересно за вашите преживявание с този вид мотори. Как може на места да се оправяме без спорове и като пусна нещо интересно за някои почвате да ми се карате като на малко дете. Нали затова е форум. Интересно ми е как другите са възприели 125ците
            Вие току що спечелихте голямата награда за най глупави теми,а именно колело от печка и парче от сач,честито.

            Коментар


            • #7
              От: Кефа на 125 кубиковите ендура

              Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
              По време на карането ми постояно си мислех за моя, че е по-слаб и т.н, но и исках да сляза от това чудовище искаше ми се да си се кача на моето ендуренце и да си се кефя. Не знам какво толкова ме кефи в тези 125ци, но определено са доста кеф и това дето някои казват, че не можели да качват баири изобщо не е вярно. Там където са ходили 400 кубикови там и аз ходя всичко е до шофъора и до техниката. Споделете вашите преживявание от тези мотори и с какво са ви създавали кеф и адреналин
              Ехаааааааа,това е яко,ако не те затруднява би ли споделил от къде се снабдяваш с тревата.

              Коментар


              • #8
                От: Кефа на 125 кубиковите ендура

                Пуснах темата просто да споделим мнение, защото нямаше специално такава тема, а четох мнения, в които хората споделяха своите преживявание. Ама особено ти христо си определено много твърдоглав. Винаги негативно мнение в темите ми от теб. Пуснах я с кеф а то кво стана вместо да поемете хумора вие като някви дядки почвате да се разпраяте. Ако темата е излишна модератора ще я изтрие!!!
                Чакайте нали сме българи нормално е да се плюем за най- малкото. ТОВА Е ФОРУМ ЗА БОГА НЕ СЪД!!!!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Кефа на 125 кубиковите ендура

                  125 кубиковите цвайки единствения им плюс на който се радват хората е лекотата. За да си бърз с такъв мотор трябва да си добър. На старите модели като кмх всички плюсове отдавна са изчезнали във времето и вече няма нищо актуално в тях.
                  Иван Маринов
                  Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                  ЕНДУРО ВАРНА

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кефа на 125 кубиковите ендура

                    Разбирам че мотора ми е стар но ако е в добро състояние има достатъчно мощност и добро окачваме. Аз даже се радвам че ми е от първите модели защото те са по наточени и не са тежки. Тази зима ще го олекотя и дано до края на годината направя кличе защото явно някои много не ми вярват и явно това че е стар значи е в лошо състояние. Щом още ги карат и реставрират явно не са лоши мотори. В германия е пълно с такива направени като нови. Бая четох за тези модели и не случайно се карат с нови мотори. Това че е стар ме означава че не може да се бут не това онова и да върви хубаво

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кефа на 125 кубиковите ендура

                      Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                      ..... ако е в добро състояние има достатъчно мощност ....
                      Достатъчно мощност е мнооого относително понятие. Ако ползваш мотора да обикаляш полянките и до местната бакалия има предостатъчно мощност. Доколкото знам по малките кубатури цвайки, особено по старите, са много зле с мощността в ниските и средните обороти, което за ендурото си е голям минус. Много от хората във форума практикуват по екстримно еднуро и е нормално да гледат скептично на темата която си пуснал. Успех с реставрацията и си го карай с удоволствие.
                      Диян Димитров

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кефа на 125 кубиковите ендура

                        125 е идеален за първи мотор, да се научиш да сменяш скорости, да работиш със съединител и спирачки. За да излизаш навсякъде както каза Ванко трябва да караш много добре.
                        Моторчето ти може и да е хубаво, ама представяш ли си ако всеки едни от нас пусне една такава тема ? То не бяха тунунги, продажби , общи приказки.... Ако имаш пари вземай друг, ако не карай си го и толкова.
                        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кефа на 125 кубиковите ендура

                          Разбирам. Аз съм 65 килограма и ме качва навсякъде. Доволен съм . Скоро и видео
                          Последно редактирано от rdlegy; 18-11-13, 14:02.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кефа на 125 кубиковите ендура

                            Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                            Разбирам. Аз съм 65 килограма и ме качва навсякъде. Доволен съм . Скоро и видео
                            Трябва да идеш на някое закриване или откриване и да го опънеш по ,,пъпчето,,на горе да видищ колко сила има тоя миксер и какъв кеф ша ти стане като умалее по средата-не че баира е толкоз стръмен ама е продължителен.
                            XR600R-96

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кефа на 125 кубиковите ендура

                              Първо този мотор не е за състезания а за разходки и да си правиш кефа в гората. Второ ходил съм на стръмни и дълги баири обаче съм лек и мотора не ме усеща включвам по високи предавки и си карам нагоре. Естесвено догодина ще се търси нещо по-мощно и ако бях добре финансово не бих го продал мотора

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X