Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF,KFX или MX

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • CRF,KFX или MX

    Здравейте колеги.Правя си планове да заменя ендурото с пълен крос,та искам да ви попитам: Кой от моторите е по-добър,било то като двигател,окачване, здравина,мощтност и прочие....? Благодаря !
    Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

  • #2
    От: CRF,KFX или MX

    От личен опит ти казвам че ЦРФ е най-рязък,ако говорим за модела Р следователно е адски неподходящ за хард ендуро.За модела Х няма мнение не съм карал.Ямахата има по меко окачване и като цяло след 2006 моделите са като чели с по мек двигател.За кавазаки несам карал никой модел от 4- тактовите и немога да кажа мнение.Но предполагам от машина за мотокрос не може да очакваш чудеса в хард ендурото,но ако си караш само някви сипей и дълги и лесни пътеки стават,без засукани места.Всичко ти зависи от стила на каране,аз лично предпочитам по ехзплозивните мотори и за по засуканите места псувам яко но на правите пътеки и сипей няма грижи

    Коментар


    • #3
      От: CRF,KFX или MX

      Става дума само за кросовите модели до максимум 2006и7 или до където стигнат финансите... Ами по-принцип съм свикнал на страшно спокоен мотор ( klx 250).Но смятам ,че като му посвикна на пълният крос няма да имам кой знае какви проблеми.
      Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

      Коментар


      • #4
        От: CRF,KFX или MX

        Само така си мислиш,кроса тегли в пъти повече от твойта машина дето караш в момента и доста време ще те размета докато му свикнеш,не знам вземи от някой и покарай някоя 450-ка и ще видиш сам дали е за тебе но я покарай в гората по засуканите пътеки и сам ще прецениш.

        Коментар


        • #5
          Re: От: CRF,KFX или MX

          Първоначално публикуван от aleks_ma Преглед на мнение
          Става дума само за кросовите модели до максимум 2006и7 или до където стигнат финансите... Ами по-принцип съм свикнал на страшно спокоен мотор ( klx 250).Но смятам ,че като му посвикна на пълният крос няма да имам кой знае какви проблеми.
          Недей да си мислиш така. Кроса ще е доста по нервен от твоя, а в същото време не мойе да го караш на ниски обороти по баира защото ще загасне. После ще риташ, защото няма стартер и общо взето ще е мъка, от собствен опит говоря. Аз имам 525 SX и аз си ми мислех че не е голяма бира да го вкарам в гората, ама в сравнение с на брат ми EXC-то си е мъка голяма. Гасне, лашка те постоянно, а спреш ли на баира няма тръгване защото с тая сила само за закопава.
          Сега му сложих тежест на вала(700грама) и се пооправиха нещата, като добавим и 13/50 зъбаци за да може да се кара бавно. Но кроса без да му пипаш нищо не си е за гората.
          Да добавя, че моя е само с кросов двигател, иначе рамката и окачването са ми ендуро, а и имам добавени 5-та и 60та скорост, та с тия 13/50 да мойе да си се дюижиш нормално.

          Коментар


          • #6
            От: CRF,KFX или MX

            CRF 450 със стандартните настройки на карбуратора изобщо не е рязък. Ако му сложиш големи жигльори като за състезание тогава е друго, но и със стандартните има достатъчно въртящ момент като се има е предвид че е кросов мотор. С едни зъбаци 13 преден и 51/52 заден излиза навсякъде не по зле от ендуро, дори в някой ситуации доста по добре , защото е по-лек и не се окопава за разлика от 10-15кг по-тежките ендура. Разбира се иска се и игра със съединителя, който е карал 2Т има предимство
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #7
              От: CRF,KFX или MX

              Аз бих си сменил ендурото с чист крос ако карах примерно 60-70% писта и останалото горско.
              Но при условие, че ходя на писта 10 пъти в годината няма смисъл. Карал съм кросов мотор в гората, не ми беше проблем да го карам, но е безсмислено (не му използваш потенциала). Разбира се ако караш повече рали ориентирано ендуро няма проблеми, там можеш да даваш гас на воля
              Това е мое мнение, знам че хиляди хора си карат крос в гората. Не убеждавам никого в нищо
              Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

              Коментар


              • #8
                От: CRF,KFX или MX

                Аз карам CRF 450 `02 и си е доста рязък, като поведение на двигателя няма много общо с кое да е ендуро. Пък е със 42/175 жигльори, дето са май стандартни? Кроса може да се сравнява само с крос. Моя го карам с 12/51 зъбаци, и пак ми липсва бавна 1-ва скорост за запушените места, все трябва да си на полусъединител, и като ти умалее ръката на някоя стръмна пътечка и вземеш да изтърваш съединителя, и става весело с едни стабилни подскоци от място, да те лашка като шкембе у дувар . Ама това не е кусур на мотора, а на карача. Той мотора не че не става за ендуро, но не е за това мислен и правен. Особено за по-хард пътеки с малко сцепление или на мокро е мъъка. Също доста си грее и често кипи на спънати места. Ама нали добрите ендуристи били мазохисти, та борбата с него продължава, да видим докога Иначе за не дотолкова спънати места е много добре, лек е, лесно се управлява, а и има много сила за забавления.

                Коментар


                • #9
                  От: CRF,KFX или MX

                  Много благодаря за всички мнения.Май,май ще се отказвам от пълния крос, но сега пъм дилемата е друга КТМ EXC 525,530 или Beta 525 .Смятам, че с тях ще ми е по-лесно от колкото с пълния крос
                  Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

                  Коментар


                  • #10
                    От: CRF,KFX или MX

                    От изброените вземи най-новото и най-запазено. А защо скачаш на най-големите кубатури ? 450-ките защо ги отписа. С какви габарити си ?
                    Гледай и WR-ите и CRF-x-овете. Все хубави ендура в един клас.
                    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                    Коментар


                    • #11
                      От: CRF,KFX или MX

                      Ами към 100кг и 189см съм.Да,наистина гледам да мина в най-високия клас, с цел да карам мотора дълго време.А междо другото съм чувал ,че ктм след 2007 били с по-несполучливи двигатели,има ли такова нещо ?
                      Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

                      Коментар


                      • #12
                        От: CRF,KFX или MX

                        Чудя се що толкова се хвърляте на 525 и 530.
                        В България се броят на пръстите на едната ръка хората на които им идват слаби 450.
                        ........................
                        Иван Маринов
                        CRF 250 X
                        Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                        Коментар


                        • #13
                          От: CRF,KFX или MX

                          Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                          Чудя се що толкова се хвърляте на 525 и 530.
                          В България се броят на пръстите на едната ръка хората на които им идват слаби 450.
                          В интерес на истината 525-цата се кара точно толкова лесно колкото и 450-ката. Разликата в теглото е под килограм. Голямата кубатура може да се кара и бавно. Колегата да търси максимално нов и запазен мотор. 450-525 няма особено значение.
                          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                          Коментар


                          • #14
                            От: CRF,KFX или MX

                            Аха.ясно значи.Ще търся възможно най-новото и запазеното (според финансите разбирасе ).
                            Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X