Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съотношение предна и задна зъбчатка помощ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съотношение предна и задна зъбчатка помощ.

    Добър ден. До всички колеги имам въпрос. Трябват ми формули за изчисление на отношение предна зъбчатка задна зъбчатка и скорост. Тоест на моя мотор зъбчатките са подменяни и сега малката е с 12 зъба за голямата (задната) е с 62. Мисля че и двете не са оригинални. От къде мога да си намеря някакъв каталог с формулите за изчисление на съотношението на броя зъбци и скоростта. Трябва ми също някаква формула пак за скорост но ако сложа вместо 18 цолова гума да сложа 19. Търсих доста в интернет, но за жалост никъде не открих нужната ми информация само разбрах че 1 зъб от предната зъбчатка се равнява на грубо казано 5-6 зъба на задната. Или има ли някъде книга за това да си купя ? Мотора е Derbi Senda R 1999

  • #2
    От: Съотношение предна и задна зъбчатка помощ.

    Чак пък цяла книга. Освен ако нямаш предвид учебник по математика за 2-3 клас, където се учи умножение и деление.

    Скоростомерът е свързан към предната зъбчатка и мери някакви обороти, само че ги показва пресметнати в км/ч за стандартните зъбчатки.

    Коментар


    • #3
      От: Съотношение предна и задна зъбчатка помощ.

      Не разбирам много от мотори, но мисля че говориш някакви глупости и постът ти с нищо не ми помага...

      Коментар


      • #4
        От: Съотношение предна и задна зъбчатка помощ.

        След цялото четене в интернет значи нищо не си разбрал. Грубо 1 зъб отпред се равнява на около 3 отзад. Както Ясен каза, математика от училище.

        Скоростометърът на тези мотори (както и на много други) е свързан с жило с едно "охлювче" на предната ос което взема въртеливото движение от главината и зъбчатките не му влияят. На по съвременните асфалтови мотори е с някакви датчици по разни зъбчатки и там се влияе и започва да лъже ако сменяш зъбчатките.

        Най-вероятно този сайт ще ти свърши работа:

        http://www.gearingcommander.com/

        Единственото нещо което ти трябва е някакво ръководство за мотора където да видиш самите скорости коя с какви зъбчатки е. Сайта си смята после каквото ти трябва с каква зъбчатка или гума как ще се промени скоростта.

        Това което си е факт си е факт и то е че 1 зъб по-малко или повече отпред променят значително мотоциклета.
        Иван Маринов
        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
        ЕНДУРО ВАРНА

        Коментар


        • #5
          От: Съотношение предна и задна зъбчатка помощ.

          Ако е 12 и 62 добавянето на 1 към 12 е равно на намаляването с 5 отзад.
          Съотношението на броя на зъбите е важно и за правилното износване на веригата. В една тема го пишеше подробно.

          Коментар


          • #6
            От: Съотношение предна и задна зъбчатка помощ.

            Първоначално публикуван от mikaplyh Преглед на мнение
            Добър ден. До всички колеги имам въпрос. Трябват ми формули за изчисление на отношение предна зъбчатка задна зъбчатка и скорост. Тоест на моя мотор зъбчатките са подменяни и сега малката е с 12 зъба за голямата (задната) е с 62. Мисля че и двете не са оригинални. От къде мога да си намеря някакъв каталог с формулите за изчисление на съотношението на броя зъбци и скоростта. Трябва ми също някаква формула пак за скорост но ако сложа вместо 18 цолова гума да сложа 19. Търсих доста в интернет, но за жалост никъде не открих нужната ми информация само разбрах че 1 зъб от предната зъбчатка се равнява на грубо казано 5-6 зъба на задната. Или има ли някъде книга за това да си купя ? Мотора е Derbi Senda R 1999
            Оригинално, твоето моторче трябва да е с пиньони 12 зъба преден и 53 зъба заден, верига 420. От тук на сетне сам си изчисли, какво ти трябва. Само ще ти кажа, че няма да постигнеш много с играта с пиньоните, защото тя става, но при по-големи и мощни мотори. В случая, това би било губене на време
            SUZUKI DRZ SuperMoto

            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

            Коментар


            • #7
              От: Съотношение предна и задна зъбчатка помощ.

              Мерси ви много Помогнахте ми. Мерси

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X