Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да падаме?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да падаме?

    Който не кара, само той не пада това в ясно, но как аджеба да падаме с най-малко последствия за нас, а и за мотора?

    Аз има само няколко падания в гората. В повечето случаи се боря до последно да задържа мотора и за това леките падания ги предотраявам, но падна ли, падам с мотора. Не мисля че това е най-добрия вариант и за това пускам темата.

    Има ли някакви техники на падане и как да разберем преди самото падане на къде отиват нещата?

  • #2
    От: Как да падаме?

    Изобщо не ме интересува мотора, гледам, аз да падна колкото се може, по - безболезнено, за мен.
    Имаше моменти, когато бях малък и карах скутерчето ми на задна гума, тогава много пазих скутера. Признавам си, изправям го на задна гума, карам изтървам го и гледам да държа мотора, следователно, аз го гоня..
    Но сега с ендурото, се старая да не му обръщам много внимание.... всичко е насочено към мен. Но общо взето, когато падаме, то става толкова бързо, че не може да осъзнаем какво и как се случва... всичко е, за секунди.
    САМО ЕДНО НЕЩО РАЗБРАХ, КОГАТО ПАДАШ ОТ МОТОР. ЧОВЕК ДА НЕ СЕ СТЯГА КАТО ДЪРВО, ПРИ ПАДАНЕТО! ЧЕ после много боли.

    Коментар


    • #3
      От: Как да падаме?

      По принцип при падане с по-висока скорост би трябвало, ако човек запази самообладание, да се стреми да избегне търкаляне и да се опитва да се влачи като ползва протекторите за "плъзгачи". За повече едва ли има и време и възможности. За това, че трябва да се бяга от мотора е излишно да си хабиме мастилото.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #4
        Re: Как да падаме?

        При мен , на първото излизане в гората, на едно леко нанагорно след вада, мотора загасна.
        така се получи че беше високо и стъпих само на пръсти с единия крак, от там момента - "стъпил съм, ще го задържа......ааа дали ще успея....май успях......нее, по-скоро не...."
        и в следващия момент паднах на страни като дъска и мотора върху мен.
        От друга страна доста често съм успявал така с последни сили да го задържа.
        Та идеята ми е, кога и как решаваш да хвърлиш мотора настани и да се спасяваш?

        То хубаво мотора не го мислиш, ама все пак нали после трябва да се прибереш с нещо, ако при всяко препятсвие го подмяташ, няма да е дълго преди да те остави да ходиш пеш.

        За високи скорости не говорим...там нямаш време да му мислиш.

        Коментар


        • #5
          От: Как да падаме?

          Нищо му няма най-много някое лостче да искривиш,или кормилото,все ще се прибереш без предна спирачка,или без съединител,иначе и на мен ми е жал за мотора,мъча се да го спасявам и после страдам,реално колкото по-далече си от мотора,толкова по-добре,аз към това се стремя,мятам се като нинджа

          Коментар


          • #6
            Re: Как да падаме?

            То хубаво лостче, но ако е капак?Какаво провим тогава?

            Коментар


            • #7
              От: Re: Как да падаме?

              Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
              То хубаво лостче, но ако е капак?Какаво провим тогава?
              А ако е крак под ауспуха?
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #8
                От: Как да падаме?

                Честно да си призная, аз винаги падам, когато изкачвам нещо много много стръмно. Последния път, изкачвах едно такова, стръмно теренче и мотора си изпраши без мен. Добре, че съм си бързак и си останах на краката. Понякога ми се е случвало да си се търкалям, около 10 метра И не мога и не мога да спра.
                Падам, когато изкачвам някакъв баир, иначе проблеми, нямам. Много обичам да карам по - някакви деренца там ми прави кеф, а там доста често се пада или изтърваш мотора, за съжаление, но няма друг вариант.
                Аз съм на този принцип. Първо пазиш себе си, после мотора.

                П.П Не ме интересува къде съм и какво ще се счупи на мотора, важното е да съм си жив и здрав, мога да се прибера, пеша и да си

                Коментар


                • #9
                  От: Как да падаме?

                  Аз един път опитах да задържа мотора и .............., абе беше голяма грешка (осем шева). Та от тогава ебал съм го и мотора, моята кожа си ми е по-ценна. С капак или не, по-добре аз да съм здрав!!
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да падаме?

                    Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                    ...но как аджеба да падаме с най-малко последствия за нас, а и за мотора?...
                    Единствения начин да има най-малко последствия за нас е да не мислим грам за последствията за мотора.

                    Има из форума стари теми - "поправката" на счупения крак с който си тръгнал да пазиш мотора си е в пъти по-скъпа от всеки двигателен капак. Проверявано многократно из форума.

                    Заинтересувай се из местните медицински заведения колко струва лечението на счупен крак, счупен глезен и прочее.

                    Отделно - "най-обикновено" счупване на крак може да те затрие за броени минути ако строшения кокал засегне артерията. По много елегантен начин, външен кръвоизлив няма, и въобще не изглежда страшно отстрани.

                    С пистарки - ако имаш късмет да запазиш контрол над крайниците си - разперваш ръце и крака и избягваш търкалянето. После ако имаш късмет - не се завираш под мантинелата и не се обезглавяваш или разчленяваш в колчетата и. И ако натам имаш късмет - карал си с кожен екип и се оттърваваш с натъртвания и леки изгаряния, а не са абразивна епилация до кокал.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Как да падаме?

                      Добре де, ама аз не казвам, че се мятам под мотора за да му е меко, ми че понекога стискам докара с надеждата да го удържа. Повечето пъти даже се получава и не се стига до падане. Та и това питам...кака разбирата че падането е неизбежно та да хвърлите моторЯ?
                      Другото, хубаво по-далеч от мотора, ама нещо по-специялно има ли?Да полегнеш по лице, настани, на е*ем страна....как е най-добре?Някакви тайни рецепти, че после да не се таркаляш като медената питка нодолу по хълма...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Re: Как да падаме?

                        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                        А ако е крак под ауспуха?
                        А ако е кракът под мотора.
                        Следва ортопедия,операция,пирони и три месеца легло,телевизия,компютър и аулин !!!
                        А бонуса е че след шест месеца пак операция за сваляне на планките и пироните.
                        И всичкото това е за да не се хвърли мотора!!!
                        Мислете пичове!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: Как да падаме?

                          Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                          Някакви тайни рецепти, че после да не се таркаляш като медената питка нодолу по хълма...
                          Ходих една година с щерката да уча Айкидо. Та там паданията се учат от първия до последния ден. При това не от МПС с неизвестна скорост и при неясни обстоятелства .... и пак се случват травми. Май сигурни рецепти нЕма. Единственото сигурно - законите на физиката са неотменими и незаобиколяеми.

                          ПП С Джартов сме писали едновременно. Той наскоро я мина процедурата май. А аз миналия месец срещах мантинела ... още боли коленцето. И това с протекторите. В последните разтеглени секунди само чаках да чуя дали ще изпука нещо. За нищо друго нямаше възможност.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да падаме?

                            Според мен, всичко опира до късмет. Техники при паданията няма, освен при бойните изкуства. При Мото-спортовете, не знам да има, важното е да Не държиш мотора.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да падаме?

                              По някой път трябва да го държиш, всичко си е според зависи.
                              Според мен най важното е да прецениш кога трябва да спреш. На много това не им се отдава и дават газ до последно и в един момент губят мотора под себе си. Като видиш, че не става просто спираш. Когато ще се пада при по голяма скорост... в гората си е до късмет. При такова падане вече пък трябва да усетиш кога да "скочиш" от мотора ако имаш такава възможност. В повечето случаи си трябва да не се шашка човек и да не разчита само на това, че ще се подпре с крак и всичко ще приключи. Скачал съм от мотора до него хем да го задържа, хем да не падна и аз с него.
                              На 1.35мин. се вижда как слизам от мотора.

                              На следващият клип колегата просто не спира да дава газ.... на 1.25мин е падането. Следват оправдания за задна гума...... но истината е съвсем друга. След това падане последваха още няколко на същото място И двата клипа са на едно и също място, но са снимани от различен ъгъл.
                              EXC TPI 2019

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X