Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Застраховка касаеща нашето хоби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Застраховка касаеща нашето хоби

    Здравейте,
    Търсих доста,но не намерих тема,която да засяга един много важен според мен въпрос.
    Изхождайки от получаваните от мен и приятели травми търсих застрахователен продукт,който да задоволява нашите нужди при евентуални тежки травми и нужда от транспортиране да медицинско заведение,поемане на разходи за лечение и консумативи(импланти,винтове,пирони,шини и т.н.).
    Скиорите имат на разположение такава застраховка,която им покрива разходите за транспортиране да лечебно заведение,а понякога и лечението и консумативите.
    В групата,която караме заедно са се случвали тежки инциденти,дори и смърт.Винаги сме разчитали на собствен транспорт,но това е,защото познаваме района и имаме на разположение проходими МПС-та.Ако не са на разположение такива или е на много трудно достъпно място трябва специализирана помощ.
    Дори да сте здравно осигурени Здравната каса не покрива скъпите консумативи при операции,скъпи лекарства и при нужда дълга рехабилитация.
    Аз доста се интересувах и успях да открия някакво подобие на такъв продукт на застрахователна компания,но покриват част от направените разходи и заплащат някаква сума за временна нетрудоспособност (50 евро на седмица).До сега съм прибягвал два пъти до тази застраховка и от направените от мен разходи покриват не повече от 50 до 60 % от тях.При суми от 1000 лева и нагоре за едно счупване и последваща нужда от операция,импланти,лекарства и рехабилитация не е много изгодна офертата според мен.Освен това не предлагат евакуация и транспорт до лечебно заведение.
    Та ако има някой,който е открил подходящ застрахователен продукт моля да сподели,мисля,че ще бъде полезно на много хора от нас имайки пред вид хобито ни.

  • #2
    От: Застраховка касаеща нашето хоби

    Аз имам застраховка "живот".Месечно плащам 67лв.
    Преди две години счупих ключица - с мотора. Платиха ми 1200лв.- всички консумативи и болнични.
    Сега си мисля за някава планинска застраховка - за поемане на транспортни разходи...че там са едни цифри.
    ........................
    Иван Маринов
    CRF 250 X
    Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

    Коментар


    • #3
      От: Застраховка касаеща нашето хоби

      И на мен ми е интересно-допълнителните клаузи,малките букви,за чужбина.Плащано е към твоята основна допълнително за гора в чужбина и се оказа,че нищо не важи,ама малкия дявол.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Застраховка касаеща нашето хоби

        И аз имам "Живот" и точно от нея ми изплатиха,но само част от сумите.
        Явно трябва да се обмисли вариант за комбиниране на няколко застраховки.
        Но не зная дали има такава за транспортирането.Скиорските имат разни клаузи касаещи само пистите и т.н. Не зная дали има "планинарски",които покриват този риск?

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X