Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Bridgestone

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми Bridgestone

    Здравейте колеги,

    Понеже се сдобих с предна Bridgestone М 403, и след двудневното и тестово каране, се влюбих в нея. За мен е перфектната гума .
    Случайно някой да знае, от къде може човек да си закупи в нашата весела държава, кросови гуми Bridgestone на нормална цена.
    Конкретно ме интересува Bridgestone М404 110/100 R18.

    На няколко БГ сайта намерих за завидната цена от 175+ лв., което си е чист обир. Отделно доставка е 7-10 дни и + 20лв. ако се поръчва една бройка. Накрая калкулацията излиза 200лв, за една гума
    .
    Цената на гумата извън БГ е макс. 70 USD, което е към 107 лв без ДДС.

    От няколко дни ровя и така и не намирам някой да има на склад в БГ, да внася прилични количества, на добра цена.

    Случайно някой да знае откъде и как може да се намерят тези гуми с приличен ДОТ, на цена до към 140лв?


  • #2
    От: Гуми Bridgestone

    Аз съм минал по тоя път и трябва да ти кажа, че е доста трънлив.
    Представител на гумите Bridgestone за нашите мотоциклети е една единствена фирма и тя никога не държи гуми на склад.
    Намира се на околовръстното точно над Овча купел-2. Купувал съм гуми от тях в доброто старо време, но сега и аз не мога.

    И за мен по-добри гуми от Bridgestone няма, единственият начин е от щатите, но цената пак почти се доближава до нашата.

    Коментар


    • #3
      От: Гуми Bridgestone

      Тогава ще продължа да ровя, дали няма някой читав дистрибутор в EU, от който да се поръчват.
      Ако намеря ще кажа, но определено ще трябва да се направи някаква групова поръчка, за да излезе доставката евтина .

      Коментар


      • #4
        От: Гуми Bridgestone

        Купувал съм и от Германия, там даже ми излезе по-скъпо отколкото тук, но при тези гуми всяка стотинка си заслужава...!!!

        Коментар


        • #5
          От: Гуми Bridgestone

          Има един магазин в Пловдив Мотошоп 1,имат сайт и можеш да ги попиташ,те търгуват от Америка,последно когато съм ходил гумите бяха на 130лв.

          Коментар


          • #6
            От: Гуми Bridgestone

            И понеже се се зачетох в темата та се заинтересувах!!

            Преди няколко дни се чух с един приятел от Ябланица който работи при един голям вносител на китайски подвижни самодвижещи се метали,
            скутери и тем подобни и кросови мотори.

            Та той ми сподели нещо което мисля да проуча още утре на място минавайки през(китайският цех за укоплектоване) на тези "мотори",та той ми каза че са им пристигнали един бус с гуми Bridgestone

            обаче за китайския пазар ли са не знам но цената която той ми каза че е била по фактура за тях е била 53лв за 18-ска!!!

            Утре ...или вдругиден наистина ще отида да ги видя,щот съм за предна гума, ама ако ми уреди и задна за тая цена ще я взема.
            Последно редактирано от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ; 07-05-12, 20:22.
            Не е важно какво караш, а как го караш !

            Коментар


            • #7
              От: Гуми Bridgestone

              Тия гуми ще са нещо от рода на АБибас, не Адидас....или Бричстан.
              Не вярвам да са на такава цена, но адаш, ако е такава, аз искам да купя десет и то само за МОЯ лична употреба.

              Коментар


              • #8
                От: Гуми Bridgestone

                Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                Тия гуми ще са нещо от рода на АБибас, не Адидас....или Бричстан.
                Не вярвам да са на такава цена, но адаш, ако е такава, аз искам да купя десет и то само за МОЯ лична употреба.
                Най вероятно може би!

                Адаш наистина ще проверя от чисто любопитство и ще ти кажа за какво става въпрос,дори ще снимам за доказателство!
                Моя агент предварително побърза да ме информира че ако вземе ще е един комплект уж за него.
                Не е важно какво караш, а как го караш !

                Коментар


                • #9
                  От: Гуми Bridgestone

                  Този пловдивски магазин и аз го открих, но цената е с 40 лв по-евтина от другите кожодери.
                  в крайна сметка поръчах една, като ме съмнява че цената е заради дот на гумата. Утре или в другиден ще я получа и ще споделя годината на произвпдство.
                  Ако е в рамките на нормалното ще ми станат любимци, и по закона на Мърфи ще свърши наличността.
                  Ако ли не поне дано изкара няколко карания, да не отидат прите залудо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гуми Bridgestone

                    Гумата дойде и изглежда страхотно.

                    Дота не мога да го хвана точно но според мен е това щампованото и е 16-та седмица на 2010




                    Но може и това да е дота 6-та седмица 2002

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гуми Bridgestone

                      Понеже аз си карам постоянно и си ги търкам бая и много не държа на марката смятам че цена на маркова гума задна над 100лева си е чиста спекула.
                      На запад по мотокроси и ендуро събития ги продават по 20-25 евро.Питайте Пепи е Испания.В Америка същата цена ама в $.За предна най много 90 лева.
                      Те, един вносител, после дистрибутор, после магазин, и накрая 130лв.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гуми Bridgestone

                        Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                        Понеже аз си карам постоянно и си ги търкам бая и много не държа на марката смятам че цена на маркова гума задна над 100лева си е чиста спекула.
                        На запад по мотокроси и ендуро събития ги продават по 20-25 евро.Питайте Пепи е Испания.В Америка същата цена ама в $.За предна най много 90 лева.
                        Те, един вносител, после дистрибутор, после магазин, и накрая 130лв.

                        А ми прав си!

                        Това е нещо като и със цените на резервните части,ако пазаруваш по редовно от някъде 20-30% отстъпки,а то там си им е ценана на тези неща най вероятно, пък после моторите било скъпо удоволствие.......
                        Не е важно какво караш, а как го караш !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гуми Bridgestone

                          Джартов,

                          За цените и дистрибуторите си е вярно, но имаме ли избор?
                          Цената на този Брижстон си е задоволителна, според мен, при условие, че го няма никъде, и му искат от 175лв нагоре (т.е непродаваем) (не им правя реклама да се знае).

                          П.С. С гума за 50 лв, лично аз не бих карал вече, колкото и да ги търкам, освен ако на тях не почне да пише made in Bulgaria.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гуми Bridgestone

                            Първоначално публикуван от hafte Преглед на мнение

                            П.С. С гума за 50 лв, лично аз не бих карал вече, колкото и да ги търкам, освен ако на тях не почне да пише made in Bulgaria.

                            Имайки в предвид че не съм състезател а карам мотор за кеф аз лично бих си карал (и карам) с гума от 50вл.образно казано,и ако погледнеш по оптимистично на нещата караш постоянно с нова гума от 50лв. отколкото в един момент с износена за 150.
                            Не е важно какво караш, а как го караш !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гуми Bridgestone

                              С Бриджстон не съм карал, но на тая цена не мисля и че ще ме спечелят скоро като клиент За пример ще дам, че скоро си взех Дънлоп 952 чисто нова задна на цена от 77лв. и предна 773 на цена от около 85 лв. (не си спомням с точност колко беше предната) Дота на гумите беше около 12-13 седмица 2011. За моето аматьорско каране гумите се справят повече от отлично. Може и така да ми се струва де, защото предишните ми гуми бяха малко галоши, но с тези се чувствам доста по-стабилен. Особено предната сравнена с предишната ми Митас седи като залепена. Та мисля, че за хора, които са като мен и по-скоро се развозват из пътеките това си е оптималния вариант за цена-качество. А ако има интерес мога да разрова тук из Германия и да видя какви са цените на бриджстон и ако се намерят на добри цени може да се организира някаква обща поръчка и да се изпратят към България.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X