Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби

    Колеги провокиран съм от една случка, в която на един колега му откраднаха мотора в центъра на София. Това което зная, е че кражбата е станала на оживено място и на никой не му е пукало за ставащото на около. Не посочвам данни за конкретния мотор, защото колегата е участник във форума и само той може да го направи. Та от тогава съм на тема "сигурност на мотора" и искам тук да споделим желания и опит. На всички, които се отзоват предварително благодаря
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

  • #2
    От: Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби

    Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
    Колеги провокиран съм от една случка, в която на един колега му откраднаха мотора в центъра на София. Това което зная, е че кражбата е станала на оживено място и на никой не му е пукало за ставащото на около. Не посочвам данни за конкретния мотор, защото колегата е участник във форума и само той може да го направи. Та от тогава съм на тема "сигурност на мотора" и искам тук да споделим желания и опит. На всички, които се отзоват предварително благодаря
    Скрит прекъсвач за прекъсване на тока и да крадат тогава.
    КТМ 400 EXC

    Коментар


    • #3
      От: Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби

      Здравейте колеги това е полезна тема за скритият прекъсвач на тока не съм много съгласен имах такова копче на скутера това е вариянт но не вярвам някои да го спре то ако някои те е набелязал предварително все ще намри начин да ти открадне мотора.Дано не се случват такива неща на никои все пак.
      Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

      Коментар


      • #4
        От: Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби

        Ами те двете думи "сигурност" и "мотор" малко се самоизключват по принцип. Погледнато през призмата на БГ реалността даже може да се каже, че нямат нищо общо.

        Аз за мен разчитам на следното:
        1. Винаги да съм на, или до мотора. В краен случай да го виждам, като това е само за инцидентно спиране. Не бих го оставял системно на дадено място и да го гледам от 5-тия етаж.
        2. Мотора да е на платен паркинг, а в моя случай в охраняван гараж.
        3. Да има скрит прекъсвач за палене, или дебела верига, поставена без упора до земята.

        В повечето случаи, чукам на дърво и да не ме сеща мечка в гората. Хареса ли го някой няма спасение, няма и каско и пием студена вода.

        От млада жена, мотор и руска техника човек не може да иска сигурност

        Коментар


        • #5
          От: Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби

          Бай бабо да не те среща мечката - или нещо подобно викаха старите хора!!!

          Както казва колегата hafte или на него или до него(когато е извън гаража)!


          А рекат ли да гепат ни ключета(скрити прекъсвачи) ни синджири ни вериги ще ги спрат товарят си го в буса а после ще го палят на спокойствие.
          Не е важно какво караш, а как го караш !

          Коментар


          • #6
            От: Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби

            Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
            ... и искам тук да споделим желания и опит. На всички, които се отзоват предварително благодаря
            Ами тогава прекръсти темата от "Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби" на "Наръчник на крадеца на мотори". Не веднъж е дискутирано, че форума е публичен и споделянето на различни хитрини за предпазване от кражби изобщо не е добра идея.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби

              Първоначално публикуван от Tornado Преглед на мнение
              Скрит прекъсвач за прекъсване на тока и да крадат тогава.
              Не става,товарят го на буса и го няма.
              Аз предлагам къща,гараж и лошо куче.Кучетата винаги всяват респект в крадците.

              Коментар


              • #8
                От: Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби

                Кофтите мотори никой не ги краде ......направи го да изглежда зле, бутафорно.

                Алармата иначе си остава най-добрия начин според мен.
                Т5
                Crossrunner

                Коментар


                • #9
                  От: Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Ами тогава прекръсти темата от "Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби" на "Наръчник на крадеца на мотори". Не веднъж е дискутирано, че форума е публичен и споделянето на различни хитрини за предпазване от кражби изобщо не е добра идея.
                  Колега не съм съгласен с мнението ти, защото тук не засягаме начините на елиминиране на веригите, прекъсвачите и т.н., а това кой и как до момента е успял да се опази от кражба. Аз лично също разчитам, когато съм навън мотора да ми е пред погледа, но това не всеки път се случва. Иначе, когато е в гаража гледам да не разчитам само на входната врата. За кражбата на въпросния мотор, за който споменах, зная че предната гума му е била блокирана и крадците са го влачили, до момента в който се е появил буса. В този случай прекъсвача няма да ни е от полза. Също така съм чул за монтиране на алармени системи на моторите с тензо датчици, които реагират на всякакво трептение. Ако някой има опит с тези аларми нека пише
                  SUZUKI DRZ SuperMoto

                  Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби

                    Моите пет стотинки по темата. Мотора ми е стар -93г. и просто не е атрактивен за крадене. Остатъчната му стойност не може да компенсира сумата необходима за набавяне на нови документи ..... а триколката е до такава степен единствен по рода си екземпляр , че краденето и също е безмислено. И все пак господ да пази.

                    Виж нова скъпа серийна машина - рискова си е отвсякъде. Купиш ли си такава остава само да и трепериш като мама орлица. Родна картинка. Това е.
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • #11
                      От: Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби

                      Един приятел ми каза за направена в Бг аларма с GPS за мотоциклети, която най-вероятно ще се появи на пазара. Ако някой има инфо нека пише, което ще направя и аз, ако разбера подробности
                      SUZUKI DRZ SuperMoto

                      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби

                        Ето колко струва противодействието на GPS тракерите:
                        http://www.dealextreme.com/p/car-cig...-12-24v-106826
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Ето колко струва противодействието на GPS тракерите:
                          http://www.dealextreme.com/p/car-cig...-12-24v-106826
                          Леле, мале
                          SUZUKI DRZ SuperMoto

                          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби

                            Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                            Кофтите мотори никой не ги краде ......направи го да изглежда зле, бутафорно.

                            Алармата иначе си остава най-добрия начин според мен.
                            Ако може след всяко каране си точете бензина и маслото,по сигурно няма!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Една тема за сигурност или как предпазваме моторите си от кражби

                              Първоначално публикуван от Naro Преглед на мнение
                              Ако може след всяко каране си точете бензина и маслото,по сигурно няма!!!
                              Напрегни се да прочетеш темата преди следващия бисер.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X