Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виндуро - една дисциплина май непозната у нас?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виндуро - една дисциплина май непозната у нас?

    По принцип не ми се щеше да отварям нова тема, но се оказа че просто няма такава до момента Става въпрос за мероприятията, известни на Запад (а и на Изток), като Vinduro (иде от Vintage Enduro, демек - ендура от старата генерация ). Подобни "състезания" са доста популярни в Австралия. Слагам кавичките, защото според самия регламент мероприятията не са със състезателна цел, а по-скоро социална. Нещо като ретро парад, но в гората

    Единственото условие е мотоциклетите да са произведени преди 1985, както и всички чаркове по тях да са такива, които са могли да бъдат намерени на пазара до въпросната година. Като цяло изглежда и там нещата са в начален стадий, защото няма разделение по класове - нито по кубатура, нито стокови - самоделки и т.н. Хората просто се събират и си карат за кеф - техен, но и на публиката.

    Как мислите, дали и в България можем да си организираме нещо подобно? Още повече, че тук имаме машини, за които австралийците могат само да мечтаят - ИЖ-ета, CZ-та, MZ-ти... Отделно, че ИЖ-овете могат да направят и клас ATV със селскостопанските вариации

    Ето и няколко надъхващи снимчици и клипчета, които ще ви харесат - тук, тук и тук.
    Последно редактирано от Иван Нончев; 29-06-11, 15:33.

  • #2
    От: Виндуро - една дисциплина май непозната у нас?

    В някой страни където траяла е по-силно известен и масово практикуван също се провеждат такива състезания. Колегата Пепи е пускал снимки от такива състезания в Испания в тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=35464&page=1 Погледни на 5 страница, а може и преди това да има пускани снимки. Не е виндуро, но мисля че е близко. По нашите традиционни мотокрос състезания или въобще когато има клас ветерани също могат да се наблюдават стари моторетки карани от възрастни състезатели. Лично на мен ми е приятно да ги гледам.
    Иван Маринов
    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
    ЕНДУРО ВАРНА

    Коментар


    • #3
      От: Виндуро - една дисциплина май непозната у нас?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:минск-5.jpg
Прегледи:2
Размер:57.1 КБ
ID:5289874Ето един кандидат за участие в Българско ВиндуроНатиснете снимката за да я уголемите

Име:минск-3.jpg
Прегледи:2
Размер:74.5 КБ
ID:5289873 Минск 125
      Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X