Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка с двама на мотор - възможно ли е!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка с двама на мотор - възможно ли е!?

    Замислих се напоследък дали може заедно с приятелката ми да си правил леки офроуд разходки на мотора. Под леки разходки имам предвид точно маршрута от Бухово до в. Мургаш и след това към Чурек. Мотора е Ямаха хт 600е. Самият маршрут съм го минавал няколко пъти без проблеми, но сам, без втори човек зад мен. Аз съм 85кг, а приятелката ми е 55. Сега в събота като минах по този маршрут се оглеждах за места, където ще трябва да слиза и да походи пеша и имаше такива места, останалата част от пътя мисля, че не е невъзможно да се мине с втори човек. Някой правил ли е подобни разходки с още един човек и изобщо възможно ли е да се преминават такива терени с втори човек? Благодаря ви за помощта!
    Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
    Ямаха ХТ 600Е 95г.

  • #2
    От: Разходка с двама на мотор - възможно ли е!?

    Всичко е възможно стига да имаш желание.Ние сме правили по 100 км и отгоре с жените,и то само по черно.Слагаш в раницата папане и газ към гората.
    Polaris Magnum 500
    Mercedes ml320

    Коментар


    • #3
      От: Разходка с двама на мотор - възможно ли е!?

      Значи не ми остава нищо друго, освен да пробваме, пък ще видим до къде ще стигнем
      Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
      Ямаха ХТ 600Е 95г.

      Коментар


      • #4
        От: Разходка с двама на мотор - възможно ли е!?

        Пробване му е майката, няма невъзможни неща

        След пробата или приятелката никога повече няма да се качи на мотор, или винаги ще сте двамата, средно положение няма
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • #5
          От: Разходка с двама на мотор - възможно ли е!?

          Удоволствието е двойно ако можеш да го споделиш с близък човек. С жена ми 5-6 години карахме по двама на мотора /Ямаха ТТР 600/ по кави ли не терени преди да се роди детето. Кофти е в началото, но се свиква. Много е важно задният човек да е хладнокръвен и да е залепен като раница за гърба ти. Направи ли рязко и непредвидено движение в неподходящ момент падането е почти сигурно. В началото пробвайте по-леки терени-до Мургаш например пътят е ОК. Изработите ли синхрон /на спусканията например да се накланя с теб леко назад, на качванията съответно да се притиска с теб напред за да натежава предницата по стръмните баири/ ще станете по-смели.В гадна кал също имайте едно наум защото с двама души балансът е по-труден и на големите гьолове е по-добре вторият човек да слиза при форсирането. Иво по-горе го е написал точно-карали сме къде ли не с тях. Морето обаче не е до колене и рисковете са по-големи ако на мотора са двама. С жената сме падали бая и екипировката е много важна. Освен това ако моторът излезе от контрол и тръгнеш да падаш не можеш да го "хвърлиш" и да паднеш по леко като имаш човек на гърба. Така си счупих крака на връх Гергьовден 2007. С нови гуми и навит масур през един поток ТТР-а започна да "ляга" с мокрите гуми на следващия завой, бях принуден леко да пусна крак за да го овладея, но кракът ми попадна между мотора и една скала. Дано не ви се случва-давайте газ и не забравяйте за безопасността! Успех и приятни емоции!
          Последно редактирано от deian; 07-06-11, 15:01.

          Коментар


          • #6
            От: Разходка с двама на мотор - възможно ли е!?

            Гледайте, поне първия път да не сте само двамата с един мотор.

            Коментар


            • #7
              От: Разходка с двама на мотор - възможно ли е!?

              Практика и сработване му е майката! Не сме карали по балкана с нея, но ще пробваме и се надявам да се справим, защото както казахте много е важно дали и човекът отзад има усет.
              Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
              Ямаха ХТ 600Е 95г.

              Коментар


              • #8
                От: Разходка с двама на мотор - възможно ли е!?

                По прицип конете са едноместни ,но това не важи за приятелките ,но само до момента в които станат съпруги . Това е в кръга на майтапа . С ХТ 600 и с багаж за палатки доста сме обикаляли с жена ми .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #9
                  От: Разходка с двама на мотор - възможно ли е!?

                  Към сегашния момент натрупахме няколко чудесни разходки с приятелката по черните пътища и всичко мина много добре. Още на първото ходене към в. Мургаж се сработихме и без проблем минахме някои кофти участъци, без затруднения. Относно за състоянието на пътя от Бухово до в. Мургаж и после към с. Чурек се оказа, че пътя от бухово е в пъти по-лош отколкото този от Чурек. Благодаря за обясненията и помоща още веднъж!
                  Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                  Ямаха ХТ 600Е 95г.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разходка с двама на мотор - възможно ли е!?

                    И аз съм на мнение че с двама е РАЗХОДКА не каране но е приятно и аз го практикувам чат-пат във Витоша.Знае ли човек току виж се упалят дамите и после ще си караме заедно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разходка с двама на мотор - възможно ли е!?

                      Абе то дамата се е опалила отдавна, но ми е жал за мотора, ако тръгне да се учи
                      Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                      Ямаха ХТ 600Е 95г.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разходка с двама на мотор - възможно ли е!?

                        Може ли някой да ми обясни къде е маршрута от Бухово до връх Мургаш? Аз зная от Желява, но от там никак не бих казал че е лесен... дори за 1 човек....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разходка с двама на мотор - възможно ли е!?

                          https://www.google.bg/maps/dir/42.76...!4m1!3e0?hl=en
                          Това, което съм извадил е до хижа Мургаш, понеже Гугъл не иска да навигира по непавирани пътища, макари пътя реално да не се различава по настилка от другия
                          Като отидеш до крайната точка (хижата) на сателит пак може да се види как пътя тръгва за кратко на изток и после пак хваща посока север-североизток. Би трябвало обаче тази част точно да съвпада с качването от Желява, защото това е баш на края, а двата маршрута се сливат по спомен към средата. Според мен е по-лек отколкото от Желявското качване, но разликата не е драстична. И това ако си със струг... Ако си с лека машина не мисля, че и там ще ти е проблем
                          А впрочем съм виждал доста пъти леки коли, да се качват бая нагоре по буховския път, така че според мен не е проблемен маршрут
                          Subaru Impreza 2.0 '98
                          Honda Africa Twin RD07 '95
                          Honda Africa Twin RD07А '96

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разходка с двама на мотор - възможно ли е!?

                            Аз пък не разбирам как може да го причинявате това на друг човек.. пък дори и на себе си.
                            Ако булката толкова много има мерак - еми вземете й един мотор и така "заедно".

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X