Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то- бърза газ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Що е то- бърза газ ?

    Здравейте колеги!
    Какво представлява бързата газ? Какво се прави/преправя, на всички мотори ли може да се сложи ? Мотора променя ли поведението си?
    Поздрави!
    Yamaha WR 200

  • #2
    От: Що е то- бърза газ ?

    "Бърза газ" е просто дясна ръкохватка за газта с по-голям диаметър на ексценрика с улейчето където ляга жилото , и така с по-кратко въртеливо движение на дясната китка се получава по-дълго линейно движение на жилото ,и дросела се отваря повече от "обикновената газ" . Това е подходящо по-скоро за мотокрос.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Throttle.jpg
Прегледи:1
Размер:16.7 КБ
ID:5233101
    "Суетата, е любимият грях на дявола"!

    Коментар


    • #3
      От: Що е то- бърза газ ?

      Много компетентно изказване.Браво...
      А.А.

      Коментар


      • #4
        От: Що е то- бърза газ ?

        yurgana, благодаря за отговора! А за ендуро, не е ли подходящо? Ще развива ли мощността по-бързо?
        Yamaha WR 200

        Коментар


        • #5
          От: Що е то- бърза газ ?

          Те май повечето мотори си излизат с т.нар. бърза газ.Или поне с не толкова "бавна" колкото на моторите от едно време.

          Има разни афтърмаркет тръби за газта със сменяемо колелце:



          Даже доколкото забелязвам тези са и с променена геометрия някаква, но нека някой по запознат се изкаже.
          Иван Маринов
          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
          ЕНДУРО ВАРНА

          Коментар


          • #6
            От: Що е то- бърза газ ?

            Ми що, прост повишаващ редуктор.
            Ако искаш, можеш да го направиш и нещо като скоростен лост на вариатор. Значи, при различно завъртане на ръчката, или да се замисля където ти е удобно, или на друго място да става особено зла. Работата е в профилите на секторите на ръчката и на осичката на карбуратора. Можеш да си организираш примерно нещо като кикдауна на автоматичните скоростни кутии, или особено плавно потегляне, или ... Каквото ти харесва.
            Сега тия неща се режат с лазерите евтино, ще ти отиде много време и сили, додето улучиш каквото ти лежи в ръката. И пари сигурно, като с изпитателните истории в големия спорт.

            Коментар


            • #7
              От: Що е то- бърза газ ?

              За ендуро , лично аз не бих я ползвал, защото там където е необходимо по-прецизно подаване на газ(това са технични места, каменисти пътечки и т.н.) тази "бърза газ" ще ви изиграе лоша шегичка , аз съм оставал под мотора точно така , вярно че не не му бях и свикнал де , но повечко завъртях китката и ...задно салто ...за "рали" и мотокрос е супер ,защото там обикновено оборотите са от средни до максимални и няма да правите излишни гимнастики по кормилото.
              "Суетата, е любимият грях на дявола"!

              Коментар


              • #8
                От: Що е то- бърза газ ?

                Бе, ендуро ... Аз почти се отказах от тая работа на тромавия УАЗ, ще го запазя само на ръчната газ, за всеки случай.
                Въпросът е да има методиката, та да може да си го направи ако поиска.

                Коментар


                • #9
                  От: Що е то- бърза газ ?

                  Стефане, я измисли, като сме толкова умни, с какъв профил трябва да е секторчето на карбуратора (при колите то е интересно), за да имаш прецизно управление на ниските режими и по-бързо - на високите? Глупавата лостова система на карбураторната Нива е точно наопаки и това по камъни къса нерви.

                  Мотористите, ясно, че ще се пребият някъде, ами ние поне работа да свършим.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Що е то- бърза газ ?

                    Първата дъга е елипса. Нараства бавно, но все още прогресивно. Може да обърнеш и по-бърза функция, но става съвсем лениво, и обърква градското каране. Като седнеш в такова от нормална кола - ставаш пишман.
                    Нали времето вече се сговни - ще пробвам различни. Само веднъж да запаля. То твоя е като моя, ще е почти еднакво.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X