Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Процерура по регистрация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Процерура по регистрация?

    Ще се радвам някой да помогне и да ми разясни каква е процедурата от закупуването до регистрирането на мотор?
    Примерно купувам мотор от някъде /Дупница, Стара Загора, Севлиево, няма значение от къде/. В обявата пише, че има документи за регистрация. Тук питам - какви документи трябва да има един мотор за да се регистрира, че може да се окаже, че ми дават някакви хвърчащи листа и аз си мисля, че са документи за регистрация.
    Друго - как се придвижва мотора от Дупница до София примерно след като не е регистриран?
    Трето - успявам да регистрирам мотора, дават ми голям, малък талон и номер. Номера трябва ли да се монтира още в КАТ? Всичките снимки, които видях във форума, са на мотори без номера. Как се движите по пътищата до офроуд трасето? Не ви ли правят проблеми КАТ-аджиите? Още повече, че на повечето мотори им липсват и мигачи /няма ли изискване, когато машините се движат по републиканската пътна мрежа, то да са си и с мигачите?/
    Предполагам, че на повечето въпросите ще им се сторят елементарни, но за хора като мен, решили тепърва да се впуснат в ендуро манията, са въпроси, на които нямам отговор.

  • #2
    От: Процерура по регистрация?

    Няма ли да се включи някой да каже как стават нещата?
    На няколко места видях, че има хора, които си карат моторите с английските регистрации, като аргумента им е да не плащат данък. Има ли срок, в който да трябва да се регистрира един мотор или може да си се кара и английски /или други документи на страна от ЕС/ документи?

    Коментар


    • #3
      От: Процерура по регистрация?

      Нашите мотори се карат само в гората затова нямат номера, не ни и трябват.
      Придвижват се кой както може, платформа, бус или др.
      Пък за регистрация ти трябва оригинален талон, без него не става.
      И договор или фактура на твое име.
      Последно редактирано от Chinela; 11-10-10, 17:52.
      МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

      Коментар


      • #4
        От: Процерура по регистрация?

        Трябва ти следния набор от документи:
        Оригинален талон
        Договор за покупко-продажба и/или фактура от автокъщата (ако ще минеш с договор - задължително на Български)
        Сключена застраховка "Гражданска отговорност"
        За данак и технически преглед не съм 100% сигурен, данака мисля че е само при прехвърляне на регистрация, а прегледа.... колите ги преглеждат на място...
        Транспортирането на не регистриран мотор по закон не може да е на собствен ход - трябва да търсиш бус, платформа.... (ако решиш да се съобразиш)
        След това имаш 2 месеца да го регистрираш в даначното, плащаш първоначална такса и 60,80,100++ лева всяка година....
        Ако съм пропуснал нещо - допълваите въпреки че мисля че тази тема е разглеждана и по рано...
        Това дали ти трябва регистрация зависи от това как ще ползваш мотора. Аз моя си го карам предимно "градско" и регистрацията си ми трябва но ако няма да стъпва на асфалт няма голям смисъл (текат данаци).

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X