Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътя от Сопот до х.Добрила?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • alexstoilov
    отговори
    От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

    Здравейте!Някой ходил ли е скоро до хижа Добрила.Интересува ме как е пътя за джип (ще съм с малко дете).Също така трябва ли да си вадя разрешително за да мина оттам.Благодаря!

    Остави коментар:


  • d.6orca
    отговори
    От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

    Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
    Следващия път ако си пак с лифт трябва да пишеш някъде при тористите тук сме мотористите. Шегичка.
    Еи ти ако не се бъзикаш с хората значи не си ПАЧАРОЗ кво ша каиш ааааааа.

    Остави коментар:


  • Pacharoza
    отговори
    От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
    Малко инфо за лифта след днешният не много успешен ден - не разчитайте на него, ако времето ви е ограничено! То не беше спиране на тока за профилактики и други чудеса, за капак ме качи само до междинна станция че нямали персонал за горната! Направих голяма грешка като се отказах от мотора - този лифт ми провали всички планове, времето ми стигна само до Малка Амбарица - другите върхове ги изгледах отдалече и кръгом. Следващият път на задна гума до Добрила, пък може и по-нагоре, та да свършим работа!

    Следващия път ако си пак с лифт трябва да пишеш някъде при тористите тук сме мотористите. Шегичка.

    Остави коментар:


  • Edo
    отговори
    От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

    Малко инфо за лифта след днешният не много успешен ден - не разчитайте на него, ако времето ви е ограничено! То не беше спиране на тока за профилактики и други чудеса, за капак ме качи само до междинна станция че нямали персонал за горната! Направих голяма грешка като се отказах от мотора - този лифт ми провали всички планове, времето ми стигна само до Малка Амбарица - другите върхове ги изгледах отдалече и кръгом. Следващият път на задна гума до Добрила, пък може и по-нагоре, та да свършим работа!

    Остави коментар:


  • Edo
    отговори
    От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

    Благодаря на всички за отговорите, и аз мисля че щом се качват джипове ще се справя, но при забрана за МПС май ще пропусна. Абе какво става с този Централен Балкан - навсякъде забранено?! Миналата седмица ходих до х.Вежен с колата, е и там имаше знак почти веднага след Рибарица? Питам се как се минават 14 км до хижата, ако си тръгнал за върха? Явно идеята е всички да станем експедиционни туристи с огромни раници и да утрепваме по няколко дни за един връх! Направо си продължих с колата, но така не може всеки път! От друга страна не мисля че в Стара Планина има нещо уникално, което липсва в Рила и Пирин и изисква някакви свръхестествени ограничения за опазването му! Обшо-взето малоумна работа и само усложнява и без това мащабните преходи там. Като не може с мотор, лифта поне редовен ли е? Това явно ще ми съкрати прехода до Жълтец, но на Ботев съм бил и без това, та ще го пропусна.

    Остави коментар:


  • Жоро Йорданов
    отговори
    От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

    Колега, ако трябва да бъдем точни в подробностите:
    1. Този път по принцип е забранен за МПС.
    2. Не е чак толкова за подценяване,както се изказа колегата Пачарозов.
    3.Незнам по кое време мислиш да се качваш на Добрила, ако е след обед може да измислим нещо.
    4. Дано да си наясно, че от Добрила до Ботев е минимум 6 часа сериозно ходене./нормално 8/

    Та ти си решавай, утре мислих след обяд да се качвам до Добрила, ако не ми се объркат плановете се обади.

    Остави коментар:


  • Pacharoza
    отговори
    От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

    Не е асвалт но е път по който минават джипоаве и камиони.Ти сам прицени дали можеш или не можеш.Щом си минал от Дерменка за Добрила там нямаш проблем.

    Остави коментар:


  • VASILEV79
    отговори
    От: Пътя от Сопот до х.Добрила?

    Няма,да имаш проблем самоче спускането е доста дълго ,и трябва да спускаш на скорост ,защото ще останеш без спирачки.

    Остави коментар:


  • Edo
    започна тема Пътя от Сопот до х.Добрила?

    Пътя от Сопот до х.Добрила?

    Колеги, мислех утре да пробвам вр.Ботев от х.Добрила за един ден отиване и връщане, като част от моят план за постепенно преминаване на Ком-Емине на части. Имам два варианта за транспорт - с мотора ХЛ600 до хижата или с колата и лифта. Чета по нета че на лифта много не му имат доверие - ту работи, ту не, ако има хора и т.н. От друга страна е почти сигурно че ще го изтърва на връщане и ще имам тягостно слизане по просеката. Преди няколко години минах с мотора от Беклемето до Добрила, с намерението да се спусна към Сопот, но точно преди хижата срещнах един младеж с леко 2Т който ме разубеди и каза че спускането с моят туч може да е проблемно. Така и не минах от там и затова сега питам толкова ли е зле пътя в момента, особено за спускане? Варианта с мотора ми е много удобен защото ме прави независим и ми дава повече време за прехода, който хич не е малък! Моля за съвет, по възможност от хора с подобен клас мотор. Благодаря.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X