Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Традиционни разходки по Родопите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Традиционни разходки по Родопите

    Маршрута Карлово - Пловдив - Цар Калоян - Бяла Черква - х.Персенк - с.Беден (моето село в родопите) сме го минавали 3 пъти Най-интересното беше миналата година когато на 6 май на полянката под връх Персенк имаше снежна преспа и се въртяхме в нея половин час....а преспата беше на припек...когато влезнахме в гората имаше голяма изненада. Сняг на киша гарниран с паднали дървета. От въпросната беседка на която сте се снимали до полянката за която говоря сме го взели за 2 часа....а разстоянието в километри е не повече от 5-6км Последния път се изгубихме )) Винаги е забавно по този маршрут. Вода в изобилие и камъни в изобилие Но определено има красиви места

    Коментар


    • #32
      От: Традиционни разходки по Родопите

      Утрото на 10ти септември. Моторите са спали на открито пред хотела. Температурата е 8градуса и са целите в роса. Важното е , че всички са тук.







      Даже има два нови



      Наско Петков няма търпение да подкара Родопските маршрути



      Един километър пътека право нагоре по компас и видяхме Чепеларе от западния скат



      Заблуден турист с Лада Нива търси пътя за Мечи чал. Намерил кой да пита. И ние сме за там, ама по-добре да не пробва да кара след нас



      Още един заблуден но поне на този не му трябва път. Заобикаля само по-големите борове



      А, това бил Цурито…..събрахме се и продължаваме към Стойките



      Саме дето се наложиха малко ремонти в полеви условия, щото на „сърничката” не и се отварят подкрилките…



      …а знаците по пътя са задължителни за спазване



      ….я, паркинг! Ако кризата продължи още малко ще трябва да минаваме на тази марка 4Х4



      Като казах криза и това работеше преди 2 години а сега става само за снимки от далеч




      От Снежанка реперът беше сложен на Перелик. А деня явно си беше определен за каране из ардъча / това е другото име на клека/















      Опааа…….., на някои им стана навик……



      А Миро си откара ДРЗ





      Ред е на Ямахите



      …и пак Миро…



      Чиката – „Айде бе, до кога ще ви чакам!”



      Цурито – „Кой ни поведе из тоя ардъч…”



      Това май е хижата



      А това трябва да е нещо военно. Един фатмак изкочи и се размрънка , че му разваляме рахатлъка



      То и без това си беше време за връщане . Добре, че поне тук сме надолу. Кръгом и пак напред към хотела, където ни очакваше любезната ни домакиня Веси.




      ПП
      Снимките с датата са на Наско Петков.
      Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
      0894328706

      Коментар


      • #33
        От: Традиционни разходки по Родопите

        Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
        Ейййй Чаве,ти кво само дрънкаш менците от засада,а неси ги повел по някой пътечка из раьона?? Бат Ваньоооо, а дано и над мен се смили всевишния ,щот и аз кроя септемврииски план към края на мееисца!
        Още нe са качени снимките от неделното каране
        През лятото не бях в България, прибрах се в петък 09.09.2011г. и нямах сили за каране в събота, но в неделя се включихме в групата с още един приятел Това ми беше първото каране за това лято
        Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

        Коментар


        • #34
          От: Традиционни разходки по Родопите

          Ейййй Жоро, медена работа значи - няма друго такова място като Родопите - много са магнетични и интересни. Голям ми е мерак да мина един маршрут там, който съм го вървял пеша....тръгва се от Смолян към Арда, после покрай граничната бразда чак до с. Пловдивци.
          Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

          Коментар


          • #35
            От: Традиционни разходки по Родопите

            Ееей, Чичка, точно този маршрут ми беше насърце онзи ден. До извора на р.Арда и после до Арда Връх, а от там по браздата. За съжаление адаша, Жоро от Асеновград, не беше сигурен дали ще се оправим, тъй като нямаше време а и бяхме калабалък мотори за да рискуваме/половината бяха без фарове/. Гледам Чинела и Чичко Фър се съскат на есен, давай и ти, а аз тъкмо да затретя за късмет..
            Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
            0894328706

            Коментар


            • #36
              От: Традиционни разходки по Родопите

              Правилно е преценил, защото захода за Арда или трябва да го направиш някъде през Пампорово - Могилица - Арда или да поемеш по туристически маршрут Смолян - Турян - с. Кошница - Могилица - Арда. При втория вариант трябва да се внимава от Турян към Кошница, защото пешеходния маршрут минава през един склон дето са кастрили бодливи храсти, за да прекарат пътека. Наклона там е над 70% !

              Веднъж стигнеш ли до Арда, маршрута става песен. От Горна Арда се излиза на гранична бариера след няколко барбекюта(уникално направени, даже бунгала под наем има там) и цепиш успоредно на граничната бразда в ляво - стигаш до с. Сивино, от там пак продължава "римски калдаръм", следван от черен път и пътеки, докато не се озовеш в с. Мочуре, качваш се над него по пътеката (която за ендуро ще е категория хард), стига се до едно изоставено военно поделение и продължаваш да караш покрай браздата - има много готин черен път, живописни гледки, малко хора....абе мечта направо. Само трябва да се внимава с мечки, че това е района с най-голяма популация в България и трудното спускане към с. Пловдивци - там е било много добре охранявана гранична зона и сегащната туристическа пътека практически е бившия обходен маршрут на карула. На самата пътека, за да не се качва лесно дори пеша, е излят нещо като смес от бетон и ситен чакъл - ужасно ронлива повърхност. Допълнително ако не уцелиш пътеката се навираш в дерета, в който през 10 метра са опънати огради от бодлива тел.

              П.С. Сериозно се замислям и аз за едно есенно фисако в района.
              Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

              Коментар


              • #37
                От: Традиционни разходки по Родопите

                Явно добре познаваш района. Ставаш за водач. Направо си казвай тарифата в дименсия ml/h
                и да плануваме нещо преди да е паднал снега

                А сега да приключа със снимките.
                Ден трети.
                Днес водачи ни бяха Жоро/Chaveto/ и Миро от Чепеларе и се караше на бургия/ поне така ми се струваше след бурната нощ/
                Първото вадене на сапунерката след като се усетих, че сме подминали Рожен



                По отдалеч се вижда и кулата на Снежанка



                Отиваме там някъде



                Първа спирка – водопой. От тази чешма май извира сладка вода



                Малко преди х.Пашалийца



                Пред самата хижа



                Най-малкия е най-много изморен



                От хижата към Павелско карахме малко по компас



                Павелско и Хвойна



                След кратък обяд на крайпътно заведение в Хвойна



                Тук се разделяме с Чепеларци



                След дълго и прашно пътуване/50км по коларски пътища/ най-накрая видяхме Асеновград



                Оставаше само да натоварим моторите на камиона






                Това беше от мен. Доста хора снимаха с апарати и телефони, ако искат могат да споделят нещо пропуснато от мен/ от светлата част на деня/
                Последно редактирано от Жоро Йорданов; 16-09-11, 08:33.
                Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                0894328706

                Коментар


                • #38
                  От: Традиционни разходки по Родопите

                  Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение
                  Ден трети.
                  Днес водачи ни бяха Жоро/Chaveto/ и Миро от Чепеларе и се караше на бургия/ поне така ми се струваше след бурната нощ/
                  Първото вадене на сапунерката след като се усетих, че сме подминали Рожен


                  Адаш, на мястото където изчаквахме групата да се събере, си помислих дали да не Ви закарам до Националната Астрономическа Обсерватория на Рожен, но точно в този момент всички останали от групата пристигнаха и веднага тръгнахме напреде...
                  Ето това е още една причина да посетите Родопите за пореден път
                  Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Традиционни разходки по Родопите

                    Страхотен преход сте направили и аз си мечтая за такова каране ,Жоро да не забравиш обещаното на ХОНДАТА
                    Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Традиционни разходки по Родопите

                      Хайде и аз да се изкажа,перфектен репортаж Жоро,със хубава компания и прекрасна природа всичко е идеално

                      Коментар


                      • #41
                        От: Традиционни разходки по Родопите

                        С леко закъснение да пусна и аз някоя снимка.
                        Ден първи:
















































                        Коментар


                        • #42
                          От: Традиционни разходки по Родопите

                          Снимките не се виждат.
                          С един приятел смятаме да направим преход от Пловдив до Смолян с преспиване и исках да добия представа за маршрута.Ходили сме 3 пъти до Хвойна само и знаем пътя само до там.
                          YAMAHA WR450F

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X