Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Харманли Екстрийм Ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Харманли Екстрийм Ендуро

    Днес си намерих приятели от Мексико!Живи и здрави!

    Коментар


    • До: Харманли Екстрийм Ендуро

      ето малко фото от харманлйската ендуро група за далги преходи както ни нарича Димитар от днес с двама нови членове с маршрут харманли-с. остар камак- с. елена- с. болярски извор варха гйот тепе- по билото над с. варбово-с.ефрем- с. малко градще и финал на врах шейновец общо 120 км. зелената трева е подкарала и имаше малко изненади на места , ама всичко заварши само с един вчупен калник и посинял прасец
      Прикачени файлове

      Коментар


      • До: Харманли Екстрийм Ендуро

        другата група..за къси но интензивни разходки..също бе на линия ..имаше специален гост -Гълабин от комисия ендуро..дойде детето му да покарат с малкия а ние с него да разцъкаме малко пътечките


        ..ето го и "гъби" вече по маршрута
        още в началото минахме някои заигравки и гъби се справи доста добре..та по едно време минахме и покрай една от новите пътечки за която бе ставало въпрос преди та решихме да я пробва


        ..тук вече качи етап 1..и се подготвя да качва нагоре 2-рата част



        ..сравнително добре се справи и от 2-ри 3 ти път успя да достигне до тук-почти на края на 2 рата част.. малко под критичното място което е много добро постижение,като го гледах каква техника вкарва..покрай това координиране на трасета..много е надобрял, новият му мотор също е отличен и го улеснява...реши да не се мъчи за сега повече че още не са му дошли и гардовете за радиаторите и не успя да го качи по нагоре но се закани че ще се върне с нова гума и ще му...разкаже играта на тоз баир



        лошото е че после мотора иска сваляне надолу а пътеката е наистина прекалено тясна..



        ..тук вече сме по каменните прагове и "еротичните" храсти над ресторанта..



        .."първа кръв" за бетата..изкъртена лява кора на радиатора..бързо бе фиксирана от умелия гъби



        ..друга приятна "спирка"-водопадчето



        ..малко по нагоре по маршрута ..






        ..ето една по стара снимка на мястото отдолу погледнато..трябва да се качиш нагоре по скалата но тя е зад един кофти завой



        ..тук малко прибърза..първият път ..и се стигна до неприятна случка с новият му ауспух лео винчи..разхвърчаха се карбони и прочее..титанови нитове..пострада малко и единият радиатор... но на гъби вече му падна "пердето" заинати се и успя да се справи браво !

        по натам вече прежали мотора .. нещата тръгнаха ,но пък..прегладняхме а и малките взеха да звънят да ги водим на трасето



        ..междувременно на трасето вреше и кипеше



        ..източноевропейският шампион за Б група и А суперкрос вицешампион Кадир Масар-"катката",както и небезизвестният шампион от Б мотокрос група Антон Найденов в комплект с най-добрият мотокрос ветеран-бат Живо-Бичи..бяха на трасето вече от половин ден и раздаваха газ като за световно..почти всички от "нашите" и един "емигрант" Тишо- национален рекордьор по скрост с пистов мотор също бяха там и си тестваха новите кросаци купона беше пълен..това трасе не бе виждало толкова каране от 2000 та година на сам
        на гъби малкия и моя също бяха пренавити и се скъсаха да карат..


        ...едва успяхме да ги усмирим и приберем..вече почти по тъмно ..за жалост ..нямаме вече от там много снимки..защото и ние се включихме в кроса че и се поувлякохме
        Последно редактирано от mitkov; 13-04-09, 18:07.

        Коментар


        • До: Харманли Екстрийм Ендуро

          Събота и неделя ще тренираме крос в Харманли който иска да заповяда

          ще има и безплатни уроци
          Последно редактирано от mitkov; 28-04-09, 21:52.

          Коментар


          • До: Харманли Екстрийм Ендуро

            някои крос а други ендуро. харманлийските ендуристи превзеха и средна гора някои за първи други за пореден път важното е че стана много яко каране даже и сняг ни валя ето малко снимки
            Прикачени файлове

            Коментар


            • До: Харманли Екстрийм Ендуро

              И аз имам някоя снимка,ех малко са смесени но са все от ендуро-преходи
              Прикачени файлове

              Коментар


              • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                ..понеже тия дни нещо клуба само си звъниме и не можем да се видим да поговорим кой как е изкарал..ето и кратък разказ в картинки от последният уикенд на харманлийските ендуристи..
                картинките бяха предоставени от chinela който ме е хванал на бая места..за снимки с други участници обаче нямам авторски права ..но могат да му се обадят има над няколко хиляди снимки от състезанието

                всъщтност групата този път бе разделена на 3

                -една част от хард мотокрос любителите ровеха на трасето край града заедно с кросистите от кърджали хасково и горски извор..голям сбор е било доколкото разбрах а кадир масар и бичи са давали безплатни крос уроци

                -групата за дълги преходи начело с бай димитър отидоха на откриването на сезона в сопот да уважат домакините и се полюбуват на красивата природа..за по кратко на връщане част от групата май е минала през пловдивската болница

                - а 3 тата група от моя милост иво и малкия заминахме на 1 ви кръг от ендуро шампионата в софия

                ..като цяло имаме радостна новина най малкият член на клуба..Иван Митков успя да заеме 2 ро място и да вземе медал в класа в който се състезава



                и в двата състезателни дни твърдо хвана 2 рото място..снимката е от първия където малко преди старта заваля и се разкаля порядъчно



                радост голяма





                в първия ден от състезанието уцелихме чудесно време..слънце и умерени температури




                -бел рай лепенките не са случайни -бяха спонсори на мероприятието и бяха заплатили таксата участие на всички състезатели ..съответно всички мотори бяха длъжни да са с техни рекламни стикери



                ..това състезание постави нов рекорд по брой участници ..над 170 души ..на записването бе като на митинг на таксиметрови шофьори едва сколасахме да се впишем и ние..от нашият регион аз бях в експерт класа с ЕХС 200 то попадам в най конкурентния Е2 клас /от 175 - 250кубика 2 тактови и от 270 до 450кубика 4 тактови/
                а наш иво хусабергов наскоро прекръстен 300 ехц сов бе в хоби класата /там няма разделение по класове/ ..където въпреки "хоби"наименованието конкуренцията също бе жестока

                състезателното трасе бе около 100 километра разделени в 3 обиколки първата от която опознавателна..за точно време а другите 2 за най добро хронометрирано време
                времеизмерването вече е с транспондери
                навигацията бе обявена по гпс и спомагателна маркировка ..но по скоро бе основно по гпс ..така че който разчиташе на силна маркировка остана леко изненадан
                лично аз направих..отново доста сериозни навигационни грешки ..но пък все пак този път успях да се усетя и да ги поправя навреме и макар че това ми струваше доста изгубено време и няколко връщания и екстремни разминавания с насрещтно движещи се състезатели с които едва избегнах поредният челен удар.. все пак успях поне да избегна 2 часовите наказания ..което е своеобразен личен рекорд и ми се случва май за първи път на състезание по гпс
                трасето бе много интересно и разнообразно и бих казал като трудност над средното ниво
                общо взето процентно около 10% екстреми 30-40% улеи и пътеки някои от които доста хард и останалото до 100-горски пътища и ливади на места позаблатени
                имаше и няколко скока в гората ..единият от които като нищо може да ти счупи кеф метъра..

                СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ
                Последно редактирано от mitkov; 22-05-10, 14:19.

                Коментар


                • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                  може би най наблюдаваното място от трасето 1 ви ден бе един екстремен участък вече към края на обиколката

                  ..няколко души ме предупредиха да ида да го огледам ..още повече че се чу за много състезатели които са го пробвали по над 10+ пъти и не са успели да го преодолеят..всъщтност оказа се че и най добрите които са го пробвали от 10 сетина пъти са успели 1-2 да го качат

                  ..малко глупаво от моя страна но и не ми остана и време и не успях да ида да го разгледам предварително..на практика го видях секунди преди да тръгна по него



                  народ и камери обаче имаше там като за световно



                  до към малко след средата нещата вървяха добре..но точно към края има завой и отдолу не се вижда какво точно има по на там тъй че се озоваваш на мястото неподготвен

                  ..малко ми остана до края и мотора умаля и започнах да се връщам на зад отначало както си стоях на мотора




                  накрая пробвах да се измъкна от изненадката с номера за хвърляне на мотора но въпреки това остана известно разстояние до ръба и той започна да се свлича
                  все пак опита бе зачетен за успешен защото съм подминал дръвчето маркер определено от организатора и мотора бе издърпан с кука

                  ..за 2 рото преминаване..вече изготвих план за успешно преминаване и чесно казано с нетърпение чаках втората обиколка да стигна до там ..но се оказа че и другите състезатели дори и тези които са го тренирали не са успяли да го качат и организаторите за да не стават тапи го обърнаха този участък ..тоест минавахме го на спускане 2 рата и 3 тата обиколка

                  СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ
                  Последно редактирано от mitkov; 29-04-09, 06:50.

                  Коментар


                  • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                    общо взето така премина 1 ви ден като може би си заслужава да се отбележи и една друга особенност на новия формат ..а именно че след първата опознавателна обиколка има точно време за всеки състезател определено за стартиране на 2 рата която той внимателно трябва да следи защото никой не е длъжен да го вика,точно тук и аз си изпатих горчиво ..заприказвах се с жоро и геле ..и като погледнах часовника..ехеее.аз вече е трябвало да съм тръгнал тоест бях назад с няколко минути още преди да съм тръгнал
                    трябва също да се внимава и да не тръгнеш и по рано защото тогава наказанието се умножава х2 ..докато при късното тръгване на практика времето ти е пуснато и ти сам си се самонаказваш

                    ..2 ри ден ..бе замислен от организаторите по скоро като шоу за публиката отколкото като състезание обиколките заради дъжда и тежките условия бяха съкратени и на практика така и стана
                    ..шоу имаше на кила
                    но пък накрая стана някакво объркване с резултатите,
                    на старта като тръгвахме Краси каза да не се бутаме и бързаме че ще се мерят времената на минаване край транспондера но изглежда времеизмерването е било на друго мнение и всъщтност са таксували като на общт старт,
                    група хора се расърдиха..някои не си взеха и купите..а накрая не знам какво стана..но гледам че и аз съм в групата на "наиграните" и съм отхвръкнал още 3 места на зад спрямо първия ден ..но пари за точки в ендурото за разлика от кроса не се раздават така че това не е чак толкова важно ..

                    трасето бе късо ендуро крос тип но накрая за мотори и атв експерт бе предвидено отклонение през рекичка със стръмни почти отвесни брегове
                    ..е те тука и стана мазалото

                    образува се огромна тапа на влизане в реката..на която обаче опашката не вървеше общо взето в никакъв ред..всеки сам преценяваше кога точно да се "бухне" а..за съжаление всички бързаха..много /като на състезание де/

                    ето пример



                    тук тъкмо тръгнах да преминавам и едновременно с това и друг участни тръгна като долу ми пресече пътя..


                    за да не се ударим убих скороста и ..инерцията ми свърши ..на практика от място с завой тръгнах нагоре..





                    ..в резултат..и двамата се отъркаляхме в ляво и дясно на баирчето





                    ..докато вдигам мотора ..друг бързак..реши че ще мине ..някак през нас




                    ..разбира се ..блъсна ме ..счупи ми задният ляв номер../щета за 100лв / ..и ..си остана и той там









                    ..имаше и такива по успешни преминавания..когато успееш да се вместиш и разминеш в трафика

                    СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ
                    Последно редактирано от mitkov; 29-04-09, 06:57.

                    Коментар


                    • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                      ..накрая вече като си мислехме че свършваме..се оказа че всъщтност започва ..най интересното
                      организатора обяви награда 1000лв за първият успял да врътне 10 обиколки на ендуро крос трасето


                      включиха се от всички класове водещите състезатели включително амбициозни джуниари дори се стигна до стартиране в два реда



                      нямаше стартова бариера и старта бе даден с флаг







                      след този участък следваше участък трупи и разпръснати павета


                      ..имаше и няколко не големи но интересни скокчета





                      ..серия обратни завои




                      ..няколко е такива по странни препянтствия



                      ..рампа от хлъзгави палети с..попивка от разпилян куп павета и други такива хубости..по скоро трасето като че ли е проектирано за атв отколкото за мотори ..но пак си бе готино

                      общо взето ..този последен "евент" ме изкефи най много от цялото състезание много атрактивно и интересно се получи..1 ви и хилядото лева заминаха за при девенджиев от домакинският еди моторс с малка преднина пред кокера ,аз се движех 3ти или 4 ти но пък вдигнахме адреналина и се поизпотихме като си му е реда
                      ..въобще добра екскурзийка се получи и положителните емоции като цяло преобладаваха този уикенд


                      пак да напомня снимките за материала бяха любезно предоставени от-CHINELA който ми продаде снимките на които ме е хванал срещу скромна почерпка на ресторант приказките ..
                      ..а снимки с Жоро Хаджиев не съм качил..не само защото нямам права над тях но и тренера..така навикваше и стягаше състезателите си ..че не посмях да го снимам..за да не ..изгубим датската аудитория

                      ПП.този бърз репортаж е предназначен само за вътреклубно ползване и информация..всички останали юзери ..незабавно да напуснат и потърсят официалната инфо страница
                      Последно редактирано от mitkov; 29-04-09, 07:37.

                      Коментар


                      • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                        пак да напомня снимките за материала бяха любезно предоставени от-CHINELA който ми продаде снимките на които ме е хванал срещу скромна почерпка на ресторант приказките ..
                        ..а снимки с Жоро Хаджиев не съм качил..не само защото нямам права над тях но и тренера..така навикваше и стягаше състезателите си ..че не посмях да го снимам..за да не ..изгубим датската аудитория

                        ПП.този бърз репортаж е предназначен само за вътреклубно ползване и информация..всички останали юзери ..незабавно да напуснат и потърсят официалната инфо страница

                        Коментар


                        • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                          Честито на малкия за медалаа на теб докторепожелавам по-големи успехи

                          Коментар


                          • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                            ..извинявам се на клуба за закъснението..но..напоследък няма хич време

                            ..ето отдавна обещаните снимки от източноевропейското в Кавала Гърция


                            ..наистина състезанието бе много много добре организирано ..явно личеше дългогодишната традиция на съседите ни в ендурото
                            тръгваше се от центъра на града..много приятно изживяване
                            като след това имаше етап за придвижване до 1 ви ендуротест в планината за точно време ..поради което и моторите имаше изискване да са регистрирани и със застраховки..както си е по принцип и на другите ендуро състезания от календара на международната федерация



                            ..ето снимки от 1 ви ендуротест..целият тест-9км бе обграден с ленти плътно и от двете страни от единия край един цвят от другия друг..за да не може никой да се обърка и да хване на обратно при евентуален инцидент или друга причина



                            ..преди състезанието имаш право пеша да огледаш тестовете..наш данчо огледа ..целият тест-9 километра пеша внимателно- предишният ден преди състезанието





                            ето изглед на града от високо ..между другото наистина много красив град е кавала ..някои дори го сравняват че е като умален вариант на монте карло




                            ..ШЕФА..цъка с фотоапарата
                            ..между другото Жоро ..голям зор видя този уикенд..не стига че си изгуби новите ботуши ами и гръцката полиция му свали рег номер и му изплющя акт..за няма нищо ..че и го накараха да стои до понеделник чак за да го плати
                            ..таа..Жоро се зарече чеее ..повече ..кракът му там няма да стъпи



                            ..в петък вечер записването продължи до след полунощ..никой не бе върнат ..въпреки сложната процедура по прегледа на моторите и документите



                            всички мотори трябва да имат застраховки гражданска отговорност-и работещи светлини-фар и габарит



                            закритият парк бе в центъра на града



                            там можеше и всеки да си остави туба с бензин която организаторите я качват горе в планината




                            ..след прегледа мотора ти го взима съдията и ТОЙ ти го оставя в парка -никой състезател няма право да влиза там и да прави каквото и да било по негов или на друг участник мотор..всеки мотор трябва да си има и степенка на която да бъде подпрян



                            ..наш добчо беше с мен ..тук се кефи и обмисля..коя точно от тия яхти да си купи ..ама..много капризен тоз човек..така и не можа да си избере някоя до края на пребиваването ни



                            още снимки там





                            добката още няма яхта ..но пък си заплю място да си я паркира



                            ..това е снимка за спомен за последно с тези палми ..защото поради липсата на екстрийм тест..което според Жоро бе голям пропуск за организаторите ..и грубо нарушение ,
                            ..шефа на федерацията ни реши да нарежем тези палми и да ги наредим за преминаване
                            ..навместо екстрийм теста
                            ..за съжаление..едни лоши хора дойдоха и явно дадоха знак че не са съгласни с нас
                            ..не знам защо
                            ..според мен идеята си бе чудесна



                            ..аз пък ..най после си намерих..свестен мотор ..нооо здрав няма лабаво поне на 40 години е и не е мръднал



                            СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ
                            Последно редактирано от mitkov; 22-05-09, 21:00.

                            Коментар


                            • До: Харманли Екстрийм Ендуро


                              Техническия преглед.Още всички са усмихнати.



                              Оригинален Хасковски номер.

                              Габарита на цвайката за малко да предаде Митков.

                              Аспух.главина и двигател се маркират.





                              Пункта ни за зареждане и обслужване.Механици-Стотака и моя милост.
                              На заден план се вижда далеч по скромния сервиз на КТМ.





                              Кучето и то помага.Само не можах да го хвана как препикава КТМ-ските столчета.От много дебнене паднаха батериите на фотоапарата.

                              Беше хубаво състезание.....но ....Ако имаше преводач класирането щеше да е друго.Като не се знаят правилата усилията отиват на вятъра.
                              ........................
                              Иван Маринов
                              CRF 250 X
                              Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                              Коментар


                              • До: Харманли Екстрийм Ендуро

                                Добре де !!! Сега разбирам че Български отбор е представил страната ни на Източноевропейското в Гърция а вие си шушукате тук в тази тема. Не е ли редно да се изнесе повече информация за състезанието класирането и т.н. там където му е мястото
                                Иначе виждам много интересни неща
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X